Zasto nema padobrana u putnickim avionima

teme je za kljuc, svi postovi su cista nebuloza, sa 10-11.ooo metara ne postoji ni teoretska sansa da putnici iskoce i tacka!!!! kao i ako se avion ""raspoluti"" to takodje ne postoji, jer i najmanja rupa na trupu, velicine ciode, ima efekat kao kad balon ubode cioda, tj momentalnu eksploziju, jrer je kabinski pritisak daleko veci od spoljnjeg i avion bi bukvalno eksplodirao ko luftbalon.

shlus, kraj, ende

kljuc
 
bajatikus:
kakva si ti budala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!niko ne bi imao pameti da skoci a i niko ne bi mogao da se katapultira jer bi se usrao od straha a najveca visina za iskakanje je 20.000m PROVERENO!!!!!
Ma pusti (ko)bajagitusa...Kao poznavaoc i sam letac necu puno duboko i opsirno.Otprilike sve sto ti je king 7 odgovorio mozes iskoristiti kao "potvrdjenu"inf. iako avio-industrija u cjelom svjetu pokusava da tako izvuce povjerenje letaca ili ti ga putnika.Kad bi ljudi znali stvarnu situaciju aviona ili posade, siguran sam da bi avio industrija bila na razini zeppelina.
Znate li da vecina ljudi koji rade u N.Y. u visokim zgradama.(preko 100m ) ima svoj mini-padobran i pozar+bio+nuke odjelo ?
Cao ,
 
Da si pravi letac znao bi koliko bi prostora dragocenog zauzeli padobrani ( da ne govorim o tezini ) koji bi u stani - pani situacijama bili skoro neupotrebljeni i koji bi sto je najvaznije tek napravili dodatnu paniku medju putnicima. Takodje bi znao koliko postoje veoma ozbiljne situacije u koje upadaju piloti aviona a za koje putnici ne znaju. Mrzi me da ponavljam sve ono sa prethodne strane.
 
King 7:
Pookusaj to objasniti gomili koja pada u avionu renomirane kompanije koja im je za to sto tvrdis uzela dobre pare. Pokusaj to isto objasniti mnogo vecoj gomili koja zbog ucestalih avio nesreca zadnjih nekoliko godina putuje drugim prevoznim sredstvima koja dozivljavaju renesansu.

recimo da nikome od nas nije cilj da ubedi nekoga u nesto, vec da ga navede da razmisli pa mozda i promeni stav
ja samo hocu da ti kazem da propisi koji postoje daleko su najstroziji u vazduhoplovstvu
a da li mozes da zamislis sta bi bilo sa vec i onako plasljivim putnicima kada bi se ugradila izbaciva sedista ili pri ulazu im dat po jedan padobran
hahaha
ja se vec smejem
 
King 7:
Da si pravi letac znao bi koliko bi prostora dragocenog zauzeli padobrani ( da ne govorim o tezini ) koji bi u stani - pani situacijama bili skoro neupotrebljeni i koji bi sto je najvaznije tek napravili dodatnu paniku medju putnicima. Takodje bi znao koliko postoje veoma ozbiljne situacije u koje upadaju piloti aviona a za koje putnici ne znaju. Mrzi me da ponavljam sve ono sa prethodne strane.

letac
to ono kao ikar
nisam pilot, planiram da dobijem dozvolu
 
Sky_Fly:
da li mozes da zamislis sta bi bilo sa vec i onako plasljivim putnicima kada bi se ugradila izbaciva sedista ili pri ulazu im dat po jedan padobran
hahaha
ja se vec smejem
A o cemu ja pricam? Ocigledno ne citas dobro. Sto s tice propisa oni jesu najstrozi ali u realnosti su neke stvari malo drugacije kao sto je slucaj u hirurgiji recimo. Avioni su padali zbog banalnih stvari: selotejp traka, nitni itd. Evo sta je jedan putnik slikao:
 

Prilozi

  • AirtranAir.jpg
    AirtranAir.jpg
    73,1 KB · Pregleda: 11
lepo je to sa maglevom ali reci mi koliko bi ti trebalo da otvoris novu liniju???"Otvorice se nova linija samo da je zavrsimo za 5 godina"Svi vidovi transporta imaju svoje nesrece...isto tako mozemo da kazemo da ne smes ni da pogledas auto jer u njemu pogine godisnje oko 1 200 000 ljudi dok u vazduhoplovnim nesrecama oko 2000.Vise je to stvar straha od letenja i malo psihologije i eto ti panike
 
mastercat:
lepo je to sa maglevom ali reci mi koliko bi ti trebalo da otvoris novu liniju???"Otvorice se nova linija samo da je zavrsimo za 5 godina"Svi vidovi transporta imaju svoje nesrece...isto tako mozemo da kazemo da ne smes ni da pogledas auto jer u njemu pogine godisnje oko 1 200 000 ljudi dok u vazduhoplovnim nesrecama oko 2000.Vise je to stvar straha od letenja i malo psihologije i eto ti panike
vise je to stvar ljudskog faktora pogotovu za automobile kolko je nesreca moglo biti izbegnuto da su se pridrzavali brzine,ispravnosti auta,voznja u pijanom stanju....
dok avionima upravlja vrlo malo probranih ljudi specijalno skolovanih sa po vise godina prakse ,i u treznom stanju,ipak je marfi ,marfi ,a avion ima preko milion delova...
 
KiZo:
vise je to stvar ljudskog faktora pogotovu za automobile kolko je nesreca moglo biti izbegnuto da su se pridrzavali brzine,ispravnosti auta,voznja u pijanom stanju....
dok avionima upravlja vrlo malo probranih ljudi specijalno skolovanih sa po vise godina prakse ,i u treznom stanju,ipak je marfi ,marfi ,a avion ima preko milion delova...

cirkaju i piloti
 

Back
Top