XP al Vista
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: XP al Vista

Obećava
    Učlanjen
    20.12.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano XP al Vista

Zanima me dali postoji neki skin ili neshto slichno shto mozhe da promeni izgled XP.
    znachi klasichan izgled da pretvori u izgled Viste, al naravno da je Xp instaliran
    Izgled ikona i ostalo.....

Hvala unapred!

Aktivan član ArkantoS-Vrbas (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: XP al Vista

Imas par programa iz stardocka, ali se placaju...
    Tipa, windowblids, objectdock... i onda imas teme koje LICE! na Vistu...

Elita Dakyorlando (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Znači želiš da "zamaskiraš" XP tako da mu prozori i sve ostali izgleda kao da imaš Vistu? Evo probaću da ti pomognem...

Moraš da imaš Service Pack 2 za XP. Idi na adresu www.joejoe.org gde ćeš moći da izmeniš prozore, taskbarove i ikone da budu kao u Visti.

Na adresi freewarelist.net/node/880 naći ćeš autentične wallpapere.

Samo pazi: prvo moraš da isključiš antivirus i firewall. Ovaj softver menja sistemske podatke. Kad budeš hteo da instaliraš pokrenuće se Windows File Protection. Odaberi Cancel a onda OK da bi započeo instalaciju. Ne bi trebalo ništa da ti se s*ebe, ali za svaki slučaj kreiraj jedan Restore Point (Accessories/System Tools/System Restore).

Ako hoćeš onu foru s rotacijama prozora u 3D komandom Alt+Tab, skini program TopDesk sa adrese www.otakusoftware.com/topdesk . Nažalost, moći ćeš da ga koristiš za Dž samo 30 dana.

Za Sidebar, jedan od najinteresantnijih Vistinih fazona (možeš da čitaš vesti sa Interneta, upravljaš Media Player-om ili da vidiš temperaturu komponenti u računaru), poseti www.desktopsidebar.com . Ovaj program je džabe.

I na kraju, ako hoćeš efekat mlečnog stakla kakav ima Vista, skini program Glass2k sa www.chime.tv/products/glass2k.shtml . Kad instaliraš, samo klikneš na prozor desnim klikom i izabereš Transparency Level.

Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogao ovim informacijama. Javi mi kako si se snašao. Pozz! 8-) :-D
    Poslednji put ažurirao/la Dakyorlando : 05.08.2007. u 23:26

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ili bolje skini sa neta Vista Transformation Pack , http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Vista-Transformation-Pack.shtml , približe će ti vistu više nego ikada.

Obećava
    Učlanjen
    20.12.2004.
    Reputaciona moć
    48

hvala ljudi puno probacu prvo sa snejkovim predlogom da vidim kako to sve izgleda....
    naravno kapiram da je pametno uraditi ono shto mi je predlozhio Daky (fala puno na iscrpnom odgovoru,respect od mene )

---->Restore Point (Accessories/System Tools/System Restore).

evo sad sam odradio sysem restore, pa cu da instaliram transformation pack 7 da vidim nashta to lichi...

javljam kasnie

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Znam sta ce da bude
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Obećava
    Učlanjen
    20.12.2004.
    Reputaciona moć
    48

KATASTROFA!!! Hvala Bogu da sam napravio na vreme system restore...ono je shtrashno bilo...najvece posledice su:

imam 3 particije i znachi f: (particija) gde su mi se nalazili oko 9 filmova po folderima su izbrisani (oko 15gb) neznam kako neznam zastho verovatno je to fora...kakav crni transformation pack ljudi...koja je ovo navlakusha nevidjena...

jedna rech katastrofa vratio sam se u normalu preko system restora i sad vishe nikad necu ni pomishaljati na rechenicu XP al Vista...josh jednom katastrofa...

ps:jedan drug mi je pre instaliranja rekao da ti transformation packovi mogu samo da unakaze sistem nikako da pomognu...

znachi dalje od njih!
    Poslednji put ažurirao/la deejayo : 06.08.2007. u 23:51

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio deejayo
    KATASTROFA!!! Hvala Bogu da sam napravio na vreme system restore...ono je shtrashno bilo...najvece posledice su:

imam 3 particije i znachi f: (particija) gde su mi se nalazili oko 9 filmova po folderima su izbrisani (oko 15gb) neznam kako neznam zastho verovatno je to fora...kakav crni transformation pack ljudi...koja je ovo navlakusha nevidjena...

jedna rech katastrofa vratio sam se u normalu preko system restora i sad vishe nikad necu ni pomishaljati na rechenicu XP al Vista...josh jednom katastrofa...

ps:jedan drug mi je pre instaliranja rekao da ti transformation packovi mogu samo da unakaze sistem nikako da pomognu...

znachi dalje od njih!
    Moram da se ogradim od ove izjave jer neznam šta si ti uradio sa svojim kompom , meni inače isti ti transformation pack-ovi rade besprekorno i to na tri os-a jedan je na kompu i dva virtuelna OS-a (pošto se ja bavim i virtuelizacijom Operativnih sistema) prema tome .....

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Nego dali si ti iskljućio antivirus pre instalacije transformation packa??

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Ne razumem sta znaci baviti se virtuelizacijom operativnih sistema?

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Treba naučiti koristiti ovo
    http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/virtualpc/default.mspx
    ili ovo
    http://www.vmware.com/
    i pogledati malo u budućnost i videti mogućnosti koje pruža virtualizacija operativnih sistema , počev od testiranja raznih programa na različitim OS - ima pa nadalje , do pravljenja virtuelnih hosting servera (ovo je vrlo verovatna budućnost) itd. itd......
    Poslednji put ažurirao/la snejks : 08.08.2007. u 12:39

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

hm moj ujak je se takodje zayebava s tim....pokazao mi je pre mesec dana kako pet op. sistema dize iz jednog....jeste da zdere ram ali je extra stvarcica...jos je on od firme dobio azdaju od lap topa pa moze da podigne desetak op. sistema odjednom......samo ne verujem da ce da sljaka na mom kompu.... ( postavljacu teme sory za oftopic...)

Obećava
    Učlanjen
    20.12.2004.
    Reputaciona moć
    48

90% da nisam, da da mislim da nisam ugasio....neznam i meni je sve lepo sredjeno bilo pack je radio ok, zvukovi i te fore, sve full al jedino je nestalo tih 10gb, ali za josh neverovati tih 6,7filmova su bili po folderima, i sad kako je f: drive, svih 7filmova su izbrisani, a folderi su ostali, kako zashto, nemam pojma...

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

f : drive? Da to nije bio neki virtuelni drajv na tvom HDD-u ?

Obećava twix (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio deejayo
    Zanima me dali postoji neki skin ili neshto slichno shto mozhe da promeni izgled XP.
    znachi klasichan izgled da pretvori u izgled Viste, al naravno da je Xp instaliran
    Izgled ikona i ostalo.....

Hvala unapred!

instaliraj vista inspirat pack.
    Poslednji put ažurirao/la twix : 14.08.2007. u 23:07

Slične teme

1. XP i Vista.
    Autor Vojvoda_Vuk u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.11.2007., 21:42
  2. vista
    Autor drripac u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2