AktuAlno: čuvajte se moderatora!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/hrvatska/20070806_22638.php

''Otkaz zbog vrijeđanja na forumu
Tvrtka Siemens je tajno pratila forumaške prepiske svog 33-godišnjeg zaposlenika o navijačima Dinama i Hajduka. Uvrede i prostačenje na forumu za radnog vremena inženjera su stajale radnog mjesta.


Navijačko vrijeđanje kojim je sada bivši zaposlenik Siemensa kratio vrijeme u pauzama pretvorilo se u prijetnju za njegovo radno mjesto nakon što je moderator foruma njegovoj firmi proslijedio izrečene uvrede.
'Zakačio sam se za diskusiju oko nogometa i počela je upotreba ružnih riječi. Dotičnog diskusanta sam vrijeđao. Nakon što je postao moderator tog foruma, došla mi je i privatno njegova poruka da on skuplja sve moje uvrede i ako ne prestanem s njima on će ih proslijediti mojoj firmi', ispričao je za Novu TV 33-godišnji inžinjer koji je želio ostati anoniman.
To se i ostvarilo. Zbog računalnih uvreda moderator je zaista kontaktirao Siemensov odjel za ljudske resurse i neoprezni forumaš je dobio opomenu.
'Tvrtka je pomno pratila što pišem i upozorila da sam zaslužio opomenu što sam ja shvatio kao opomenu pred otkaz', ispričao je.
Iz Siemensa smo dobili priopćenje u kojem stoji da ta tvrtka ima jasno definirana interna pravila o korištenju sredstava poslodavca te se nedozvoljeno ponašanje i zlouporaba tih sredstava nadziru od strane stručnih službi i sankcioniraju.
'Mislim da sam pogriješio. Takvim diskusijama nije mjesto u radnoj okolini. Razumijem zašto sam dobio opomenu. I ja bih tako postupio da sam na njihovom mjestu', rekao je mladić.
Siemens se o ovom konkretnom slučaju nije očitovao.''
 
znam coveka sa sportskih diskusija index HRa imao je obicaj da diskutuje normalno i razlozno (najveci poznavalac exYU fudbalske lige koga sam video) i onda odjednom pukne i pocne da psuje majku cetnicku nama iz Srbije al kako je bio veliki Dinamovac najveci pik je imao navijace Hajduka kojima je pored standardnog psovanja majke i pretio kako ce ih naci ,kako ih prati i kako ce ih cekati ispred kuce :mrgreen: .A konkretno ovo ga je prijavio neki Splicanin navijac Hajduka koji zivi u USA pa ga je ovaj veseljak optuzivao da je izdajnik i dezerter i da ce mu licno presuditi kad se vrati u HR :mrgreen: svakakvog cveca u bozijoj basti :roll:
 
A iz moderatovog teksta se vidi da ustase neznaju za lepo ponasanjeni tamo a kamo li ovde na forumu. Koliko puta se upozoravana KYO, IDOT, koji je hvala bogu banovan posle duzeg maltretiranja na forumu, ima ih dosta da ih ne nabrajam!! Pokazali su svoje lice cak i na svom forumu!! A za ovde da i nepricamo, svasta im se dozvoljava!! Od mesanja u nase unustrasnje stvari do vredjanja zrtava i srba!!
 
Ip nije resenje u slucaju kada neko ima dinamicku ip, a vise od 90% Srbije je ima.

Jedino je resenje da se dele momentalni banovi za svako nepostovanje pravila. Znam da bi se onda forum znacajno ispraznio, ali zar treba da se tolerisu ljudi koji su ovde dosli samo da bi vredjali i da bi ponizavali druge?
 
jomini:
:D
Bez zaebancije na Forumima!!!!

Siemens ima identičan kodeks ponašanja ka recimo i.-- moja firma na čitavoj plantei. Svaki zaposleni mora da ga potpiše i to je sastavni dio radnog ugovora. Ako čak i u privatnosti dođe do teže povrede tog kodeksa mogu se doživjeti veoma neugodne posledice pa i do odpuštanja bez roka.
Ono jes da se još ne mora pjevat himna svoje firme prije početka rada :) ali globalplayer certificirani prema DIN ISO 900 .. rade ne samo formalno na poštovanju etike.

Osim managera s posebim odobrenjima je strogo zabranjeno korišćenje sve IT etc. u privatne svrhe. Tako recimo da dugogodišnji radnik koji se uhvati da je "iznio" paket papira za kopiranje ili i pored opomene telefonirao sa službenog aparata privatno automatski gubi posa. Sud je prema njima nemilostiv (ako dođe do prijave)
 
monti7-krstas:
Siemens ima identičan kodeks ponašanja ka recimo i.-- moja firma na čitavoj plantei. Svaki zaposleni mora da ga potpiše i to je sastavni dio radnog ugovora. Ako čak i u privatnosti dođe do teže povrede tog kodeksa mogu se doživjeti veoma neugodne posledice pa i do odpuštanja bez roka.
Ono jes da se još ne mora pjevat himna svoje firme prije početka rada :) ali globalplayer certificirani prema DIN ISO 900 .. rade ne samo formalno na poštovanju etike.

Osim managera s posebim odobrenjima je strogo zabranjeno korišćenje sve IT etc. u privatne svrhe. Tako recimo da dugogodišnji radnik koji se uhvati da je "iznio" paket papira za kopiranje ili i pored opomene telefonirao sa službenog aparata privatno automatski gubi posa. Sud je prema njima nemilostiv (ako dođe do prijave)

Dobro, ne sme se iznositi...A, sme li se unositi? Na pr. vatrena voda? :D
 
monti7-krstas:
Siemens ima identičan kodeks ponašanja ka recimo i.-- moja firma na čitavoj plantei. Svaki zaposleni mora da ga potpiše i to je sastavni dio radnog ugovora. Ako čak i u privatnosti dođe do teže povrede tog kodeksa mogu se doživjeti veoma neugodne posledice pa i do odpuštanja bez roka.
Ono jes da se još ne mora pjevat himna svoje firme prije početka rada :) ali globalplayer certificirani prema DIN ISO 900 .. rade ne samo formalno na poštovanju etike.

Osim managera s posebim odobrenjima je strogo zabranjeno korišćenje sve IT etc. u privatne svrhe. Tako recimo da dugogodišnji radnik koji se uhvati da je "iznio" paket papira za kopiranje ili i pored opomene telefonirao sa službenog aparata privatno automatski gubi posa. Sud je prema njima nemilostiv (ako dođe do prijave)



Jadni vi. :confused: Ako nas to čeka, onda je bolje da se još neko vreme ovako pomučimo. :lol:
 
eremita:
А ти Лало не мораш баш да нам овде просипаш "искуства из Усташије" - шта нас брига шта они тамо раде..... 8-)
Изгледа да и тамо ко и овде нико ништа не ради. Заебавају се на послу по форумима а после се жале на мале плате.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top