Uknjiženo na Srbiju !!!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
KO ima tapiju, zemlja je njegova. A, Srbija je ima za 58,79 odsto teritorije Kosova i Metohije. Srpska - državna i društvena imovina, srpska - privatna i imovina Srpske pravoslavne crkve. A, to je 641.071 hektar od ukupno 1.090.410. Tako govore podaci iz katastra zemljišta za ukupno 1.299 katastarskih opština, koliko ih je na Kosovu i Metohiji. Svaki pedalj južne pokrajine pokriven je katastrom zemljišta.
To je jedina evidencija o nekretninama, koja se vodila na Kosovu i Metohiji. Zato je ona i vlasnička, jer zemljišnih knjiga nije bilo. Dakle, na svakoj od ukupno 2.575.448 katastarskih parcela ubeležena je površina, vlasnik, korisnik...
VeĆi deo dokumentacije iz bezbednosnih razloga 1999. godine prenet je sa KiM u Srbiju. Na osnovu tih katastarskih knjiga Koordinacioni centar uradio je digitalni katastarski plan i sada Srbija poseduje i elektronsku bazu podataka o svim vlasnicima na Kosovu i Metohiji.
- Sreća je da smo uspeli da iznesemo dokumentaciju - kaže Slavica Radomirović, zadužena za katastar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju, inače, pre rata direktor Katastra za KiM. -Prvo što je Unmik tražio od nas je da se originalna dokumentacija vrati. Naravno da to nismo uradili! Jer, sve dok su originali kod nas, Srbija ima dokaz šta je njeno. Sve kopije planova i katastarski operat ostao je u računarima u katastarskim službama, tako da i Unmik praktično ima sve podatke.
Ali, samo na originalima mogu da se upisuju promene. A mi nijednu promenu nismo upisali od 1999. godine. Zato je naša dokumentacija verodostojna. To je prava slika i dokaz šta je čije. Šta bi se, međutim, desilo da su originali kod njih? Otimačina bi bila legalizovana, srpsko bi postalo albansko.
I dok je u svim civilizovanim zemljama pravo svojine neprikosnoveno i katastar jedina validna evidencija, Albanci na KiM kažu: “Čije su ovce, toga je i livada”. I nisu sedeli skrštenih ruku. Kako otimačinu legalizovati? Uzurpirali su više od 80 odsto srpske zemlje.
- UNMIK je preuzeo katastar na Kosovu i Metohiji i za direktora imenovao Benta Andersena - navodi naša sagovornica. - On uz pomoć međunarodne zajednice priprema za kosovsku skupštinu zakone o nepokretnoj imovini. Skupština Kosova usvojila je Zakon o uspostavljanju registra prava na nepokretnu imovinu 2002. godine, ali, da bi se on i primenjivao, specijalni predstavnik UN treba da da zeleno svetlo uredbom kojom ga potvrđuje. Tada je to bio Mihael Štajner. Koliko god je bio naklonjen Albancima, nije smeo da donese uredbu, već je dao uslovnu saglasnost da će se zakon primenjivati kada se donese dopunski propis, koji obezbeđuje efikasno obaveštavanje javnosti i ostale neophodne bezbednosne mere za zaštitu osoba čija bi prava mogla da budu ugrožena registracijom.
Taj zakon o registru ne propisuje koji dokaz treba da se dostavi da bi imovina bila registrovana. Praktično, to znači da Albanac srpsku imovinu, državnu ili privatnu, može da prijavi na svoje ime. Ako i kada pravi vlasnik dođe do tog saznanja, može da reaguje, ali se u registar upisuje samo zabeležba, koja nema značaj i preostaje mu da u nadležnom opštinskom sudu vodi postupak. A, imovina može da bude u prometu.
Novosti.
Toliko o vlasništvu. :D
 
Е, Карлито, улепшао си ми дан....... немам шта да додам на ову тему... осим радости што ће Шиптари да испуше подужи томпус заједно са разним ликовима типа Јоакима Рикера Мартија Ахтисарија и сличних........ ако не овде и сада ОНДА НА МЕЂУНАРОДНОМ СУДУ....... Немају шансе !
 
srbi su isterani i njihova imovina je okupirana, oteta i uzurpirana od strane siptara pod pokroviteljstvom EU nacista i bagre antisrpske.

Srbi sa Kosmeta su naravno u vecini slucajeva zavrsili u centralnoj Srbiji da bi se spasli siptarskog noza i metka.

Razni Kartmani bi naravno bili srecniji da su ovi nasi srpski Prometeji sa Kosmeta zavrsili 2 metra pod zemljom, jer Kartmani mrze Srbe sa Kosova i Metohije
 
Kartman:
pa gde su ti Srbi? eno ih kupuju kuce po Beligradu posto su davno prodali svoje na Kosovu.

Има их и који су продали - али ВЕЋИНА НИЈЕ.... не мислиш ваљда да је Српска православна црква продала своју имовину....... 8-)
 
Jerry Ropero:
srbi su isterani i njihova imovina je okupirana, oteta i uzurpirana od strane siptara pod pokroviteljstvom EU nacista i bagre antisrpske.

Srbi sa Kosmeta su naravno u vecini slucajeva zavrsili u centralnoj Srbiji da bi se spasli siptarskog noza i metka.

Razni Kartmani bi naravno bili srecniji da su ovi nasi srpski Prometeji sa Kosmeta zavrsili 2 metra pod zemljom, jer Kartmani mrze Srbe sa Kosova i Metohije
dzeri ne optuzuj me za ono sto nisam rekao. to je tvoj problem, umisljas stvari. Srbi nisu pravili decu. oni su se iseljavali. oni kojin su ostali su u manjini. siptari ne zele da zive sa nama, a sloba je stavio tacku na celu pricu. moras biti realan i jasno sagledati stvari da bi iz toga izvukli nesto korisno za sebe, da ne bi unistili ostatak Srbije zbog kratkovidosti
 
pa ni mi ne zelimo da zivimo sa siptarima, Kosovo i Metohija je vecinski srpska zemlja, ovaj tekst to dokazuje, za onaj ostatak isplaticemo siptare i nek se kupe nazad u svoju rodnu Albaniju.

To sto se njih nakotilo ne znaci da mogu da otmu ono sto je nase. Kosmet je deo Srbije a mi Srbi smo vecina u toj Srbiji tako da cim nestane sile Amerike i EU nacista bice kljucno sta kaze vecinsko stanovnistvo Srbije a ne sta kaze USA, EU i siptarska bagra.
 
Jerry Ropero:
pa ni mi ne zelimo da zivimo sa siptarima, Kosovo i Metohija je vecinski srpska zemlja, ovaj tekst to dokazuje, za onaj ostatak isplaticemo siptare i nek se kupe nazad u svoju rodnu Albaniju.

To sto se njih nakotilo ne znaci da mogu da otmu ono sto je nase. Kosmet je deo Srbije a mi Srbi smo vecina u toj Srbiji tako da cim nestane sile Amerike i EU nacista bice kljucno sta kaze vecinsko stanovnistvo Srbije a ne sta kaze USA, EU i siptarska bagra.
zbog takvih stavova izgubicemo i Sumadiju. najbolje je podeliti Kosovo i zatim sagraditi betonski zid debljine 2 i visine 7 metara prema njima. treba se truditi da Srbija ekonomski ojaca, inace cemo prodavati kuce u Kragujevcu i ici negde preko grane. sa Kosovom o vratu ovakvim kakvo je danas, potonucemo. i siguran san da EU to vidi i da zeli da nam pomogne da se oslobodimo tog balasta
 
Kartman:
zbog takvih stavova izgubicemo i Sumadiju. najbolje je podeliti Kosovo i zatim sagraditi betonski zid debljine 2 i visine 7 metara prema njima. treba se truditi da Srbija ekonomski ojaca, inace cemo prodavati kuce u Kragujevcu i ici negde preko grane. sa Kosovom o vratu ovakvim kakvo je danas, potonucemo. i siguran san da EU to vidi i da zeli da nam pomogne da se oslobodimo tog balasta


kako da sagradimo zid kad se ti i tebi slicni zalazete da udjemo u EU? Da te podsetim u okviru EU nema granica, sto znaci da ako Srbija bude deo EU zajedno sa Albanijom/Kosovom to znaci da ce Siptari moci da ulaze u Srbiju kako hoce , da se naseljavjau gde hoce, kupuju nekretnine gde hoce isto kao sto to danas mogu recimo Englezi u Spaniji, Irci u Grckoj, Danci u Portugalu itd.

Sam sebe demantujes.

Kosovo Srbiji nije balast. Balast su Siptari. Siptara se treba resiti a ne Kosova.
 
Kartman:
zbog takvih stavova izgubicemo i Sumadiju. najbolje je podeliti Kosovo i zatim sagraditi betonski zid debljine 2 i visine 7 metara prema njima. treba se truditi da Srbija ekonomski ojaca, inace cemo prodavati kuce u Kragujevcu i ici negde preko grane. sa Kosovom o vratu ovakvim kakvo je danas, potonucemo. i siguran san da EU to vidi i da zeli da nam pomogne da se oslobodimo tog balasta

А извини, објасни ми ЗАШТО ти овде на пдф ВОДИШ КАМПАЊУ ДЕФЕТИЗМА И ОДРИЦАЊА ОД КиМ супротно од одлуке Парламента Србије и Владе Србије који, без обзира шта ти мислио о њима ПРЕДСТАВЉАЈУ ВЕЋИНСКУ СРБИЈУ ! ???
 
eremita:
А извини, објасни ми ЗАШТО ти овде на пдф ВОДИШ КАМПАЊУ ДЕФЕТИЗМА И ОДРИЦАЊА ОД КиМ супротно од одлуке Парламента Србије и Владе Србије који, без обзира шта ти мислио о њима ПРЕДСТАВЉАЈУ ВЕЋИНСКУ СРБИЈУ ! ???
uh, odluka u srpskom parlamentu ce da nesto promeni. oni nisu sposobni da realno sagledaju stvari. i to sto su vecina ne znaci apsolutno nista...jer ovce ne znaju da ih vode na klanje
 
Kartman:
cije su ovce njegova i livada


po tvojoj glupoj logici ako ja imam 100 ari livadu i 2 ovce , a ti 100 ovaca i 10 ari livadu ti imas pravo da upadnes na moj posed i uzurpiras moju imovinu jel ti imas vise ovaca nego ja?

moj problem i moja stvar je koliko cu ja ovaca imati na mojoj livadi, al moja livada je moja livada i to moje pravo je neotudljivo ma koliko ovaca ti imao.

No u svakom slucaju u Srbiji ima 6 puta vise "srpskih ovaca" od vasih siptarskih tako da ce nasi argumenti prava i demokratije kad tad pobediti vase siptarske argumente sile , nasilja i nacizma.
 
Jerry Ropero:
po tvojoj glupoj logici ako ja imam 100 ari livadu i 2 ovce , a ti 100 ovaca i 10 ari livadu ti imas pravo da upadnes na moj posed i uzurpiras moju imovinu jel ti imas vise ovaca nego ja?

moj problem i moja stvar je koliko cu ja ovaca imati na mojoj livadi, al moja livada je moja livada i to moje pravo je neotudljivo ma koliko ovaca ti imao.

No u svakom slucaju u Srbiji ima 6 puta vise "srpskih ovaca" od vasih siptarskih tako da ce nasi argumenti prava i demokratije kad tad pobediti vase siptarske argumente sile , nasilja i nacizma.
Zao mi je sto ne razumes izreku...
 
onaj ko ne razume si ti. i livada i ovce su vecinski srpske.

Kosmet je deo Srbije i njegova teritorija je u vecinskom vlasnistvu Srba i drzave Srbije . U drzavi Srbiji Srbi su vecinsko stanovnistvo i ima nas 6 puta vise nego Siptara. Sta ti nije jasno?
 
Jerry Ropero:
onaj ko ne razume si ti. i livada i ovce su vecinski srpske.

Kosmet je deo Srbije i njegova teritorija je u vecinskom vlasnistvu Srba i drzave Srbije . U drzavi Srbiji Srbi su vecinsko stanovnistvo i ima nas 6 puta vise nego Siptara. Sta ti nije jasno?
pa idi onda u Pristinu i studiraj tamo, onda se zaposli i zeni se, kupi tamo stan...Sad ide deo kad ti kazes kao su nam je zle sile i svetska zavera masona i koje-cega koja mrzi Srbe preoteli. ali pogledaj se u ogledalo i razmisli da li si mozda za nesto u svom zivotu i sam odgovoran cak i ako je lose ili ti je lakse da za svoj neuspeh uvek okrivis druge?
 
Kartman:
uh, odluka u srpskom parlamentu ce da nesto promeni. oni nisu sposobni da realno sagledaju stvari. i to sto su vecina ne znaci apsolutno nista...jer ovce ne znaju da ih vode na klanje


Е, а ти ћеш да нас просветлиш.....алооооооо....... шта ти је ???

Не знам зашто пишеш о нечему о чему појма немаш.... свака овца ЗНА и веома ВРИШТИ и ПЛАЧЕ када угледа човека који хоће да је закоље........
 
Kartman:
pa idi onda u Pristinu i studiraj tamo, onda se zaposli i zeni se, kupi tamo stan...Sad ide deo kad ti kazes kao su nam je zle sile i svetska zavera masona i koje-cega koja mrzi Srbe preoteli. ali pogledaj se u ogledalo i razmisli da li si mozda za nesto u svom zivotu i sam odgovoran cak i ako je lose ili ti je lakse da za svoj neuspeh uvek okrivis druge?

У бре.....а ти си почела овде да штрикаш и хеклаш - к'о да си на састанку партијске "ћелије" ЛДП-оваца... мани се "млаћења празне сламе"... :roll: :roll: :roll:
 

Back
Top