Mi kao zapad

was

Primećen član
Poruka
888
Sve vise gledajuci nasu omladinu shvatam da se sve vise pretvaramo u nase "drugare" sa zapada. Postajemo neki radnici koji rade dok ne crknu, ko ima preko 35. jedva dobiva posao ,sad su tu neki CV-jevi i bezdusna firmina politika, takodje sve veca neka zelja medju pojedinima da dobiju neka unapredjenja, neki lazni krediti koje cemo otplacivati dokle god smo zivi i takve stvari.
Postajemo gadno potrosacko drustvo.
Sta vi mislite o tome?
 
smrc nema vise dobrih starih radnickih saveta ,drkanja qraca ,citanje novina i ljustenja vinjaka u radno vreme ,nema vise kasa uzajamne pomoci, ni sindikalnog odmaralista i svinjskih polutki, evo suza suzu stize ,nema vise dzaba gajbe od preduzeca i kredita za stojadina koji pojede inflacija :cry: :cry: :cry: :cry:
 
was:
Sve vise gledajuci nasu omladinu shvatam da se sve vise pretvaramo u nase "drugare" sa zapada. Postajemo neki radnici koji rade dok ne crknu, ko ima preko 35. jedva dobiva posao ,sad su tu neki CV-jevi i bezdusna firmina politika, takodje sve veca neka zelja medju pojedinima da dobiju neka unapredjenja, neki lazni krediti koje cemo otplacivati dokle god smo zivi i takve stvari.
Postajemo gadno potrosacko drustvo.
Sta vi mislite o tome?
Meni je emotivno bliska ideja socijalizma...al' je ocito ne sprovodiva...ebiga, mora da se radi i tako i treba....samo , ostavljanje dushe na poslu i nije za pohvalu.
 
was:
Sve vise gledajuci nasu omladinu shvatam da se sve vise pretvaramo u nase "drugare" sa zapada. Postajemo neki radnici koji rade dok ne crknu, ko ima preko 35. jedva dobiva posao ,sad su tu neki CV-jevi i bezdusna firmina politika, takodje sve veca neka zelja medju pojedinima da dobiju neka unapredjenja, neki lazni krediti koje cemo otplacivati dokle god smo zivi i takve stvari.
Postajemo gadno potrosacko drustvo.
Sta vi mislite o tome?

Šta je bilo care? Nagurao preko 35 god. u doope pa nisi atraktivan ni za ćevabdžinicu?

E vidiš brale, da taj Zapad ne valja svi bi bežali za Srbiju ako ne i za Rusiju
Medjutim, ne plaši mene toliko strani kapitalista koliko ovaj domaći.
Onaj strani to radi generacijama a ovaj domaći (Srbin) vid'o kapitalizam na filmu pa mu ga dao po ono "mojee, ja sam svje i svja". Recimo: "Moja mreža, moja televizija, moja fakulteta" i tome sl.

Još nešto, na tom zapadu se radi ali i zaradi. Evo koliko forumaša odavde već godinama ne svraća da se konektuje preko nekog domaćeg provajdera ili bar internet cafe-a... Nemaju valjda siroti ni za kartu dovde..
 
Potpuno je normalno da mlad čovek "gine" sada na poslu, ja recimo radim 2 posla. Potpuno je normalno da bi nešto stekao da to i stvoriš sa svojim rukama, ko ima bogate roditelje da mu ostave stan, super, ko nema, mora da uzme kredi i da ga otplati....Zapad nije sjajan, nije pravedan, ali se pokazao u ekonomiji najbolji rezultat.
Lepo je sedeti sa društvom, cirkati pivo i blejati za trebama, ali od toga nema ništa.
 
was:
Ne, nego samo kazem kako je.
@tema
Pa socijalizam kaze da se treba raditi, radnicki narod i sprovodi revoluciju.
Rad, Red I Mir! RRM

Kako je tako je, ćuti i trpi. Radi u svojoj zemlji na crno kao Meksikanac u Americi. Samo tamo se zbog rada na crno zatvara radnja a ovde te inspekcija rada prvo pita gde radiš pa onda da li imaš ugovor sa poslodavcem i za to "neprijavljeno". Posle par minuta dobiješ otkaz a ako si radio u mesari inspektor izadje sa tri kile slanine, dve kile viršli i litar jogurta.

To je velika zamerka svima u skupštini jer nisu hteli da donesu zakon o radu. Čitao sam odredbe tog zakona. Sve piše i ništa ne piše. Možeš da radiš i 12 sati ako treba ali jedino ne može tri dana uzastopce. Takodje nigde ne piše kako da se obračuna takva satnica već ostaje izmedju zaposlenog i poslodavca. A ti ako nećeš ima već neka budala koja će pristati na njegove uslove (čitaj: obaranje cene rada).
Medjutim u onoj Americi niko ne obara cenu rada iako pola sveta hrli u nju a ne samo ratom pogodjene izbeglice.

Znači da je do nas a ne do njih...

O odbijanju od plate za nekakv sindikat koji pritom ne radi ništa neću ni da polemišem. Zahtevao sam da mi odbiju tu stavku. Obrazloženje: Mojim matorima je odbijano po 5% za Crnu Goru i Kosovo, pa eto kako je završilo. Zbog straha da me ne ispali sindikat, molim da me skinete sa spiska.

p.s. koliko je sindikat uopšte organizovan kod nas lepo se može videti na primeru Smiljanića. Rek'o čika: "Ja sam sada penzioner a ostavku ću dati kada se vratim sa odmora". Ma nemoj? A što da čekamo taj njegov odmor? Možda ga proguta ajkula ako letuje na nekom egzotičnom ostrvu? Šta onda?

A Francuzi lepo izleteli na ulicu zbog jednog pišljivog zakona... To je recimo sindikat...
 
filatelista:
Potpuno je normalno da mlad čovek "gine" sada na poslu, ja recimo radim 2 posla. Potpuno je normalno da bi nešto stekao da to i stvoriš sa svojim rukama, ko ima bogate roditelje da mu ostave stan, super, ko nema, mora da uzme kredi i da ga otplati....Zapad nije sjajan, nije pravedan, ali se pokazao u ekonomiji najbolji rezultat.
Lepo je sedeti sa društvom, cirkati pivo i blejati za trebama, ali od toga nema ništa.

Eto. Recimo ja radim tri posla. Od dva skoro da nemam nikakve fajde.
Još me na ovom trećem i vredjaju :lol:
 
Iron Lord:
Eto. Recimo ja radim tri posla. Od dva skoro da nemam nikakve fajde.
Još me na ovom trećem i vredjaju :lol:
ti ćeš dobiti za ovo spomenicu, nemaj brige samo da je hektorius nađe, negde zaturio :grin: :grin:


120px-R45-yo0357-Partizanska-spomenica-1941.png
 
Kapitalizam da ali ne ovaj ovdje, govorim za Hrvatsku,
za Srbiju ne bih znao baš točno.
Problem je što sindikat ne funkcionira,
t.j. nije neovisan pa se radnike slabo plati i šikanira
mobing i to
 
Iron Lord:
Kako je tako je, ćuti i trpi. Radi u svojoj zemlji na crno kao Meksikanac u Americi. Samo tamo se zbog rada na crno zatvara radnja a ovde te inspekcija rada prvo pita gde radiš pa onda da li imaš ugovor sa poslodavcem i za to "neprijavljeno". Posle par minuta dobiješ otkaz a ako si radio u mesari inspektor izadje sa tri kile slanine, dve kile viršli i litar jogurta.

To je velika zamerka svima u skupštini jer nisu hteli da donesu zakon o radu. Čitao sam odredbe tog zakona. Sve piše i ništa ne piše. Možeš da radiš i 12 sati ako treba ali jedino ne može tri dana uzastopce. Takodje nigde ne piše kako da se obračuna takva satnica već ostaje izmedju zaposlenog i poslodavca. A ti ako nećeš ima već neka budala koja će pristati na njegove uslove (čitaj: obaranje cene rada).
Medjutim u onoj Americi niko ne obara cenu rada iako pola sveta hrli u nju a ne samo ratom pogodjene izbeglice.

Znači da je do nas a ne do njih...

O odbijanju od plate za nekakv sindikat koji pritom ne radi ništa neću ni da polemišem. Zahtevao sam da mi odbiju tu stavku. Obrazloženje: Mojim matorima je odbijano po 5% za Crnu Goru i Kosovo, pa eto kako je završilo. Zbog straha da me ne ispali sindikat, molim da me skinete sa spiska.

p.s. koliko je sindikat uopšte organizovan kod nas lepo se može videti na primeru Smiljanića. Rek'o čika: "Ja sam sada penzioner a ostavku ću dati kada se vratim sa odmora". Ma nemoj? A što da čekamo taj njegov odmor? Možda ga proguta ajkula ako letuje na nekom egzotičnom ostrvu? Šta onda?

A Francuzi lepo izleteli na ulicu zbog jednog pišljivog zakona... To je recimo sindikat...
"Du liest wieder Iron", reče mi žena dok sam ovo čita. Kako je to ona mogla skontat kad Irona ne poznaje? Samo zato što davno pomenuh da Iron nema okove?
52qk4jl.jpg
 
porin50:
Kapitalizam da ali ne ovaj ovdje, govorim za Hrvatsku,
za Srbiju ne bih znao baš točno.
Problem je što sindikat ne funkcionira,
t.j. nije neovisan pa se radnike slabo plati i šikanira
mobing i to

Teško da iko od polupismenog naroda zna šta znači mobing kad država funkcioniše na nivou komunjarskog mentaliteta
 

Back
Top