Hard Rock

J

Jimi

Gost
Hard rock....koja je to vrsta muzike? Za neke je to muzika grupa kao sto su Iron Maider,Bon Jovi i slicne... Greska... Hard rock je vrsta muzike koja nema u sebi nista od metala ili panka vec je na samoj granici... Kod nas to su grupe kao npr. Bijelo Dugme,Smak... hard rock se prepoznaje po tome sto ta muzika u slusaocu stvara ogromnu pozitivnu energiju koja se izrazava u negativnom smislu...(objasnjenje) :arrow: videli ste npr. Hendrixa kako lomi gitaru... e to je ta energija koja se ne moze obuzdati i on mora nekako da je ispolji... a ove grupe koje sebe nazivaju hard rockom su ustvari rock-metalci.Hard rock muzika ne mora da ima neko gorenje na 3 el.gitare vec je dovoljno samo da se pogode prave note od kojih se mozak rastura... I doors su jedna od tezih hard rock grupa jer je njihova muzika odvodila u ludilo.....
sta vi mislite o tome?
 
slazem se sa tvojom definicijom hardrocka i primer za hendrixa ti je ok, ali moras da kapiras da je to samo teoretski jer kada si nadrogiran kao sto je on bio, kao sto je bio jim morrison droga radi svoje i proizvodi ludilo, a ne muzika. muzika ne treba da podstice negativne emocije. bijelo dugme je komercijala i veliki biznis nema to veze sa hardrockom
 
Da, razlika izmedju hard-rocka i metala je znacajna, metal je baziran na teskim gitarskim rifovima dok je hard-rock jako melodicniji i proizvodi tu neku specijalnu energiju koju metal ipak nema.
 
slazem se za uglavnom sve od navedenog, mada bi se za bijelo dugme tesko moglo reci da je hard rock. jer pazi, cak iako zanemarimo komercijalizam posto ne mogu reci da su bili bas prevelike komercijale, poslusajte njihovu muziku. mislim ja licno obozavam bijelo dugme, ali daleeeeko je to od hard rocka...mene bijelo dugme vise podseca na onaj slatki sweet roknroll, znas. pa ajdee pogledaj ajmo u planine je decja pesmica zar ne?
 
guitarrr_babe:
A AC/DC? Ja sam oduvek mislila da su oni hard rock! Svakako mi vise vuce na HR nego na HM. Kakvo ovde misljenje vlada?

Da znas da sam hteo da napravim temu za AC/DC, ali eto ti mi olaksa posao. :)

Prvo da kazem da su odlican bend. Svidja mi se njihov "****-nam-se-za-sve" vajb i fazon "napijamo se, karamo i super nam je" :D , sto i nije karakteristika takvih bendova koji se uglavnom bave mistikom i demonima. Young je strava gitarista, a inace njih ne mogu da zamislim bez Johnsonovog vristeceg vokala...Pritom, ko je jos imun na Thunderstruck, Highway to Hell i Back in Black?

A sto se zanra tice, ja bi ih svrstao pre u heavy rock, heavy a ne hard bas zbog tih cestih agresivnih rifova, a rock a ne metal - zato sto mi jednostavno vuku mnogo vise na rock a ne na metal, ne znam... :wink:

FOR THOSE ABOUT TO ROCK, WE SALUTE YOU!!!
 
Anonymous:
slazem se sa tvojom definicijom hardrocka i primer za hendrixa ti je ok, ali moras da kapiras da je to samo teoretski jer kada si nadrogiran kao sto je on bio, kao sto je bio jim morrison droga radi svoje i proizvodi ludilo, a ne muzika. muzika ne treba da podstice negativne emocije. bijelo dugme je komercijala i veliki biznis nema to veze sa hardrockom
Izvini ali na tvoju informaciju Hendrix nije bio narkoman...kada je umro u njegovom telu nisu nasli ni trag narkotika... jedina mu je bila mana sto je voleo mnogo da pije i to mu je doslo glave... a sto se tice definicije hard rocka pogresno ste me razumeli... bijelo dugme sam naveo zato sto imaju bar po meni najtezu muziku od svih nasih bendova...
poslusajte me i pokusajte da se udubite u npr. pesme kao sto su "Ne gledaj me tako i ne ljubi me vise","Sve ce to mila moja prekriti ruzmarin snjegovi i sas", "Lazes" ...i druge...videcete na sta sam mislio...
Pozdrav svim rockerima JIMI
 
DeepPurple:
guitarrr_babe:
A AC/DC? Ja sam oduvek mislila da su oni hard rock! Svakako mi vise vuce na HR nego na HM. Kakvo ovde misljenje vlada?

Da znas da sam hteo da napravim temu za AC/DC, ali eto ti mi olaksa posao. :)

Prvo da kazem da su odlican bend. Svidja mi se njihov "*-nam-se-za-sve" vajb i fazon "napijamo se, karamo i super nam je" :D , sto i nije karakteristika takvih bendova koji se uglavnom bave mistikom i demonima. Young je strava gitarista, a inace njih ne mogu da zamislim bez Johnsonovog vristeceg vokala...Pritom, ko je jos imun na Thunderstruck, Highway to Hell i Back in Black?

A sto se zanra tice, ja bi ih svrstao pre u heavy rock, heavy a ne hard bas zbog tih cestih agresivnih rifova, a rock a ne metal - zato sto mi jednostavno vuku mnogo vise na rock a ne na metal, ne znam... :wink:

FOR THOSE ABOUT TO ROCK, WE SALUTE YOU!!!


Vidis, upravo sam takvo misljenje imala: vise heavy nego hard, vise rock nego metal.
 
ja se isto slazem za AC/DC, oni su HR i ne znam zasto neki ljudi tvrde da je to HM kad mislim da nije....ja bih svejedno za najbolju pesmu IKAD AC/DCa izabrala ROSEY koju ti, Purple, nisi ni pomenuo...to je diskriminacija!!!
Jimi razlika je izmedju HR i neceg sto ume ta bude osecajno i da te rasplace...kao mene npr sve ce to o mila moja prekriti ruzmarin snjegovi i sas i dve ce pokisle ptice, sa tvoga oka prhnuti na jug...smrc...smrc
 
pa ok je i blues za moju bivsu dragu ali to je samo jedna strana bregovicevog rada. postoje i glupe komercijale kao npr. napile se ulice. nijelo dugme- to je prakticno bregovicevo delo, a brega je komercijala koja se baskarila u kucerini od 1000 kvm a istovremeno vodila grupu na radnu akciju i pricala bajke o komunizmu I mnogo se mesao u politicku situaciju na ovim prostorima, ali ne da bi popularisao kao javna licnost svoj stav nego da bi se ucepio vlasti.... od dolaska islamovica band se tot iskvario i imaju gomilu pesmica u dva takta.
sorry sto sam se raspisala ovo nema veze sa HR-om
 
Jimi:
Izvini ali na tvoju informaciju Hendrix nije bio narkoman...kada je umro u njegovom telu nisu nasli ni trag narkotika... jedina mu je bila mana sto je voleo mnogo da pije i to mu je doslo glave... a sto se tice definicije hard rocka pogresno ste me razumeli... bijelo dugme sam naveo zato sto imaju bar po meni najtezu muziku od svih nasih bendova...
poslusajte me i pokusajte da se udubite u npr. pesme kao sto su "Ne gledaj me tako i ne ljubi me vise","Sve ce to mila moja prekriti ruzmarin snjegovi i sas", "Lazes" ...i druge...videcete na sta sam mislio...
Pozdrav svim rockerima JIMI


Si lud ti matori???Ko se bre nije drogirao!!!Hihihihihihih......Samo pogledaj njegovu svirku na VUDSTOKU.Samo ce ti se sve kasti!!!

Aj pozvdar
 
yugoslav:
Jimi:
Izvini ali na tvoju informaciju Hendrix nije bio narkoman...kada je umro u njegovom telu nisu nasli ni trag narkotika... jedina mu je bila mana sto je voleo mnogo da pije i to mu je doslo glave... a sto se tice definicije hard rocka pogresno ste me razumeli... bijelo dugme sam naveo zato sto imaju bar po meni najtezu muziku od svih nasih bendova...
poslusajte me i pokusajte da se udubite u npr. pesme kao sto su "Ne gledaj me tako i ne ljubi me vise","Sve ce to mila moja prekriti ruzmarin snjegovi i sas", "Lazes" ...i druge...videcete na sta sam mislio...
Pozdrav svim rockerima JIMI


Si lud ti matori???Ko se bre nije drogirao!!!Hihihihihihih......Samo pogledaj njegovu svirku na VUDSTOKU.Samo ce ti se sve kasti!!!

Aj pozvdar
Gledaj ovako yugoslave
Taj njegov efektan nastup nije bio pod uticajem droge vec njegove svirke....
pokusaj da se malo udubis u njegovu muziku pa ces videti sta ta muzika pravi...
Pazdrav JIMI
 
Jimi:
Gledaj ovako yugoslave
Taj njegov efektan nastup nije bio pod uticajem droge vec njegove svirke....
pokusaj da se malo udubis u njegovu muziku pa ces videti sta ta muzika pravi...
Pazdrav JIMI
....

Mojne mojne mojneeeeeeee.....Matori bre!!!Pa sha prichash ti!!!
Aj molim te, ali molim te, ko te lero sa tim forama "HENDRIKS SE NIJE DROGIRAO" hahahahhaha

Aj samo mi objasni ovu stvar
Sta ti mislis sta su oni mali papirici na njegovom chelu koje je lepio tokom svirke.Po tvome to su obicni papirici natopljeni akoholom, da bi mu preko znoja alkohol ulazio u telo aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!Ili je to mozda nesto drugo aaaaaaaaa???

Aj sad odgovori, ali mojne mislis da te ja sada nesto prozivam!!!Znaci bez ljutnje i tih stvari, chisto da dikutujemo!!!

HVALA

P.S.Naravno da je svirka efekat droge,, jer on pojma nema sta je pre sec odsvirao,,, pa jel vidis da on lupa da su mu svirke nikad slosenije
 
Ne postoji tako nesto kao sto je metal....postoji samo ROCK....i njegove invarijante ....naziv metal je izmisljen kako bi se jedan (skoro) isti proizvod prodao dvaput.........
 
Mislim da ti je objasnjenje lose :)

Jimi:
Hard rock....koja je to vrsta muzike? Za neke je to muzika grupa kao sto su Iron Maider,Bon Jovi i slicne... Greska... Hard rock je vrsta muzike koja nema u sebi nista od metala ili panka vec je na samoj granici... Kod nas to su grupe kao npr. Bijelo Dugme,Smak... hard rock se prepoznaje po tome sto ta muzika u slusaocu stvara ogromnu pozitivnu energiju koja se izrazava u negativnom smislu...(objasnjenje) :arrow: videli ste npr. Hendrixa kako lomi gitaru... e to je ta energija koja se ne moze obuzdati i on mora nekako da je ispolji... a ove grupe koje sebe nazivaju hard rockom su ustvari rock-metalci.Hard rock muzika ne mora da ima neko gorenje na 3 el.gitare vec je dovoljno samo da se pogode prave note od kojih se mozak rastura... I doors su jedna od tezih hard rock grupa jer je njihova muzika odvodila u ludilo.....
sta vi mislite o tome?
 

Back
Top