da li vjerujete u ljubav na prvi pogled

  • Začetnik teme don vito karleon
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ono sto ljudi mahom mesaju je ljubav i zaljubljenost. Na prvi pogled covek moze samo da se zaljubi, ali lepse zvuci "LJUBAV na prvi pogled". Zaljubljenost je suvise dugacka rec. Zaljubljenost je kao vatromet: eksplodira u tebi i obasja te raznobojnom svetloscu. Ali kratko traje. Vec sledeceg trenutka nebo ponovo postaje plavo. Najsrecniji su ljudi koji umeju za trenutak duze zadrze tu svetlost vatrometa u sebi do izlaska sunca i pretvore je u ljubav koja ce ih obasjavati mnogo duze i toplije.
Da bi bio zaljubljen ne moras da poznajes tu osobu. Pa sama knjizevnost je toliko puta pokazala da su ljubavni stihovi bili satkani od trenutne opcinjenosti nepoznatim osobama. "Ne nemoj mi prici..." ili Rakiceva "Iskrena pesma". Ali ipak, najlepsi ljubavni stihovi govore o pravim i besmrtnim ljubavima "Santa Marija de la salute". Voleti nekog znaci poznavati ga i voleti sebe u njemu.
 
Ducic,Santic,Rakic su najvise voleli te zene o kojima su pisali pesme,a da uopste nisu bili sa njima.Bili su romanticari i na taj nacin su zeleli da veruju da prava ljubav postoji.Idealizovali su zene,koje ce za njih uvek ostati savrsene,svesni da tako nesto u realnosti ne postoji.Zbog toga Princezo ostavi one koji veruju u ljubav da veruju.
 
Ovo mi se bas desilo pre neku noc.
Sedim u kaficu sa drustvom, ulazi decko koji mi odmah privlaci paznju. Vidim primetio je i on mene jer seda blizu, i to tacno okrenut prema meni. Ni ja ni on nismo mogli a da negledamo jedno u drugo. To je provalilo i moje i njegovo drustvo, bilo je ocigledno da se tu nesto desava. Trajalo je tako izvesno vreme, a ja sam se sve vise gubila, pogledi su bili sve duzi... Na kraju mi je prisao, upoznali smo se , razmenili telefone...
Nije ovo ljubav, barem ne jos, mozda nikad i ne bude, nije bitno,...meni ovakve situacije ispunjavaju zivot, cine ga uzbudljivim... pa jedna od njih ce mi i dovesto Gospodina Pravog!
 
...kao sto je vec neko od 'shtovanih poustera okachio gore-kakva ljubav??zaljubljenost,extaza,leptiri i vatromet...takve se stvari deshavaju na prvi pogled,kakva ljubav?!Ljudi,ljubav nastupa posle serije dogadjaja i dogadjaja i tako u nedogled...posle izvesnog perioda i dosta zajednichkih dozivljaja i iskustava mozemo da pricamo o ljubavi...kety,tebi je to sto se desilo uzbudjenje,ne ljubav...i batalite vishe tu rech ljubav,totalni respekt za izuzetke kojih ima u svim sferama zivota,ne samo u ovoj o kojoj mi prichamo ovde,ali danas se isuvishe brzo zivi da bi se ljubavisali,smeshni su mi parovi koji se scucure i pochnu da prichaju kao deca od 3 godine...sad,izvinjavam se ako je ovo bilo malo grubo,ali kao sto je zakljuchiti iz posta,nisam neki pristalica ljubavi,iz vishe razloga,ne samo zbog toga sto mi se ona prava(sudeci po nekima,ona stvarno postoji)ljubav nije desila.
Pitanje za sve:mozete li posle chak i mesec dana zabavljanja da kazete suprotnoj polovini volim te,a da vas pri tom ni najmanje ne prodje neki osecaj da to sto ste upravo izgovorili mozda nije istina i da tako ne mislite?pall mall za sve...josh jednom,izvinjenje za sve srecno zaljubljene...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top