mononukleoza
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: mononukleoza

little_scared_chicken
    Guest

Podrazumevano mononukleoza

Da li je moguce da osoba ima mononukleozu ali da uopste ,ni posle 3-4 meseca ne oseca nikakve simptome a da njen novi partner od nje to zakaci

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Nije moguce.Da bi neko imao mononukleozu mora prvo da ima klinicku sliku,ne postoje asimptomatski oblici,i mononukleoza mora biti dokazana virusoloski.
    E sad problem je sto mononukleoza ima jako dugu inkubaciju,do 2 puna meseca.A mogucnost dobijanja bolesti je najveca pred samo ispoljavanje oboljenja i u toku oboljenja.
    To jeste bolest poljubca(a tako se zove zbog godista u kome se javlja) ali to ne znaci da se dobija samo ljubljenjem,u pitanju je jedna kapljicna infekcija,sto znaci da se moze dobiti i u gradskom saobracaju ako vam se neko sa mononukleozom lepo iskaslje u lice.

chicken
    Guest

Podrazumevano

ajao
    A kad zlezda naoteknu da li je vidljivo ili ....
    Da li jos neka bolest ima iste simptome

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Kao sto sam vec na jednom mestu opisala mononukleoza lici na grip ili anginu,vidljivi su paketi zlezda po vratu,postoji temperatura,promene na krajnicima..promene u krvi,znaci to je stanje kad si bas bolestan.

chicken
    Guest

Podrazumevano

Ajoj izvini sto sam te ovako udavila ali bas sam se prepala jer imam slicne simptome i vremenski period razvitka infekcije se podudara ali..... sad vidim da mozda i nije.Ah saznacemo sutra

Guest

Podrazumevano ??

e,dr ajde objasni malo detaljnije kako se iz zasto prenosi poljupcem?od cega je zarazena ta osoba koja podnosi???

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Pa jeli ja pricam spanskim kad ne razumes?
    Kapljicno!Pljuvackom,sad ljubio se ti ili ti neko kijao ,kasljao u lice isto ti se vata,a virus je u pitanju.

Primećen član
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: mononukleoza

Pre 32 dana sam dobila temperaturu u rasponu od 37 do 37 sa 5, prve dve nedelje je bilo propraceno kijavicom, posto cesto imam streptokoke, radjen je bris grla i nosa koji je bio cist. Pre dve nedelje na infektivnoj mi je uzeta krv na razne analie, i danas sam saznala da sam EBV pozitivna. Temperaturu i dalje imam, nikeada nije ni prestajala , evo u kontinuitetu 32 dana,zlezde mi nisu natekle, mnogo mi se spava vec danima. I pored temperatutre bila sam mnogo aktivna zato sto sam zbog Bolonje morala da idem na fakultet, danas mi je zabranjeno fizicko naprezanje. Lalva hrane se preporucuje u ovom slucaju posto mi nista tacno niej receno, ali su mi neke drugarice pominjale da je potreban spe ifican rezim ishrane.
    Hvala unapred.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: mononukleoza

Samo lagano i umereno sto se svega tice.
    Odmor, bez nekih velikih naprezanja, dosta povrca, voca, nista masno, gazirano, alkoholno...

Slične teme

1. Mononukleoza
    Autor brzo u forumu Zdravlje
    Odgovora: 552
    Poslednja poruka: 14.08.2017., 11:11
  2. mononukleoza!!!
    Autor .imp. u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.09.2007., 07:20
  3. Mononukleoza
    Autor reunion u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1