Da li je mrtav Rock'n'roll

izadji malo prosetaj po gradu pa mi sam napisi sta si video, da li ima trunke r'n'r -a u svakodnevnom zivotu? svedoci smo potpunog raspada svih pravih vrednosti a muzika je samo logicni nus-proizvod. kod nas nema r'n'r -a jos od pocetka 90-ih u svetu je to malo drugacije (zapad) . usli smo u mracnu deonicu HC-a, loseg metala a o city produkciji kod nas necu ni da pisem. surovo ali istinito
 
fortunteller:
izadji malo prosetaj po gradu pa mi sam napisi sta si video, da li ima trunke r'n'r -a u svakodnevnom zivotu? svedoci smo potpunog raspada svih pravih vrednosti a muzika je samo logicni nus-proizvod. kod nas nema r'n'r -a jos od pocetka 90-ih u svetu je to malo drugacije (zapad) . usli smo u mracnu deonicu HC-a, loseg metala a o city produkciji kod nas necu ni da pisem. surovo ali istinito

.....upravo i iz razloga sto sam se setao gradom ne samo bg vec i drugim grdovima ne samo ovde nego i vani sam i optvorio ovu temu......da li jednostavno moramo da se pomirimo sa cinjenicom da je era r'n'r-a zavrsena.......i da je novo doba doslo.
pOzDrAv!
 
freewill:
......kod nas i van...... :?:

Freewill, zar ti se ne cini da je fraza malo izlizana- i zar nije rocK'n'roll?

Vidis, prvi put su se takve sumnje javile jos u vreme procvata punk-a, znaci 1976-77, i onda se neki mangupi setise da kazu- ma nije umro, samo tako smrdi, a drugi lole i bekrije- ako je pravi i treba da ne bude naparfimisan, nego znoj- koza- benzin i sl. Nista dezodoransi, i fancy krpice!

Inace, covecanstvo je iz "ERE ROCKA", ako je tako nesto ikad postojalo, definitivno izaslo jos 1971. kad se misteriozno u Parizu upokojio treci clan psihodelicnog trija (pozdrav za Morrison babe- stay cool& relaxed, sister... :D 8) Kraj sedamdesetih- procvat disko muzike i ode mas' i propas' al' uvek se jave neki momci koji vrede i dodju na liste i mlatnu popularnost& airplay& sve sto ide uz to...
No, da ne bude sve tako crno- ima i sada bendova koji zasluzuju paznju, a nisu ni hard core (XXXXX) ni "heavy metal falling from the sky". Evo meni su se poslednjih godina dopali The Hives, Black Rebel Motorcycle Club...(jeste- manje il' vise nema ih na TV il' u Saboru :lol: ) pa 'ajde da kazemo da ni Strokes nisu totalno njesra- mada je Casablancasov cale vodeci americki makro- no sve u "rock" sluzbe...

Peace. :D :D :D
 
greyjaguar:
freewill:
......kod nas i van...... :?:

Freewill, zar ti se ne cini da je fraza malo izlizana- i zar nije rocK'n'roll?

Vidis, prvi put su se takve sumnje javile jos u vreme procvata punk-a, znaci 1976-77, i onda se neki mangupi setise da kazu- ma nije umro, samo tako smrdi, a drugi lole i bekrije- ako je pravi i treba da ne bude naparfimisan, nego znoj- koza- benzin i sl. Nista dezodoransi, i fancy krpice!

Inace, covecanstvo je iz "ERE ROCKA", ako je tako nesto ikad postojalo, definitivno izaslo jos 1971. kad se misteriozno u Parizu upokojio treci clan psihodelicnog trija (pozdrav za Morrison babe- stay cool& relaxed, sister... :D 8) Kraj sedamdesetih- procvat disko muzike i ode mas' i propas' al' uvek se jave neki momci koji vrede i dodju na liste i mlatnu popularnost& airplay& sve sto ide uz to...
No, da ne bude sve tako crno- ima i sada bendova koji zasluzuju paznju, a nisu ni hard core (XXXXX) ni "heavy metal falling from the sky". Evo meni su se poslednjih godina dopali The Hives, Black Rebel Motorcycle Club...(jeste- manje il' vise nema ih na TV il' u Saboru :lol: ) pa 'ajde da kazemo da ni Strokes nisu totalno njesra- mada je Casablancasov cale vodeci americki makro- no sve u "rock" sluzbe...

Peace. :D :D :D


suvise si iskljuciv da bi bio objektivan. zasto mislis da se era rocKa zavrsila smrcu morisona pa covece r'n'r je potekao iz britanije a ti ga zavrsavas smrcu amerikanca koji je doduse bio najprogresivniji muzicar posle hendriksa iz te mucene zemlje. zar nije bilo albuma od '71-'79 koji mozda nisu pravi hard rock? razmisli i nabrojaces barem 20 pravih progresivnih hard rock albuma u tom periodu.
 
Ovo su definitivno hip-hop vremena,ali i tome će jednog lepog dana doći kraj,kao što uostalom i svemu dodje..Ja lično bih voleo da taj dan dodje što pre,ali samo vreme će pokazati koliko će ova era zaista trajati i da li će se rock vratiti u nekom obliku.E sad,od vas zavisi koliko ćete puštati u svoj život ono što je aktuelno,da li ćete pratiti top-liste i po kakvim se mestima kretati.Dok ne dodju neka bolja muzička vremena meni je ok sve dok mogu da učitam skunk anansie u svoj mobilni i nabijem slušalice u uši i dok postoje mesta poput kst-a.Pored toga,često se vraćam unazad i slušam neke dobre stvari koje ranije nisam stigao ili mogao jer ih je bilo mnogo.A nije ni sve tako crno..pre par meseci bili su nam placebo,a kad se pogleda sa strane može se u mraku naći tuce malih,dobrih bendova koji su aktivni.Nove generacije stižu,a za to vreme ignorišite ovo što se dešava i verujte da će ubrzo otići...
 
fortunteller:
greyjaguar:
freewill:
......kod nas i van...... :?:

Freewill, zar ti se ne cini da je fraza malo izlizana- i zar nije rocK'n'roll?

Vidis, prvi put su se takve sumnje javile jos u vreme procvata punk-a, znaci 1976-77, i onda se neki mangupi setise da kazu- ma nije umro, samo tako smrdi, a drugi lole i bekrije- ako je pravi i treba da ne bude naparfimisan, nego znoj- koza- benzin i sl. Nista dezodoransi, i fancy krpice!

Inace, covecanstvo je iz "ERE ROCKA", ako je tako nesto ikad postojalo, definitivno izaslo jos 1971. kad se misteriozno u Parizu upokojio treci clan psihodelicnog trija (pozdrav za Morrison babe- stay cool& relaxed, sister... :D 8) Kraj sedamdesetih- procvat disko muzike i ode mas' i propas' al' uvek se jave neki momci koji vrede i dodju na liste i mlatnu popularnost& airplay& sve sto ide uz to...
No, da ne bude sve tako crno- ima i sada bendova koji zasluzuju paznju, a nisu ni hard core (XXXXX) ni "heavy metal falling from the sky". Evo meni su se poslednjih godina dopali The Hives, Black Rebel Motorcycle Club...(jeste- manje il' vise nema ih na TV il' u Saboru :lol: ) pa 'ajde da kazemo da ni Strokes nisu totalno njesra- mada je Casablancasov cale vodeci americki makro- no sve u "rock" sluzbe...

Peace. :D :D :D


suvise si iskljuciv da bi bio objektivan. zasto mislis da se era rocKa zavrsila smrcu morisona pa covece r'n'r je potekao iz britanije a ti ga zavrsavas smrcu amerikanca koji je doduse bio najprogresivniji muzicar posle hendriksa iz te mucene zemlje. zar nije bilo albuma od '71-'79 koji mozda nisu pravi hard rock? razmisli i nabrojaces barem 20 pravih progresivnih hard rock albuma u tom periodu.

Fortunetellere, citava pop-kultura ti je niz PROGLASAVANJA- MISTIFIKACIJA na treci stepen, zato sam se malo i zezao (5 smileya :lol: u tekstu- prebroj)na racun raznoraznih teorija o "umiranju" "vaskrsavanju" r'n'r i slicno. Ovo da neki misle da je vec posle smrti Janis, Hendrix-a i Morrison-a crko rnr, naravno da nije tacno, bas kao sto nije tacno da je UMRO bilo tad, bilo u neko drugo vreme, ja sam ti napisao sta mnogi misle i pisu i po ozbiljnim listovima tipa "Mojo" i sl. da bi imali od cega da zive (prodaja novina i cd-a), a ljudi koji su prirodno gluvi imali o cemu da zvalave (ne mislim na nas ovde, ali ima dosta takvih... 8) )
Tacno je da svet jeste izasao iz "rock ere", ali je i ona vestacki generisana od strane muzicke industrije, znaci taj "pravedni otpor" kod rokera koji cesto srecem prema drugim vrstama muzike- to je cisto njesra :roll: - nista svet ne gubi time sto ljudi slusaju pored roka i jos kojesta-evo ja volim gomilu stvari koje nisu rok i mislim da sam samo bogatiji zbog toga(mada ga slusam jos od pelena, i uvek cu mu se vracati- uticaji sa strane, matori i sl)
Sto se hard-rock-a tice, ima tu i odlicnih albuma i stvari koje mi se dopadaju, ali odavno to ne slusam- jos kao tinejdzer sam zarazen new-wave-om i americkim punkom, pa mislim da bi bilo suvisno da vodimo raspravu na relaciji metalci protiv punkera- nit sam ja sad punker, nit' imam 15 pa da mi prilici- lepo mi je ovde medju klincima, vidim svasta ljudi lepo slusaju- milina, fini klinci, al' nije mi i do takve rasprave- sta ces reuma uhvatila... :wink:, pa visok pritisak, pa lipidi u krvi... :lol: :wink:
Ja mislim da tu vec sedamdesetih nastupa kriza, al' daleko od toga da je tu kraj... nije ni sad kraj, al' nije ni nova rock era na pomolu i to ti je to. A ljudi vise vole "koncepcije",price, driblanje- da ih neki seratori (novinari, urednici, Lukovici...i sl.)lazu, a oni da prihvate nego nesto da sami pronadju i onda razmisle malo o svemu. Cenim tvoj ukus, moj je malo drugaciji i to ti je to.
Jedino moram da te ispravim oko onog o zemlji nastanka rock-a- ono si tresnuo, pa promasio za 180 stepeni, a nije stvar ukusa ni gledanja na stvari. R'n'r JESTE nastao u SAD (dobro, domovina hard-rocka i metala je Britanija, ali to je tek jedna podvrsta- sasvim druga prica). 'Ajd da si rekao bar da ima dve domovine, pa nekako... Koreni bluza su u SAD, a to ti je najvazniji koren rock-a. OBA KONSTRUKTORA ELEKTRICNE GITARE SU AMERIKANCI- Les Paul i Leo Fender. Muddy Waters, Robert Johnson, Memphis Slim & co.- sve Ameri. I ceo "britanski talas"- ljudi su lepo najpre slusali ploce koje su doneli americki soldati i americku muziku preko piratskih stanica kasnih cetrdesetih i ranih pedesetih, pa je onda proslo desetak i vise godina, pa imas "britanski talas"-Seli da nesto sviruckaju, i preuzeli stosta od Amera- takav ti je slucaj i sa Stonesima (i ime su uzeli od Watersove pesme "Rolling Stone", a najvazniji uticaj im je Chuck Berry) i sa Beatlesima i sa Kinksima- jednostavno nema britanskih Crnaca koji zive u Delti i sviraju Bluz, koji kad malo obradis, ubrzas, dodas neke kantri fazone dobijes rok. Prva muzika u Britaniji koja je predak rock-a se zvala skiffle i isto je uvezena iz SAD. Ne volim ja njih (mamicu im banditsku! :evil: ) al' rock ne moz' da bude britanski, pa kako god da okrenes... OK? :) A i to "progresivan"- znas, kod nas je Kornelije Kovac bio "progresivan" pa ti vidi kako je to zavrsilo... :wink:

PEACE :D :D :D
 
Ispravila sam Roc u Rock...ovako,objektivno gledano - zar muzika moze da umre? Mislim,da li je ijedna do sad? Da krenemo od one muzike koju su pecinski ljudi koristili za svoje obrede...udaraljke,bubnjevi,cudni krici - malo izmenjeno,eto ga u HC-u :lol: Klasika? Ona zasigurno nije mrtva. Jazz? Nou,nou,nou. Bluz...? Ne bih rekla. Jos ima ljudi koji to slusaju. I bice ih. Pop,punk,rock? Opet odrican odgovor. MUZIKA ZIVI...
 
pazi, imas ispravan stav i ukus i to stvarno cenim i u pravu si da ne bi trebalo da se preganjamo ovde ko vise zna i ko je sta slusao da bi ispao pametniji pred ovim 15-ogodisnjacima. ali da rascistimo sta sam ja mislio i zasto sam uopste prihvatio da pisem za ovu temu:
istina je da je amerikanac prvi napravio el gitaru i poceo da je svira, istina je da je amerikanac izmislio naziv "Rock'N'Roll" ali zasto sam ja svesno rekao da je r'n'r nastao u britaniji?
Zato sto pravi progresivni hard rock i jeste nastao u britaniji. Necemo se obazirati na godine nego na muziku i sta ona kaze, a britanski bendovi su je svirali i ziveli i napravili revoluciju u muzici nateravsi milione da prihvate muziku kao smisao zivota. Istina je da je hendrix napravio veliki pomak u hard rocku i bluesu ali zar mu idol nije bio Eric Clapton koji je bio najbolji gitarista na planeti 60-ih koji je inace britanac? Chuck Barry, Mudy, Bo Didley i ostali su zapoceli nesto sto je u stvari napravljeno krajem sezdesetih kada su nastupili bendovi kao sto su Deep Purple, Zeppelin, Black Sabbath -Rock'n'roll koji se slusa i zivi i dan danas. Takodje cela r'n'r scena 70-ih se oslanja na britanske bendove koje ameri masovno zovu na gostovanja a zatim ih kopiraju i banalizuju. Deep Purple pravi '74 koncert u kaliforniji pred 600 000 ljudi. A onda amerikanac 1980 peva pesmu "I love r'n'r"...

ovo ipak samo nacin na koji ja razmisljam i ne moras da ga prihvatis ali bitno da se mi druzimo sve ostalo je Rock'N'Roll. Pozdrav
 
fortunteller:
pazi, imas ispravan stav i ukus i to stvarno cenim i u pravu si da ne bi trebalo da se preganjamo ovde ko vise zna i ko je sta slusao da bi ispao pametniji pred ovim 15-ogodisnjacima. ali da rascistimo sta sam ja mislio i zasto sam uopste prihvatio da pisem za ovu temu:
istina je da je amerikanac prvi napravio el gitaru i poceo da je svira, istina je da je amerikanac izmislio naziv "Rock'N'Roll" ali zasto sam ja svesno rekao da je r'n'r nastao u britaniji?
Zato sto pravi progresivni hard rock i jeste nastao u britaniji. Necemo se obazirati na godine nego na muziku i sta ona kaze, a britanski bendovi su je svirali i ziveli i napravili revoluciju u muzici nateravsi milione da prihvate muziku kao smisao zivota. Istina je da je hendrix napravio veliki pomak u hard rocku i bluesu ali zar mu idol nije bio Eric Clapton koji je bio najbolji gitarista na planeti 60-ih koji je inace britanac? Chuck Barry, Mudy, Bo Didley i ostali su zapoceli nesto sto je u stvari napravljeno krajem sezdesetih kada su nastupili bendovi kao sto su Deep Purple, Zeppelin, Black Sabbath -Rock'n'roll koji se slusa i zivi i dan danas. Takodje cela r'n'r scena 70-ih se oslanja na britanske bendove koje ameri masovno zovu na gostovanja a zatim ih kopiraju i banalizuju. Deep Purple pravi '74 koncert u kaliforniji pred 600 000 ljudi. A onda amerikanac 1980 peva pesmu "I love r'n'r"...

ovo ipak samo nacin na koji ja razmisljam i ne moras da ga prihvatis ali bitno da se mi druzimo sve ostalo je Rock'N'Roll. Pozdrav

ovo je bila replika za grayjaguara
 

Back
Top