problemi sa otkljucavanjem programa(skymaster-strong)
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: problemi sa otkljucavanjem programa(skymaster-strong)

Početnik
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano problemi sa otkljucavanjem programa(skymaster-strong)

evo ovako , u skymaster dx 24 sam stavio software od stronga 6125 neki weaksoft i patch koji se nalazio u folderu od softwarea (probao sam ubacit i patch od 05.2007 al isto nist), sa frocusa sam svaki dan skidao kljuc( neki a-keys) i ubacivao pomocu weaksofta (open key-upload keytable) al nist koristi koliko sam skuzio nijedan program na astri mi se nije otkljucao. koji bi programi trebali bit otkljucani na astri 19.2 , i u cem ja grijesim ako sam nes krivo napravio?

Moderator DanijelVR (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano Re: problemi sa otkljucavanjem programa(skymaster-strong)

- Iskljucite resiver iz struje kao i sat-kabl iz resivera.
    - Spojite resiver i racunar sa rs-232 kablom.

-Skini sa naseg uploada ,mapu "srt 6*** loaders"
    -Pritisnuti taster sa oznakom ch down (na dole) na prednjoj strani resivera,ukljucite resiver u struju a taster cijelo vrijeme drzite pritisnutim dok resiver ne pokaze na displeju kod modela koji ga posjeduju poruku DEST odnoso na tv poruku software update .
    - Pokreni program Boot replacer 1.0.3

- Pritisni connect u programu Boot replacer i cekaj do kraja procesa (pojavit ce se poruka nakon što pošalje cijeli paket da program pokušava prekinuti proces)
    - Kad si siguran nakon par minuta da više nikakve poruke se ne pojavljuju u sklopu programa iskljuci reciver iz struje
    - Ponovo stisni ch down dugme i ukljuci reciver u struju
    - Pusti dugme i pokreni program application loader iz mape "srt 6*** loaders"
    9. stisni ikonu connect ( prva lijevo gore) pa otidi na procces, pa upload i izaberi "srt61x5fta" iz mape "srt 61x5 patch".)

- Kada proces zavši reciver ce otici u stand by (prati na ekranu televizora kad ce se to dogoditi jer program na kompu kaže da je gotovo a na tv ekranu još traje verifikacija)

Proces je zavrsen kada se na ekranu tv pojavi menu sa natpisom sistep set-up a na displayu oznaka ----
    - Ponovo iskljuci iz struje, pa ch down, pa u struju, pa pusti ch down
    - Pokreni patchloader, pa idi na process pa upload patch i izaberi iz mape "srt 61x5 patch" datoteku patch. Proces krece automatski. Prati na tv ekranu dok ne dode do kraja.
    - Ponovo iskljuci iz struje, pa ch down, pa u struju, pa pusti ch down
    - I dalje si u patchloader-u ideš na file open. Sada iz mape "srt 61x5 patch" izabereš keys. Pa na process, pa na upload keytable.

- Iskljuciš iz struje pa normalno ukljuciš!!!
    Patch-key tabele svakodnevno izlaze na UC.

- Udeš u Menu -> Installation -> System Set-Up -> System Imformation ukucaš 4225(0000) .
    Skeniraš kanale i to je to.

Korisni link:
    www.upl.frocus.net
    hvala kolegi Muhecu na izvrsnom tutorijalu

Slične teme

1. skymaster 9040
    Autor somborski u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.12.2007., 18:57
  2. Strong Gum
    Autor Marin55 u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 2