Gastroduodenitis

Ne smes da konzumiras alkohol,kafu duvan i jake zacine.Isto tako ni previse toplo ni hladno,kako hranu tako i napitke.To ti je upala sluzokoze zeludca i duodenuma tj.,dvanaestopalacnog creva.Erozija na sluznici duodenuma znaci da ti je malo ostecena i da sec najverovatnije ako ne pazis sa jakom hranom alkoholom ili lekovima tipa aspirina dobiti na tom mestu cir.
I sto manje nerviranja i stresova..pozz
 
Slazem se sa strudlicom gore, nego jos samo da dodam: dijagnoza sama po sebi ne znaci nista bez ostalih podataka o osobi kojoj je postavljena (dakle celokupne klinicke slike i istorije bolesti, za sta preporucujem uvodnu temu "Obavezno procitati pre postavljanja pitanja"), vazno je znati i uzrok ovog poremecaja (bez obzira sto se moze javiti sam od sebe, cesto je izazvan odredjenim faktorima) takodje poremecaj moze biti akutni ili hronicni, takodje mogu se za njega prepisati odredjeni lekovi...Dakle, bez obizra na valjan savet koji ti je dala strudlica, mi zapravo nista ne znamo da bismo ponudili bilo kakav savet. Zato je najbolje d aosoba kojoj je postavljena dijagnoza ode ponovo do gastrologa koji je i pregledao i postavi sva pitanja na koje zeli odgovore onome ko iz prve ruke moze i da ih da. POzdrav
 
drugarica mi je poslala mail rekavsi da se raspitam sta je to erozija.
ona je isla kod ginekologa cini mi se i rekli su joj to. (imam problem sto ona nece da kaze tacno sta je...)
ali po ovome sto je napisano, ona pije dosta i pusi dosta, nezdravo se hrani, i znam da ima problema sa zeludcem jos od ranije...tako da moze biti i ovo...

posto se ja ovde igram malo detektiva mozda je glupo pitanje...ali da li erozija moze da znaci i nesto drugo zbog cega bi ona mogla da ide kod ginekologa, ili erozija je ovo ovde sto je napisano?
 
Zamolila bih nekog za misljenje jer ne mogu da cekam mesec dana :( imam 37 god a ovo je moj nalaz gastroskopije
Jednjak : prolazan citavom duzinom,neravne Z linije...Zeludac : sa bistrom sekrecijom u lumenu.U retroverziji hijatusna hernija klizajuceg tipa.Sluznica zeludca je u celini edematozna i hiperemicna,u antrumu inflamatorni pseupolipi sa erozijama.Pilorus je centralno postavljen,prolazan.Duodenum:bulbus je pravilan,sa brojnim erozijama i ulkusom na prednjem zidu prekriven fibrinom.Popstbulbarno nalaz uredan. Uzete biopsije antruma i korpusa na PH
Dijagnoza : Ulcus bulbi duodeni k26
Gastroduodenitis chr erosiva k29
Hiatus hernia k44
GERB K21
Hvala unapred
 
Svasta te snaslo.
Imas cir na dvanaestopalacnom crevu, hronicno zapaljenje sluznice zeluca i dvanaestopalacnog creva, kilu na zelucu ali bar onaj bolji tip zeludacne kile, a ovo poslednje je gastroezofagealna refluksna bolest, odnosno sadrzaj iz zeluca se vraca u jednak i nadrazuje sluznicu.
Uzeli su ti i isecak tkiva da vide da nije slucajno u pitanju i karcinom a verovatno ce usput i proveriti da li postoji i infekcija helikobakterijom, sto je i najverovatnije da imas.
Ako je u pitanju helikobakterija moraces da pijes tri leka obicno sedam dana, pa da proveris da li je bakterija nestala, ako nije, opet te lekove da pijes, da pazis na ishranu, da ako pusis i pijes alkohol, to obavezno prestanes. Reci ce ti vec gastroenterolog kod kojeg si isla sve sta treba da radis.

A koje si tacno simptome imala?
 
Hvala na odgovoru znaci ostaje mi da se molim Bogu da pored svega ovog nemam i ono najgore :( Sto se tice pregleda odvratan je. A probleme sa zelucem imam godinama,kiselina,slabo varenje,gorusica... a na pregled sam otisla slucajno,imala sam problem sa diskus hernijom pa sam primala neke injekcije od kojih sam dobila bolove u zelucu i krvarenje iz debelog creva. Odem ja zbog debelog creva pa rekoh kad sam vec tu da zakazem i gastroskopiju kad ono vidis...Sad cekam 16.12 i kolonoskopiju i onda sam kompletna....Anastazija nateraj sebe da odes sto pre bez obzira koliko je pregled grozan :)
 
Zdravo,
nov sam na forumu i zamolio bi vas za mislenje ili objasnivanje ovog naoda:
Gastritis chr hypertrophica reg corporis ventriculi parietis dorsalis partis medioproximalis
Gastroduodenitis chr Hiperaciditas
ocekujem vase odgovore
Hvala vam
 

Back
Top