sami GLAVNI ATILA BIC BOZIJI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je moj omiljeni broj... :grin:

Naslovna%20strana.jpg
 
Lepa tema ali nakaradno postavljena, te su komentari potpuno razumljivi. Sta je falilo da tema nosi naslov samo: "Atila". Jos stavljati Srbe u to vremensko razdoblje, provokativno nema sta. Posle ovi nasi jadni forumasi ispadaju krivi zbog svojih saljivih postova, a podstrekac...
 
Vala jest,imas pravo brate Crow,Banat je i dan danas pracem sinonimom mocvara tj rit,ali vidis koliko su dalekovidi oni bili...ehej,maltene ko Talj i Aljehin u sahu:):):)

ej,evo jednog interesantnog podpitanjce sa istorijske tacke,jeli vojvodina juzna panonija...samim tim i juzna madjarska...tj njihova zemlja nekad naseljena njima.
mozda nisam dobro formulisao ali razumete me
 
ljuta_mamba:
Vala jest,imas pravo brate Crow,Banat je i dan danas pracem sinonimom mocvara tj rit,ali vidis koliko su dalekovidi oni bili...ehej,maltene ko Talj i Aljehin u sahu:):):)

ej,evo jednog interesantnog podpitanjce sa istorijske tacke,jeli vojvodina juzna panonija...samim tim i juzna madjarska...tj njihova zemlja nekad naseljena njima.
mozda nisam dobro formulisao ali razumete me

slabo naseljena. Marija Terezija ( 1740-1780) je pocela sa isusivanjem mocvara. A masovnije naseljavanje, bar s nase strane pocinje tokom seobe i stvaranjem vojne granice. Moja prof. nacionalne istorije je tad navela sledece: kako su se Srbi naseljavali Vojvodinu, tako su Kosovo naseljavali Siptari.
 
ljuta_mamba:
Vala jest,imas pravo brate Crow,Banat je i dan danas pracem sinonimom mocvara tj rit,ali vidis koliko su dalekovidi oni bili...ehej,maltene ko Talj i Aljehin u sahu:):):)

ej,evo jednog interesantnog podpitanjce sa istorijske tacke,jeli vojvodina juzna panonija...samim tim i juzna madjarska...tj njihova zemlja nekad naseljena njima.
mozda nisam dobro formulisao ali razumete me

;)
vishe nije...

promenljivost granica je najnormalnija pojava
 
Cela Srbija je bila slabo nasljena jos pre naseljavanja Slovena, zato su se bas i ovde ulogorili.
Imam kartu svih starih naselja u Srbiji pre dolaska Slovena
zove se MACEDONIA, TRACIA, ILLYRIA, MOESIA E DACIA.

auuuuuu

Beograd i nesto malo severno od Beograda pa onda po dunavu do Timoka nesto malo. Pa Timok nesto malo (Timachi). Pa Nisava onako poprilicno (Dacia aurrellani) oko Morave nekoliko gradova celom duzinom do Makedonije. Zapadno od Morave na celoj teritoriji dakle od Dunava do danasnjeg Kosova samo 3-4 mestasca.

Za razliku od Srbije, Albanija ima dosta naselja. Makedonija da ne pricam. Bugarska manje od njih, kao Srbija. Rumunija puno gradova. Bosna i Crna Gora malo malo jedva naseljene :)

Od danasnje Vojvodine najvise je bio naseljen Banat sa oko 6-7 mesta.
(Tibiscus, Bersovia, Centum Putea, Arcilava, Lizisis, Ziridava)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top