Hi8 miniDV video8 digital8

?

????

Gost
Mozda ce administrator da premesti ovu temu ,ali u HiFi gotovo niko ne zalazi pa sam postavio pitanje ovde.Mislim da je tema slicna.Dakle pitanje:
Koja je razlika izmedju svih ovih vrsta kamera i kakve su razlike u povezivanju digitalne i analogne kamere sa kompijuterom(tj.zasto je lakse povezati digitalnu,sta ona ima sto analogna nema)?
Sta je fire wire(mislim da se tako zove)kabl?
Koliko dugo traje prebacivanje snimljenog materijala na komp.
Mnogo pitanja,nadam se i neki odgovor.
Hvala
 
Pitanje je mnogo vise za "fotografiju" nego za "hi-fi" :)
Hi8 i Video8 su analogni, a (mini)DV i digital8 su digitalni formati zapisa.
Video8, Hi8 i digital8 imaju zajednicku velicinu trake i kaseta.
Video8 je za nijansu kvalitetniji od VHS zapisa, Hi8 je malo bolji od SuperVHS zapisa, a digital8 je ekvivalentan DV zapisu.
digital8 je nov format stvoren od strane Sony-a da bi korisnicima Video8 i Hi8 formata omogucio sto bezbolniji prelaz na novu vrstu zapisa (DV) , a istovremeno zadrzao reprodukciju starih analognih formata.

Sto se tice povezivanja analognih uredjaja sa racunarom, potrebna ti je neka video capture karta sa analognim ulazima ili "analog to DV konverter". Naime.. analogni signal se mora pretvoriti u digitalni kako bi ga racunar prihvatio i to je jedan korak vise nego kod transfera DV materijala u racunar. DV materijal se prenosi u izvornom obliku, znaci onakav kakav je na traci, u racunar transferom od 25Mbit/s u realnom vremenu FireWire (IEEE1394) kablom i da bi to radilo na racunaru moras imati FireWire konektor (na ploci ili kao dodatnu karticu).

Toliko sam mogao reci na brzinu.
Srecno snimanje ;-)
 

Back
Top