СПС и ДС преговарају о уласку СПС у владу

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
INTERVJU ; Dušan Bajatović
PREGOVARAMO
Spremni smo da uđemo u Vladu, koja bi sa nama bolje rešavala nacionalna
pitanja, pre svega kosovsko, tvrdi potpredsednik SPS

BEOGRAD - Dušan Bajatović, potpredsednik Socijalističke partije Srbije, tvrdi da su socijalisti spremni da uskoče u Vladu umesto G17 plus! Ipak, razgovori o tome, kako kaže u intervjuu Kuriru, zasad se vode samo na nezvaničnom i "kuloarskom" nivou.

- Ono što znam jeste da ova vlada nije dobro izbalansirana. G17 je trenutno najmanji, ali i najskuplji politički partner u Vladi. Najviše razmimoilaženja sa Dinkićem imaju upravo oko Kosova. G17 je bliži Međunarodnom monetarnom fondu i Svetskoj banci, a ne vodi baš računa o nacionalnim interesima - kaže Bajatović.

FRIZURA JE OK

Je l' i vi, poput stranačkog lidera, planirate da menjate frizuru?
- Zašto bih menjao?

Da ne biste, što bi Ivica Dačić rekao, ličili na Slobodana Miloševića.
- Meni se moja frizura sviđa.





Da li SPS ulazi u Vladu na mesto G17 plus?
- Čekajte, ne visi SPS na čiviluku pa da je uzme kako ko hoće!

Je li bilo nekih pregovora sa Tadićem i Koštunicom na tu temu?
- U ovom trenutku zvanični razgovori kao takvi ne postoje.

A nezvanični?
- Postoje kuloarski razgovori ljudi koji stvaraju atmosferu u svojim strankama.

Šta vam to znači?
- Znači da se o tome razgovara, ali između ljudi na nižim nivoima.

A da nije u pitanju samo spinovanje koje je u marketinškom smislu dobro za SPS?
- Verujte, najmanje je ta priča potekla iz SPS. Moguće je da neko želi da opomene ove iz G17 da su preterali sa svojim zahtevima u vezi sa podelom plena. U svakom slučaju, mi smo spremni za ozbiljan razgovor na tu temu. Vlada bi bila daleko bolje izbalansirana ako bi ušao SPS, pre svega u odnosu na nacionalna pitanja, odnosno Kosovo.

A šta ćete sa tradicionalnom mržnjom između DS i SPS?
- Ja sam se još u periodu izbora zalagao za vladu DS-DSS-SPS, pa su me mnogi optuživali da se nudim DS. Tačno je da između nas postoje značajne ideološke razlike. Oni će i dalje govoriti da je Zoran Đinđić svetac, a mi da je to Slobodan Milošević. I šta od toga ima Srbija?

A jeste li vi s nekim iz DS razgovarali o saradnji?
- Nisam oficijelno. Ali mogu da kažem da se i u DS razmišlja o tome.

Kakvo je to udvaranje DS? Sad će i ovo malo birača što vam je preostalo da ode kod radikala.
- Svojevremeno je Vojislav Šešelj pričao da je Mira Marković crvena veštica pa je pravio vladu sa Slobodanom Miloševićem. On ga je i hapsio, pa su opet bili zajedno. Što se tiče SRS, mi smo njima već rekli da SPS nije njihov prilepak niti privezak. Radikali već dugo za sebe vezuju veliko biračko telo, ali nisu u stanju da taj potencijal realizuju. S druge strane, SPS je spreman da preuzme odgovornost.

Koji su vaši uslovi za ulazak u Vladu?
- Što se tiče privatizacije, da NIS i EPS ostanu većinski u državnom vlasništvu. I, naravno, apsolutno jedinstvo kada je Kosovo u pitanju.

Koji resori vas zanimaju?
- Oni koji će popraviti standard i socijalni status stanovništva.

http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/avgust/05/V-02-06082007.shtml
 
pevao onomad djole onu pesmu [doduse stih je stariji od njega ali...] "a politka je ku*va izvinte me sto psujem..."

Kakvo je to udvaranje DS? Sad će i ovo malo birača što vam je preostalo da ode kod radikala.
- Svojevremeno je Vojislav Šešelj pričao da je Mira Marković crvena veštica pa je pravio vladu sa Slobodanom Miloševićem. On ga je i hapsio, pa su opet bili zajedno. Što se tiče SRS, mi smo njima već rekli da SPS nije njihov prilepak niti privezak. Radikali već dugo za sebe vezuju veliko biračko telo, ali nisu u stanju da taj potencijal realizuju. S druge strane, SPS je spreman da preuzme odgovornost.
 

Back
Top