najbolji civilni avion

Ne znam misli li se uopste ili trenutno.

Biram ova dva A380 i Douglas Dakota, C47.


04-ila-airbus-a380.jpg


photo_saaf_12.jpg
 
DC3 - Daglas Dakota, na taj sam mislio. Lep, pouzdan i ekstremno izdrzljiv, dan -danas ga koriste u civilnom vazduhoplovsvu. Jedan model su davnih godina zaboravili na severnom polu i po njega su dosli na prolece. Bio je prekriven sa nekoliko metara snega ali odmah je upalio posle otkopavanja.
 
bajatikus:
ocigledno si upisao konkord jer je prvi supersonicni civilni ali glup je zato su ga i izbacili mnogo nesreca za kratak period zato je los
Da, doziveo je samo jednu nesrecu u svojoj istoriji za razliku od ostalih modela aviona. Njegov najveci problem je bio - probijanje zvucnog zida i zbog toga ga skoro niko nije hteo. Losa prodaja je uslovljavala i visoke troskove odrzavanja letova na malobrojnim linijama pa je postao neisplativ obzirom da je ogromna kolicina novca ulozena u projekat. Mislim da su jedva cekali da se nesto krupnije dogodi pa da ga posalju u penziju.
 
hektorius:
Ako je verovati ovome i nacisticka Nemacka ga je koristila, to nisam znao, verovatno u civilstvu.

http://en.wikipedia.org/wiki/C-47_Skytrain

Inace je avion prelep, specifican, prepoznatljiv.

2407.jpg
Kao veoma uspesan model prodavan je tridesetih godina sirom sveta. Svoju verziju su imali Japanci, Rusi a verovatno i Nemci i nije bilo retko da isti model aviona koriste suparnicke strane kao sto je recimo Bleinheim bombarder kojeg su imali i Ameri i Nemci.
 
King 7:
Kao veoma uspesan model prodavan je tridesetih godina sirom sveta. Svoju verziju su imali Japanci, Rusi a verovatno i Nemci i nije bilo retko da isti model aviona koriste suparnicke strane kao sto je recimo Bleinheim bombarder kojeg su imali i Ameri i Nemci.

Nema veze s temom, ali sad si me podsetio da je u SFRJ bio jedini slucaj u svetu gde su MIG-21 i F86 Sabre leteli krilo uz krilo - sa istim oznakama...onih prvih godina kad smo imali MIG-ove a zadnje aktivne za Sabre...
 
Nisam siguran ali mislim da je u 2.sv ratu nekoliko Harikena bilo u sastavu Luftvafea, slicna situacija. Posle pada Berlinskog zida Nemacka avijacija je primila Mig 29 avione u svoj sastav i mislim da su tamo i danas. Zamenili su mnogo elektronike samo.
 
King 7:
Nisam siguran ali mislim da je u 2.sv ratu nekoliko Harikena bilo u sastavu Luftvafea, slicna situacija. Posle pada Berlinskog zida Nemacka avijacija je primila Mig 29 avione u svoj sastav i mislim da su tamo i danas. Zamenili su mnogo elektronike samo.

Da, dobro im sluze i za simulacije borbi protiv rusa.

Inace je Jugoslavija kratko nakon rata imala i Bf109, Harikene, Spitfajere, P-47, e sad ne znam koje od ruskih aviona Jak ili Iljusina, ili oba...uvek smo bili posebni...
 
King 7:
Nisam siguran ali mislim da je u 2.sv ratu nekoliko Harikena bilo u sastavu Luftvafea, slicna situacija. Posle pada Berlinskog zida Nemacka avijacija je primila Mig 29 avione u svoj sastav i mislim da su tamo i danas. Zamenili su mnogo elektronike samo.
castili su poljake sa tim mig 29g avionima za ako se nevaram euro po komadu!
 
dejina811:
castili su poljake sa tim mig 29g avionima za ako se nevaram euro po komadu!
Gledao sam pre nekoliko godina emisiju o eskadrili u kojoj su ti Migovi. Nemci su ih koristili kao i ostale avione ( osim izmenjene elektronike koja je uvek bila slaba strana Ruskih letelica a osim toga morala je biti prilagodjena NATO standardima ).
 
dejina811:
gledao sam emisiju gde su ga piloti hvalili kao pouzdanog i lakog za upravljanje!


Jeste veoma pouzdan, odlicno balansiran i lako se leti, samo ako je pilot malo nepazljiv sa "gasom" na sletanju (znaci ako prerano ili previse smanji potisak na sletanju) voli da kazni naglim propadanjem i jakim udarom u runway, sto se posebno dobro oseca jer ima veliki specificni pritisak na pistu. Druga mu je mana (mada retko dlazi do izrazaja) sklonost ka superprevucenom letu.
 

Back
Top