Status sveštenika pred sudom

Ha-Nocri

Iskusan
Poruka
6.818
b92:
Za Jovanom Mišićem, bivšim monahom Ilarionom, pre mesec dana raspisana je poternica jer se nije javio na izdržavanje jednogodišnje kazne zatvora na koju je osuđen zbog bluda nad maloletnicima. Mišić je sada slobodan čovek, jer je Vrhovni sud poništio presudu.

Portparolka tog suda Vesna Dabić kaže da je Opštinski sud u Novom Sadu napravio velike propuste.

"Vrhovni sud je utvrdio da on nije uredno pozvan na glavni pretres i da zato nije prisustvovao i nije bio u mogućnosti da se izjasni o dokazima koji su izvedeni na glavnom pretresu, prvom stepenu, što je bitna povreda postupaka i razlog da se ukinu i prvostepena i drugostepena presuda", kaže Dabićeva.

Iako je Vrhovni sud vratio postupak na ponovno odlučivanje, novog suđenja neće biti jer je u međuvremenu krivično delo zastarelo.

Slučaj je pokrenut 2001. godine, a optužnica je teretila Ilariona da je u Dvorskoj bašti u Sremskim Karlovcima navodio na blud maloletne dečake.

Ilarion je nakon pokretanju postupka neko vreme proveo u manastiru Orahovica, u Hrvatskoj, odakle je proteran, jer je i tamo navodno uznemiravao decu.

U sličnom slučaju, posle višegodišenjeg suđenja vladika vranjski Pahomije oslobođen je optužbi za bludne radnje nad četvoricom dečaka. Dva slučaja su do izricanje presude zastarela, a za druga dva slučaja sud je procenio da nema dovoljno dokaza.

Advokat Mirna Kosanović kaže da iz ovih slučajeva proizilazi zaključak da sveštena lica imaju poseban tretman pred sudom.

"Za obične okrivljene postupak teče nemilosrdno, oni se privode i pritvaraju, a za sveštena lica, izgleda, zavisi od njihove volje ili raspoloženja da li će pojaviti ili ne pred sudom. Sud mora da sprovodi postupak na jednak način prema svim građanima, inače je u pitanju diskriminacija", kaže Kosanovićeva.

Svešteničko nasilje je nešto o čemu se mnogo više govori na Zapadu. Nedavno je Rimokatolička dijeceza u Los Anđelesu, pored ekskomunikacije i zatvorskih kazni svojih bivših sveštenika, platila 660 miliona dolara odštete žrtvama seksualnog zlostavljanja."
7. avgust 2007. | 17:08 -> 18:18 | Izvor: B92
 
Strasno. Bio sam jako besan kada sam cuo ovo sada u vestima koje su pocele u 18:30. Stite ih. A ovi pedofili ce od sada moci da rade sta hoce. Ovo je bio jasan znak zrtvama da pravdu na sudu nece pronaci.
angryfire.gif
 
Ма ко зна шта је права истина ту..

Postojali su svedoci za Ilariona koji su ga videli kako masturbira pred decom. Cak su deca pricala i da ih je dodirivao.

Inace, taj Ilarion, je i iz Hrvatske proteran zbog zlostavljanja maloletnih decaka. Mozda je on neki mnogo vazan covek na ovoj planeti, pa se protiv njega urotila neka tajna sila, ali samim premestanjem, prvo u Hrvatsku, a zatim iz Hrvatske najbolje pokazuje da je i sama crkva priznala Ilarionova nedela.

Sto se Pahomija tice, tu je sve jasno kao dan. Postojala su tri momka koja su potvrdila Pahomijev blud. Drzava je stala iza njega i on je oslobodjen svih optuzbi.

Ono sto je u svemu najinteresantnije jeste da preko Pahomija i Ilariona najtrasparentnije se pokazuje da u drzavi postoje vladari iz senke i pritom se pokazuje ko su ti vladari.
 
Alekasandar3:
Мислиш к`о Чеду и Зокија?
Сви похапшени криминалци тврде да су покојни Зоки и живи Чеда били њихови босови, све новине објављују, али нема суђења.
Kakve su to budalastine. Zato Cesda tako prica o crkvi. Opet neka teorija?! Ceda je jak. Ima uticaj sa 5% glasova da stiti sve bolesnike :roll:
 
Pa, verovatno ih neko i stiti, jer ako bi bili osudjeni to bi stetilo ugledu Crkve (naravno ako je stwarno tako). Sa druge strane nije iskljuceno ni da neko pokusava da satanizuje Crkvu.
Procitao sam negde nesto o ovom Ilarionu, verovatno ce biti iskljucen iz Crkve.
 
Cossack:
Pa, verovatno ih neko i stiti, jer ako bi bili osudjeni to bi stetilo ugledu Crkve (naravno ako je stwarno tako). Sa druge strane nije iskljuceno ni da neko pokusava da satanizuje Crkvu.
Procitao sam negde nesto o ovom Ilarionu, verovatno ce biti iskljucen iz Crkve.
Pa on je svugde pravio sr*nja i bivao izbacen.
I kako to da nema presuda za to?! Pa opste je poznato da pedofili idu u crkvu da bi svoje fantazije ostvarili.
 
Ha-Nocri:
Pa on je svugde pravio sr*nja i bivao izbacen.
I kako to da nema presuda za to?! Pa opste je poznato da pedofili idu u crkvu da bi svoje fantazije ostvarili.

Vecu glupost u zivotu nisam prochitala.


Ilarion ce biti iskljuchen iz crkve,...Pobogu ne znam zashto bi Crkva shtitila devijantne lichnosti?
Shto se Pahomija tiche ,sve velika prevara.Nije bilo dovoljno dokaza.Svedoci su samo ta 3 dechaka ,koje su uhvatili u laganju.A koliko sam shvatila "pokushao je da zloostavlja samo 1,u vishe navrata"-zar ne zvuchi pomalo tupavo?
Ako je neko homoseksualac,onda je to ceo zivot i bilo bi vishe dokazao njegovoj nastranosti,...A ne samo taj debeli klinac,...Jeste sigurno ga je bash on nalozio,....Totalna glupost!
 
VIRGINIJA:
Vecu glupost u zivotu nisam prochitala.


Ilarion ce biti iskljuchen iz crkve,...Pobogu ne znam zashto bi Crkva shtitila devijantne lichnosti?
Shto se Pahomija tiche ,sve velika prevara.Nije bilo dovoljno dokaza.Svedoci su samo ta 3 dechaka ,koje su uhvatili u laganju.A koliko sam shvatila "pokushao je da zloostavlja samo 1,u vishe navrata"-zar ne zvuchi pomalo tupavo?
Ako je neko homoseksualac,onda je to ceo zivot i bilo bi vishe dokazao njegovoj nastranosti,...A ne samo taj debeli klinac,...Jeste sigurno ga je bash on nalozio,....Totalna glupost!
Vidis kako ne razumes osnovno. Za tebe je to najveca glupost, a to je istina. Pa gde ce drugo pedofil nego da bude okruzen decom. Znaci idu u crkvu.

A to za Pahomija opet nemas pojma. Vestaci su skupili dikaze da je on zbog moleci se i radeci tesko u crkvi postao impotentan, tj da nema sexualne zelje. I to je sudija prihvatila. To su bre nebuloze. Sada su deca kriva, a Pahomije ne. Pa kada ga samo vidim zgadi mi se. Odvratan je.

Pedofila imaju za izvoz :evil:
 
Karlito Brigante:
Čedin osnovni partijski zadatak je briga za decu i usmeravanje dece ka pravim vrednostima... :D Dobar smer do skončavanja u kontejneru,ili u haustoru neke zgrade.A ako par popova pokazuje delatnost cele crkve,ne znam šta da ti kažem...paranoja,reče ti malopre na drugoj temi!
Ajde sta si ovde nasao na napas Cedu. Samo o njemu mislis...cccc
Tema je nest drugo. Normalna deca koja ce zauvek nositi oziljke i mozda se nikada nece ni oporaviti.
 
Karlito Brigante:
Čedin osnovni partijski zadatak je briga za decu i usmeravanje dece ka pravim vrednostima... :D Dobar smer do skončavanja u kontejneru,ili u haustoru neke zgrade.A ako par popova pokazuje delatnost cele crkve,ne znam šta da ti kažem...paranoja,reče ti malopre na drugoj temi!

A šta mu dodje ono "navodio na blud maloletne dečake"?
Pošto ne znam latinski, šta znači "masturbirao pred decom"?

Aj objasni jer kad čovek ne zna onda ga obuzme paranoja...
 
Karlito Brigante:
Pa valjda će naša demokratska bulumenta da ukapira da popovi moraju da se kažnjavaju kao i obični građani.Ti vidiš samo onaj deo poruke koji tebe zanima. 8-)

Ma prijatelju, ja razumem da je neko nešto radio i da je oslobodjen samo zbog toga što kod sveštenih lica obično uvek zastare tužbe, ali mi nije jasno za koje latinske rabote ih terete?

Što ne napišu po srpski da ih i mi neuki razumemo?
Nismo svi sudije...
 
Ha-Nocri:
Vidis kako ne razumes osnovno. Za tebe je to najveca glupost, a to je istina. Pa gde ce drugo pedofil nego da bude okruzen decom. Znaci idu u crkvu.

A to za Pahomija opet nemas pojma. Vestaci su skupili dikaze da je on zbog moleci se i radeci tesko u crkvi postao impotentan, tj da nema sexualne zelje. I to je sudija prihvatila. To su bre nebuloze. Sada su deca kriva, a Pahomije ne. Pa kada ga samo vidim zgadi mi se. Odvratan je.

Pedofila imaju za izvoz :evil:


?!?! :shock: :shock: :shock:

Normalno je da monah izgubi sexualne zelje.U stvari trebalo bi da bude.
Mnogo ste se nagledali Americhkih filmova ,o njihovom sveshtenstvu i pedofiliji,....Tako da ovo shto prichash za decu i Crkvu je takva gloopost....
 
Karlito Brigante:
Prosto.Domaći zadatak svih ''čedista'' je da pljuju SPC.A kad bi pitali Čedu zašto,razlog može da bude samo jedan-pare!

ne verujem da su pare,....
Chedi je bitno sve anti-srpsko,...latinica,nac.manjine,"poklonicemo Kosovo","dacemo Vojvodinu",...e onda kad rascepamo Srbiju,onda ce mo da postanemo mala Albanija.Shvercovacemo heroin(da bi dotichni imao za dozu),bicemo raskrshe belog roblja,..itd...
 

Back
Top