HAZARI - zagonetka istorije

pazi,koliko ja znam,ti su hazari narod negde iz regiona rusije,prostiru se bas ono na velikoj teritoriji,neodredjenoj granicom,jer nemaju svoju drzavu,ali od rusije,preko kavkaza do male azije...tacnije prostirali.

ee,posto nisu imali drzavu,ni jezik,ni knjizevnost,ni istoriju,niti bilo sta opipljivo,nikakvu svoju dinastiju,utapali su se u narod sa kojim su ziveli,te su tako nastali ukrajinski jevreji,ruski,poljski i uopste ti istocno evropski......pavic za njih kaze da su tursko pleme cak poreklom.

posto su narod koji je prihvatio judaizam,samim tim i njihove obicaje,prolazili su kao i svi ostali jevreji po evropi,morali su da budu "nevidljivi",tj da njihovi biznisi,obrt koji su pravili sa lovom ne upada u oi drzavnom aparatu te zemlje u kojoj su.
zasto su nestali.....nisu nestali,ali su jevreji po rusiji i poljskoj mnogo lose prolazili,pogotovo po rusiji,u vreme starih ruskih careva,kad god nesto nije bilo potaman,okrivi ljude druge vere,pogotovo ljude koji iza sebe nemaju neki aparat odbrane.
samim tim,migrirali su na zapad,u poljskoj ih je puno puno i ostalo,tj,dosli su sa istoka.

askenazi,nemacki jevreji imaju veze sa hazarima,naravno ne krvne,koliko verske,rodbinske,kasnijim brakovima itd,negde pocetkom 20 veka jevreji se politicki bude,javlja se cionisticki pokret,a i druge partije,te se jevreji ujedinjuju u tom pogledu,od nemacke do baltickih zemalja,tada i nastaj neko konkretnije udruzivanje i zblizavanje askenaza i hazara,mada hazari se ne pojavljuju,bar koliko ja znam pod tim imenom,u novijoj istoriji mislim,verovatno nisu rihvaceni od jevreja.

e sad,ovo je vise neki moj licni pregled,koji je moz\da "verovatno" supalj ki sito,ali mislim da ima logike plus nesto malo istoriskih cinjenica

Lucic i hazari,citao sam lucica,po njemu,u knjizi ces videti da hazari ne samo sto nisu izumrli nego vladaju svetom,tacnije ko crnogorci u bgd kad se sretnu pitaju jedan drugog...dje rukovodis....po lucicu,tako i oni

on je tu naveo da su maltene 99% americkog drzavnog aparata hazari,jedinbo mozda jeste medlin olbrajt,ostalo gluposti,general klark,kristofer,ma ima gomila.......koen jeste jevrejin,ali pominje i gorbacova i cernomirdina...ma kompletan taj dzet set su hazari,svi vodje tih jakih sila.

e sad,po meni je lucic na nivou deretica ili drecuna,stoga,ja u tuj hazarsku zaveru i njihovo vladanje svetom,verujem koliko i u vanzemaljce u vrhu americkog establismenta:)

eto,mislim da sam ti bar malo pomogao,koliko se setih neki stvari,ovako dok sedim pred kompom
 
Ево интервју поменутог Лучића за радио БГД.
Ово је давно отпостовао један форумаш, надам се да неће бити ''гоњења'' због промовисања без дозволе 8-)
Уживајте 8-)

''Дејан Лучић, новинар, публициста и писац је био гост на Радио Београду 1 15.03.2006. од 00:35 до 1:50 где је поново причао о Хазарима, али овај пут је причао и водио разговор са водитељем и о историји Срба, која се разликује од историје која се учи по школама. Ово је отприлике реконструкција њиховог разговора.

Водитељ Војислав ?: „Ви сте издали Исламска Република Немачка и Нострадамусово проклетство.“

Д.Л. „Нострадамусово проклетство је први том у коме сам описао надирање ислама на Европу. То је прорекао и Нострадамус и зато сам назвао тако књигу.“

Водитељ: „Издали сте и Завера Америчких Хазара. То је други део?“

Д.Л. „Ту сам објаснио како Хазари владају светом.“

Водитељ: „Најновије дело је Краљевство Хазара.“

Д.Л. „Краљевство Хазара, највећи српски бестселер је изашао за Сајам књига. Ту сам описао историју Хазара.“

Водитељ: „Ви тврдите да су Хазари турско-монголско племе. Све је почело са Хазарским речником.“

Д.Л. „Управо обрнуто од Павићевог Хазарског речника – ја тврдим да Хазари нису нестали већ да владају светом под лажним именом Јевреја.“

Водитељ: „Можета нам мало објаснити историју Хазара.“

Д.Л. „Хазари су турско-монголско племе које је имало велику државу на простору између Црног и Каспијског мора. Били су толико моћни да су околни народи звали Каспијско море Хазарским морем. Њихова држава је била између Багдадског калифата и Византије. Бавили су се трговином или боље рећи реекспортом – узимали су робу из Калифата и продавали Византији и обратно. Исто су тако узимали и робу од Словена који су били северно од њих, као јантар тј. ћилибар, крзна, медовину и сл. Негде половином VIII века су примили јудаизам, а временом је и комплетан народ прешао на јудаизам и потпуно су почели да живе као Јевреји. То је доказ о потпуној независности од стране Калифата и Византије. Да су прешли у ислам били би верски зависни од Багдадског калифата, а да су прешли у хришћанство били би зависни од Византије. Њихову државу је уништио у IX веку кијевски кнез Владимир који је тада примио хришћанство.“

Водитељ: „Шта је даље било са Хазарима? Зар они нису нестали?“

Д.Л. „И ја бих волео да смо ми Срби нестали као Хазари, па да владамо светом и контролишемо Демократску странку у Америци. Хазари су данас Ашкеназ Јевреји који се потпуно разликују од Сефарда, тј. Шпанских Јевреја. Они имају други језик, другачије обичаје, одвојене синагоге... Наравно, они то не признају према спољном свету, али се то лепо види када одете у Израел где је подела између њих велика. Иначе, Сефарди су пореклом Феничани, а Феничани су дошли са Балкана и они су Срби Пелазги. Данас Сефарди покушавају да се ослободе утицаја Ашкеназа који су преузели све полуге власти и економије.“

Водитељ: „Зар око Клинтона нису били Хазари?“

Д.Л. „Око Клинтона су били све сами Хазари, почевши од Олбрајтове која је ученица Збигњева Бжежинског, који је исто Хазар, преко Коена, Рубина, Кларка, Бергера... Врхунац је Хазар Кушнер који је спровео геноцид над Србима по доласку НАТО трупа на Космет '99. и протерао 250 000 Срба.“
 
Водитељ: „Како мислите да су Јевреји Сефарди Феничани?“

Д.Л. „Када је Александар Македонски Карановић ушао у Јерусалим, Јевреји су га пустили у храм где је принео жртву. Јевреји су имали високо мишљење о Александру. Он је освојио феничанске градове Сидон и Тир и после пада Јерусалима, Феничани су прешли у јудаизам, али се то скрива. Картагинци су исто Феничани. Дошло је после до стапаља између Хебреја и Феничана.“

Водитељ: „Од куда Срби у тој причи?“

Д.Л. „Ми Срби смо Динарци и то је доказ да смо староседеоци на Балкану, а не да смо дошли из неких мочвара. Знате оно, били смо у мочварама и дисали на трске. Како то воле да кажу - Срби и амебе. Знате какви су Динарци: високи, смеђи, мисле да су најпаметнији на свету... Ту спадају Срби, Хрвати, Бошњаци, Црногорци и Словенци. Сад што су споменути настали од Срба, то је ствар културе, иако је многима био прадеда Срби. Друга грана Срба су Пеласти или поморски народ. То су данас Македонци. Они су нижи, весељаци су, музичари, не воле да раде... Иначе, Атинци су Пеласти, док су Спартанци Динарци.“

Водитељ: „Један мој колега у радију је на попису за себе и фамилију изјавио да су Ескими.“

Д.Л. „Нико не може некоме да забрани да се изјашњава како он хоће.“

Водитељ: „Зар ми нисмо Словени?“

Д.Л. „Појам Србин је старији од Словен, а остали словенски народи су од Срба. Они су се тако прозвали да би се разликовали од Немаца који су неми. Немци чак нису ни Аријевци (Индоевропљани). Индоевропске речи су примили од Срба. Аријевци су Срби, Иранци и Келти. Имате 800 речи које су потпуно исте у фарском, језику Иранаца, и српском. Погледајте реч јатаган за коју се тврди да је турска. Она је у ствари кимбријска реч. А Кимбријцима се зову Велшани. Уз то је српски најближи санскритском језику. Имате на хиљаде речи које су потпуно исте у санскриту и српском.“

Д.Л. „Појам Србин је старији од Словен, а остали словенски народи су од Срба. Они су се тако прозвали да би се разликовали од Немаца који су неми. Немци чак нису ни Аријевци (Индоевропљани). Индоевропске речи су примили од Срба. Аријевци су Срби, Иранци и Келти. Имате 800 речи које су потпуно исте у фарском, језику Иранаца, и српском. Погледајте реч јатаган за коју се тврди да је турска. Она је у ствари кимбријска реч. А Кимбријцима се зову Велшани. Уз то је српски најближи санскритском језику. Имате на хиљаде речи које су потпуно исте у санскриту и српском.“

Водитељ: „Али Велшани нису Динарци?“

Д.Л. „Наравно. Шта очекујете кад су на Британију вршене инвазије – Римљани, Англи и Саксонци, па Викинзи...“

Водитељ: „И Нормани.“

Д.Л. „И Нормани. Тако је дошло до промене типа. И не постоји чиста раса. Иначе, у САС јединицама 95% војника су Шкоти који су Келти.“

Водитељ: „Још нешто о Србима. Како то да антички писци нису писали име Срба правилно?“

Д.Л. „Замислите да дођете негде из далека у Београд и кренете мало по општинама. Сви они говоре различитим „дијалектом“. Они су тамо Дорћолци, затим имамо Врачарце, па онда из улице ? (заборавио сам које, моја напомена). Али су сви они Срби. Сад ви замислите како је то било пре коју хиљаду година.“
 
Водитељ: „Шта је са Румунима?“

Д.Л. „Румуни су један од највећих подвала икада учињених. Они су наводно Романски народ иако су до 1864. писали ћирилицом и говорили српски. Да процес романизације није дошао до краја, сведоче речи у румунском језику које су везане за пољопривреду и грађевинарство које су још увек српске. Ми кажемо мистрија, а они равњача. Румуни и Цинцари су потомци римских легионара-ветерана који су били колонизовани на римским границама према варварима.“

Водитељ: „Зар то није лимес?“

Д.Л. „Баш тако. Кад је покушан атентан на Ђинђића, новине су писале да је покушај био код хале „Лимес“, а не код Београдске Арене. То је намерно урађено да би се ваљда подвукло како су Земун и Нови Београд део НДХ, а преко Дунава су варвари Срби.“

Водитељ: „Били сте у Египту недавно?“

Д.Л. „Био сам у јануару у Египту. Обишао сам у Каиру музеје. У једном од музеја који су посвећени фараонима, водич је рекао да су се фараонови саветници звали уштапти. Значи, ушапти су дошаптавали фараону шта се дешавало у држави. А онда нас је довео до огрлице фараона која се звала изрез!“

Водитељ: „Од куда Египћани на Косову?“

Д.Л. „Као што знамо кад је Александар дошао у Индију он је са собом повео Цигане који су му свирали испред армије и населио их је у Египат одакле су се они проширили у Европи. Не заборавите да Енглези зову Цигане Џипси. А Александар је освојио Персију са 26 000 Македонаца и само 4 000 Грка који су били више пратња него војска.“

После овога је ишла пауза за вести у 1:00 и два музичка спота.

Водитељ: „Да наставимо са разговором. Тврдите да су Срби староседеоци на Балкану. Објасните?“

Д.Л. „Винчанско писмо је најтарије писмо на свету и то је доказао наш Србин Пешић. Његова кћерка има издавачку кућу Пешић и синови. Клинасто писмо није најстарије као што смо учили у школама, већ је винчанско. Пешић је увидео да је етрурско писмо обрнуто од винчанског.“

Водитељ: „Као кад се слаже текст за штампање у обрнутом погледу.“

Д.Л. „Баш тако. Он је доказао да су Етрурци тако писали своје писмо. Уз то су Етрурци Динарци. А од Етрураца су примили писмо Феничани, а од њих Грци. Тако да није истина да смо ми Срби добили ћирилицу од Грка. Замислите када би наш рукопис неко са стране упоређивао. Па рекли би да су то два различита писма колико различит стил писања имамо. Такав је и однос између винчанског и етрурског писма.“

Водитељ: „Ви нисте једини који се бави пореклом Срба? Зар то није писала и Олга Пјановић-Луковић“

Д.Л. „Олга Пјановић-Луковић је билка изврстан историчар. Имате читаву плејаду историчара – Деретића, Милојевића... Сви они су се одважили да пишу другачије од немачке берлинске школе о томе како су Словени некакви робови склави и да су нижи од Германа. Веома је значајан рад и Јована Пејина који пише о Србима на подручју Паноније и Војводине доказујући да су Срби ту живели пре доласка Мађара, а не као што нам потурају да смо дошли тек са сеобама под Чарнојевићем. Препоручујем свакоме да прочита његове књиге.“
 
Водитељ: „Вратимо се дарданској легији и Илирима.“

Д.Л. „Када сам пре годину и нешто био у Америци на састанку темплара причао сам адмиралу Керију о томе како смо ми Срби потомци Илира, а не Албанци. Темплари су иначе прилично моћна група у хијерархији владара из сенке. Објаснио сам им да су Илири имали кукасти нос (Динарци). Сви велики српски кошаркаши имају кукасти нос као Сале Ђорђевић, Кићановић (заборавио сам кога је све навео). Динарци су прилично високи и зато смо ми одлични кошаркаши.“

Водитељ: „Зато су Енглези лоши у кошарци, јер су махом ниски.“

Д.Л. „Нпр. Ругова је пореклом од Срба Андријашевића који су из околине Скадра, а они су потомци Црнојевића. Не заборавите да су од тих истих Црнојевича и чувени српски патријарх Арсеније III. Чарнојевић је исто што и Црнојевић.“

Водитељ: „А одакле су Албанци пореклом, ако нису Илири.“

Д.Л. „Албанци су пореклом са Кавказа где је у антици била држава Албанија. Њих су населили Арапи из Багдадског Калифата на Сицилију. После су Сицилију преузели Грци (Византија). 1043. један византијски војсковођа под надимком Манијак је предводио устанак против Византије и пренео је трупе са Сицилије у којима су били и Албанци. После пропасти похода, Албанци су се населили око Скадра као сточари. Сам назив Шиптар није погрдан и значи брћани или на енглеском хајландери. Пошто су они брђани, не могу бити на Косову равном.“

Водитељ: „Званична историја тврди да Баски нису Индоевропљани.“

Д.Л. „То је још једна од подвала. Имате низ баскијских речи које се преклапају са српским. Нпр. Баски кажу брод барка. Погледајте само топониме по западној Европи и биће вам све јасно.“

Пауза око 1:35, ишле су две песме.

Водитељ: „На крају, како коментаришете „Да Винчијев код“.“

Д.Л. (смех): „Ден Браун (ваљда сам добро одкуцао) је Хазар, а Краљевство Хазара контролише медије, банке, Холивуд, издаваштво... Како другачије објаснити успех нижеразредног романа за америчке домаћице. Идеја је украдена од Света крв и свети грал.“

Водитељ: „Душко Попов је најпознатији српски шпијун. Зар по њему није написао Флеминг Џејмс Бонда?“

Д.Л. „Баш тако.“

Водитељ: „Да ли сте икада имали проблема у земљи због својих ставова изнетих у вашим књигама?“

Д.Л. „Не.“

Водитељ: „Ни у иностранству?“

Д.Л. „Не. Због чега бих имао?“

Водитељ: „Па износите прилично смеле идеје и чињенице, а ваше књиге се продају у великим тиражима.“

Д.Л. „Истина је да имам огроман тираж на српском тржишту. Могао бих се обогатити као Ден Браун да издајем књиге на енглеском и немачком језику.“

Водитељ: „Како то да ниједан историчар, професор или академик није реаговао на ваше писање о српској историји?“

Д.Л. „То не би било на њиховом нивоу. Ипак сам ја само мали писац шпијунских романа (осмех).“

Водитељ: „На крају да закључимо како ваше писање звучи невероватно.“

Д.Л. „Због чега је невероватно? Ако Мојсије изведе Јевреје из Египта и баци штап пред Црвено море и оно се отвори и то је историја, онда зашто и ово није. Зар ви верујете да је то Мојсије учинио?“

Водитељ: „Могуће је.“

Д.Л. „Будимо озбиљни. Египћани су били врло педантни и њихови писари нису спомињали никаквог Мојсија и излазак Јевреја из Египта. Спомињао се само млађи брат Рамзеса кога је он прогонио, јер су се борили око престола. Погледајте само пример Давида. Његово име звучи као неко словенско божанство Да-Вид, а Голијат је човек са Голије тј. планине – Динарац. Његов владар се звао Сисоје и то пише у свим верзијама Светог писма, па и у енглеској. Имена су врло занимљива. Има везе са личношћу. Ви се зовете Војислав. Ви војујете.Ја се презивам Лучић. То значи да уносим лучу или светлост међу људске умове.“

Водитељ: „Звучи занимљиво...“

Д.Л. „Кад смо код Светог Писма. Да смо ми Срби примили хришћанство од Грка као што нас уче, онда би га звали Библија као што Св. Писмо зову народи који су примили хришћанство од Грка и Латина.“

Водитељ: „Имате ли господине Лучић да изјавите нешто на крају, а што нисте рекли?“

Д.Л. „Било би довољно за овај пут. Морамо нешто и да оставимо за следећи пут кад будем дошао.“

Водитељ: „Кад изађе нова књига, надам се да ћемо се поново сусрести да прокоментаришемо. Где читаоци могу да набаве ваша дела?“

Д.Л. „Нека откуцају на Гуглу Дејан Лучић и иду на сајт Добре књиге. Ту ћете наћи моја дела и можете их наручити у све крајеве наше планете, ма колико да сте удаљени, да не тражите по књижарама.“

Водитељ: „Захваљујем се свим слушаоцима који су нас слушали до овако до касно у ноћ, а вама господине Лучић се захваљујем што сте издвојили време да будете гост на Радио Београду 1.“

Д.Л. „Хвала и вама.“

Водитељ: „Хвала на пажњи и лаку ноћ.“



На крају да одкуцам да је Дејан Лучић причао и о Буди и о земљином информационом пољу, али ово друго није тема текста. Ако нешто нисам откуцао, шта да кажем. Ја сам откуцао колико сам запамтио.''

by DukeofSerbia
 
ljuta_mamba:
...

Lucic i hazari,citao sam lucica,po njemu,u knjizi ces videti da hazari ne samo sto nisu izumrli nego vladaju svetom,tacnije ko crnogorci u bgd kad se sretnu pitaju jedan drugog...dje rukovodis....po lucicu,tako i oni

on je tu naveo da su maltene 99% americkog drzavnog aparata hazari,jedinbo mozda jeste medlin olbrajt,ostalo gluposti,general klark,kristofer,ma ima gomila.......koen jeste jevrejin,ali pominje i gorbacova i cernomirdina...ma kompletan taj dzet set su hazari,svi vodje tih jakih sila.

e sad,po meni je lucic na nivou deretica ili drecuna,stoga,ja u tuj hazarsku zaveru i njihovo vladanje svetom,verujem koliko i u vanzemaljce u vrhu americkog establismenta:)

eto,mislim da sam ti bar malo pomogao,koliko se setih neki stvari,ovako dok sedim pred kompom


bravo za ovo boldovano
fantastichno poredjenje! 8)

vidish...
on je teo da izbegne anatemisanje koje je doziveo ruski mu kolega istrahov
pa je reko Jevreji su divni i zlatni i nashi jedini pravi prijatelji
a Hazari kazu da su jevreji, a nisu ;)

mada na mene nekako Istrohov i Udarac Ruskih Bogova
ostavio jachi utisak od Luchica
u svakom pogledu...


ono jest,
delovi knjige su mu smeshniji od najsmeshnijih delova Almanaha

al ima par veoma kvalitetnih zapazanja... 8)
 
Hazari su poreklom sa Kavkaza. Njihovi preci su preziveli godine posle Potopa zahvaljujuci, pre svega, gajenju koza, pa su dobili naziv Kozari, Kazari, koji su Grci kasnije prepevali u Hazari (takodje vazi i za Kozake).
Spadaju u istu rasu kao i pravi Turci, pravi Albanci, Kazahstanci, Turkmeni, ... Kinezi i ostali narodi tzv. "zute rase", Mongoli.
Narod nizeg rasta, crnokosi.
 
Sto se tice Lucica, vecina onoga sto je rekao je tacno. Jedino ne znam da li oni koji danas upravljaju svetom spadaju u Hazare, ali je vrlo verovatno da je tako.
Slovno pismo je starije od hijeroglifskog, jer je doticno nastalo tek posle Potopa kao tajno pismo (danas bi rekli - Masonsko). Zato se danas u masonskim lozama i koriste staroegipatski hijeroglifi i simboli.
Iliri je naziv za vise politicko, nego etnicko obelezje. To su sledbenici Boga Ila (Ela). Nema direktne veze sa genetskim poreklom. U svakom slucaju to nisu Albanci, ali bi mogli da obuhvate i Gorance (izmedju ostalih).
 
Nesto se ne slaze kod Lucica,ali mozda za to postoji neko racionalno objasnjenje.Hazari pripadaju zutoj rasi,a Askenazi su beli,koliko je meni poznato!?
Hazari i danas postoje kao narod u Avganistanu ili Iranu.

Ти Хазари(спомињу се у Ловцу на змајеве) су ирански народ, немају везе са старим Хазарима који су турско племе.
Боја игра малу улогу после година мешања. Данас имаш беле Татаре.
 
Појма немам о Хазарима, али сам некако произвољно мислио да су Азери (тј Азербејџанци) њи`ови потомци.

Ma ja sam mislio da je pobjednica Australian opena Viktorija Azarenko Čivutkinja (što rek'o moj đed) ili makar muslimanka... ali nije :(, nosi veliki pravoslavni krst :)...

Nego, Azeri i Hazari su vjerovatno srodni narodi, inače imaš još različitih turansko-mongolskih naroda sličnog imena Huni-Ugri(Hungari)-Ujguri... ali se pojavljuju u različitim vremenima...
 
Nesto se ne slaze kod Lucica,ali mozda za to postoji neko racionalno objasnjenje.Hazari pripadaju zutoj rasi,a Askenazi su beli,koliko je meni poznato!?
Hazari i danas postoje kao narod u Avganistanu ili Iranu.

Ili si ti ikad video pripadnika jednog turskog naroda iz centralne azije oni uglavnom imaju vrlo beo ten.


Pored toga da su plavi Jevreji poreklom Hazari, a taj narod je bio mongolskog izgleda, makar na pocetku dok se nisu mesali.
 

Back
Top