Zasto nema padobrana u putnickim avionima

Zato sto bi svi putnici morali da prodju bar osnovnu obuku iz padobranstva
Zato sto bi padobrani zauzimali dragoceno mesto
Zato sto bi izbila takva guzva i panika kada bi doslo do situacije da se padobrani moraju upotrebiti
Zato sto bi nastala guzva na vratima kada bi do iskakanja doslo
Zato sto ogroman broj putnika ima strah od letenja a od skakanja iz aviona pogotovo
Zato sto bi nastalo nevidjeno mrsenje kada bi 163 putnika krenulo da iskace
Zato sto decu ne bi mogli da odvoje od roditelja
Zato sto ne postoje padobrani za decu
Itd
 
Jedino da ispod svakog sedista ostave otvore za slucaj krajnje nuzde ( nisam mislio na ono sto ste vi pomislili ) kroz koje bi nesrecne putnike istovarili sa sve sumnjivo spakovanim padobranima i samim stolicama, hteli - ne hteli ima da idu, avion pada. Kakvi bi fenomenalni desanti se desavali iznad nasih glava povremeno.... Pa jos ono - greskom pilota ili automatika otkazala na 8.000 m...
 
A-man:
Pa, dobro, ne moraju bas skakati sa 10.000 m. Mogu sacekati jos malo, pa na 500 m, stujardesa preko razglasa objavi bezaniju + najlepsi skok se nagradjuje...
Nije sve tako bas jednostavno: Avioni cesto imaju udese neposredno po poletaju i pred sletanje kao i na malim visinama. Kada se avionu nesto dogodi na velikoj visini onda je u pitanju zestok kvar ili teroristicki akt. Dogadjaju se i neki malo manje opasni incidenti ali velika visina je prijatelj letacima pa se cesto ima vremena da se razmisli pa cak i dovuce do najblizeg aerodroma. Ne treba odbaciti ni prinudno sletanje koje je jako rizicno za velike, krhke putnicke avione kao i za ljude na zemlji.
Cak i da postoji mogucnost prisilnog desanta nesrecnih putnika zamislimo samo tuzbe i vestacenja koja bi trajala vekovima a koje bi mnogi od prezivelih putnika priredili kompaniji: nestale ogrlice, satovi, usinuca, uganuca itd. Svejedno - na bilo kojoj visini putnici nemaju prvenstveno odela za boravak napolju i padobranski skok uopste pa onda znanje - kako ce ko doskociti na zemlju, kako ce se ko docekati na visokom drvecu, kako ce se ko snaci na Andima, Himalajima, Centralnoafrickoj dzungli, okeanima niko ne zna.
 
Nemojte me pogresno razumeti, ali vidim da su neki ovde preozbiljno shvatili ovu temu...Mislim, nesrece se desavaju i samim padobrancima i pri idealnim uslovima, a i sama tema je od pocetka nekako neozbiljna...
Nego, sta pisac zeli da kaze....gledam danas "National Geographic" rekonstrukcija dosad najvece avio nesrece nad Amerikom, oko DC-10, 270 poginulih. Uzrok, zurba i usteda vremena pri servisiranju motora. Nacionalna bezbedn.agencija kaznjava doticnu avio kompaniju sa 0,5 mil. $, dok oni od OSIGURANJA INKASIRAJU 25 MILIONA $ !!!!
Kakvi padobrani i patenti ?! Sad se vratite na pocetak teme, pa u svetlu ovih saznanja, citajte ponovo. Smesno...
 
yuca:
Dal neko zna razloge zasto nema padobrana u putnickim avionima.
Verovatno ih ima mnogo. Trbeju mi proverene informacije.
I da, dal neko zna koja je najveca dozvoljena visina za skakanje iz aviona padobranom.



kakva si ti budala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!niko ne bi imao pameti da skoci a i niko ne bi mogao da se katapultira jer bi se usrao od straha a najveca visina za iskakanje je 20.000m PROVERENO!!!!!
 
prvo. preko 5.000 m se ne skace bez kiseonicke opreme
drugo. svako otvaranje vrata izaziva dekompresiju a na vecim visinama rezultiralo bi momentalnim raspadom aviona
trece. piloti su najvece kukavice u vazduhoplovstvu, 90% ih nema ni jedan skok padobranom. pre je u toku letacke obuke postojao obavezan jedan do dva informativna skoka koje su piloti na sve moguce nacine uvek izbegavali

pa cemu onda padobrani u putnickom avionu???? :):):):)
 
King 7:
Ama zezamo se malo, sama tema me je naterala na " intenzivno razmisljanje ". Postavljac se takodje zeza obzirom da se mudro ne poojavljuje na temi osim ako ima nekih 12 - 13 godina.


Tu sam i jasta da se zezam.

Hipoteticki razmisljam.

Ako bi se na primer u skole i radne organizacije uveo kurs iz skakanja padobranom, kao za ono gasenje pozara, mogli bi svi to da naucimo.
Dok avion pada, vece su sanse onima koji iskoce sa padobranom nego onima koji ostanu u avionu. Naravno pilot bi trebao da javi kad da se skace, mislim na trenutak kad avion dostigne bezbednu visinu za iskakanje.
U tom slucaju, ne bi bilo lose da se prave avioni sa vecim vratima kako bi vise ljudi odjednom moglo da skoci i tako to.
 
King 7:
Po meni bi najbolje bilo da ceo aviona ima jedan ogroman padobran ili dva - tri velika pa kad iskrsne problem pilot ih aktivira te se ceo avion sa dobro vezanim putnicima polako spusti negde.
Juco, koje si godiste?

Upravo na ovome shto kazhesh rade Rusi, Iljushin i Suhoi, koliko se secam, Avion se raspada i iznad putnichke kabine se aktiviraju dva padobrana, koja je spushtaju bezbedno.
 

Back
Top