Aleksandar Makedonski-Aleksandar(veliki)Albanski... Jos jedna Albanska budalastina!
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Aleksandar Makedonski-Aleksandar(veliki)Albanski... Jos jedna Albanska budalastina!

Aktivan član Mali_Oglasi (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Aleksandar Makedonski-Aleksandar(veliki)Albanski... Jos jedna Albanska budalastina!

Prelistavajuci net, slucajno sam naisao na ovaj sajt http://images.google.com/imgres?imgu...ng_sr%26sa%3DN
    Inace verovatno su ga Grci izbacili ili mozda sami Albanci... Ako se ovo uci po Albanskim skolama, onda mozemo samo da pretpostavimo koliko je to ispiranje mozgova i ne-znanje!
    Poslednji put ažurirao/la Mali_Oglasi : 04.08.2007. u 00:56

Iskusan
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    "...pa ipak, nisam video da je duši negde tako slatko kao ovde”
    Reputaciona moć
    152

Podrazumevano Re: Aleksandar Makedonski-Aleksandar(veliki)Albanski... Jos jedna Albanska budalastin

Ma sta bre budalastina..imao je Siptarsku facu :grin: ..

Veoma poznat
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Aleksandar Makedonski-Aleksandar(veliki)Albanski... Jos jedna Albanska budalastina!

U što je pa to čudno...I onaj Seretić lupeta da je Aleksandar bio Srbin, i pričao čistim srpskim jezikom...Pa provalila i to neka albanska budala, kao ovaj naš zaples...

Primećen član Marqueaux (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Aleksandar Makedonski-Aleksandar(veliki)Albanski... Jos jedna Albanska budalastina!

Болесно.

Iskusan
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    152

A jel zna stvarno neko kom su narodu najblizi anticki Makedonci..obicno ih svrstavaju u Grke,ali sam cuo i takva tumacenja da su oni zapravo Iliri a da im se samo aristokratija helenizovala pa to unosi zabunu..

Elita crni lepotan (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    566

ja mislim da su Kelti, nekao Aca je bio plav a to ne mogu da povezem za Ilirima i Grcima

Iskusan
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    152

Ha,ha..pa i Ahil je bio plav..bolje da ne zapocinjemo to..zavrsicemo sa Indoevropljanima i njihovom bojom kose..

Kelti su bili ridji,bas kao i Tracani,Sloveni i Germani..

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    566

znam zezam se
    negde sam gledao da je neki Svedjanin povezivao njih i Grke, kao Grci su potomci Svedjana koji su sisli na Mediteran itd. normalno to se vodi kao budalastina

ali ne znam da li ste primetili Albanci imaju drugaciju vilicu od ostalih (moze neko da komentarise kao zaostali rasizam), ne lici na Acinu tako im ovo ne pije vodu

Iskusan ljuta_mamba (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

wow wow braco,polaqko,nije Aca bio plav,ima neki bas bas stari mozaik,ono on iz profila,crn,plus je imao i veliki kljun,e sad,ahil,taj plavi je zapravo bred pit ahil,koliko ga se ja secam,pogotovo gledajuci skolske fotografije nije bio takav
    makedonci jesu severno-grcko pleme,nisu iliri,mada i dan danas u tom kraju ima nogo ilira,tj albanaca,verovatno su se i u to vreme ortacili
    iliri su se gotivili vise sa rimljanima mislim,bar je njih najvise bilo u legijama jedno vreme,i tracana
    kelti jesu ridji
    to su danasnji irci
    sloveni su vecinom plavi,plavooki,
    kao rusi recimo
    germani svetlo smedji,crnokosi,nesto plavih,sve ostalo je hitlerova uobrazilja,veruj mi
    ridjih ima i medj slovenima i germanima,ali im to nije osnovna karakteristika kao keltima,za njijh se vezuje ridja kosa

Iskusan
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    152

Ziveo sam sa Albancima do '99-te,veruj mi nije samo vilica u pitanju..na ulici sam uvek mogao da prepoznam coveka da li je Srbin ili Albanac..

Ko ce ih znati,mozda su stvarno Iliri..

Početnik
    Učlanjen
    13.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

aleksandar makedonski je bio grk i ako vas neko pita pravi pravcati grci su plavi ali su bili kao i mi 400 godina pod turcima pa se krv dosta izmesala.Nikakve ali nikakve veze sa danasnjim glupavim skopljancima ili albancima.Stari grci su postojali jos pre hrista kad sloveni i iliri nisu ziveli!

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

Naravno Minose,to si 101% u pravu,ja sam bio na kosovu od 1998 do 1999,od leta do leta,poslom,sto bi se reklo,i kao neko ko se zanima za etnologiju i istoriju mogu i reci a sam se zainteresovao za taj problem tih prepoznatljivih likova,zatim kosti im zaista jesu drugacije,pogotovo nogu,sestra je grom slucaja lezala 1996 na banjici ortopedskoj klinici,90% dece je bilo sa kosova,malih albanaca,razni problemi sa kukovima,stopalima,kolenima,
    e sad,zasto takvi deformiteti,pogotovo sa licem,blizu oci,jake vilicne kosti,poveci nosevi...licno sam dosao do zakljucka da je dolazilo do ukrstanja do kojih nije smelo,tacnije izmedju relativno bliskih familija...nemislim na inceste,da me neshvatite pogresno,nisu oni u tom fazonu uopste,ali dve dalje familije,slicnih gena,recimo iz susednih sela, se vec generacijama ukrstaju,i postanu vrlo vrlo bliske,toliko da ukrstanjem momka iz jedne familije i devojke iz druge dolazi do podudaranja gena...ne dovoljno velikog da izazove decu sa daunovim sindromom ili tako sta,ali dovoljan da stvori odredjene probleme,zapravo prepoznatljive face,sto bi se reklo.
    zasto se to desilo...albanci su vrlo zatvoren narod,planinski stocari izdvojeni u bratstva koji nisu bas za saradnju sa drugim konkurentskim plemenima,sa kojima su cesto u zavadi,uslovi zivota,po planinama i nemogucnost nalazenja partnera na driugom mestu,dovelo je verovatno do ukrstanja sa daljim saplemenicima,i eto,od tada je verovatno taj genetski sistem malko deformisan.

e sad,moja teorija bi mogla da padne u vodu,pod uslovom da su albanci iliri,njihovi neki naucnici su tvrdili da su albanci iliri,i da su im kosti,tj kosti ilira i albanaca iste,te da se kosti dodjosa slovena,i kosti ilira razlikuju,a da su nadjene kosti po lokalitetima,po kostima lica i butina,zapravo kostima uopste,nalik sadasnjim albancima.e sad,ako su im kosti takve bile i pre par hiljada godina,onda nije pitanje u ukrstanju vec u genetici.

Grci jesu bili plavi,tako bar kaze viasat history,spartanci su imali duge plave kose,od kojih su pravili frizure danas poznate kao dredovi,i generalno dosta grka je navodno bilo plavokoso.
    e sd,licno mislim da do promene genetskog koda,kad je u pitanju kosa,nije doslo zbog turaka,vec zbog persijanaca,koji su pokorili grcku,i drzali je dosta dugo pod svojom vlasci,tj vrlo su cesto dolazili u grcku u ogromnom broju,cak i sa po 300.000 vojnika,u ono vreme,sa turcima su imali kontakte mnogo mnogo duze od 400 god,u maloj aziji,koja je inace bila grcka,su imali kontakte jos na kraju 13 veka.e sad,malo persijanci,malo turci,malo robovi i ukrstanje sa njima,sve je zelo danak,i dovelo do propasti te velike civilizacije

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    566

Iliri i Sloveni, nisu ziveli pre Hrista, interesantno
    verovatno ih je Hrist stvorio, pa od tada zive

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

pa covece moj,ti nisi citao biblijutamo isus nahrani celu gomilu ljudi sa 5 riba i veknom hleba,plus,po potrebi moze i da pojaca ishranu,tj ko u svadbi u Kani kad je napunio sto raznim djakonijama,e sad,kad je sve to materijalizovao,onako,mrtav ladan,punio burad vinima i tako to,sta mu je da stvoiri i dva naroda,manje vise,samo djubrad nisu htela da mu to priznaju,pa stoga i ne napisase u bibliji

Zainteresovan član cals (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Po nekim istoricarima, Albanci su danasnje prostore naselili u srednjem veku, mozda XII ili XIII v. Dosli su zajedno sa vizantijskim stratezima, ako se dobro secam, iz oblasti izmedju Crnog mora i Kaspijskog jzera, oko Gruzije ili Jermenije, ne secam se tacno. I danas se oblast u tom delu naziva Albanija. Nije bilo nikakvih komentara o njihovom jeziku. Jednom sam ih cula da koriste izraz "bukuria" sto znaci radost, a taj isti izraz istog znacenja imaju i Rumuni.

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

ne samo bukria,nu sci rumuni,siptari nu gdi,za neznam,to mi je bilo osnovni reper za to da su dacani i iliri komsije,tj prastanovnici ovih prostora,oboje su nekako smedje plavi,i tupavi,bez uvrede,laki za manipulaciju,dobri za fizikalije na gradjevini
    valjda im ostalo iz vremena rima,kad je legija pravila logore za kampovanja i opsadne zidove,siptari su kopali jarke a rumuni nosili balvane i gradju,pa im ostalo do dan danas,da su dobri u tim kategorijama
    salim se malo,ali pazi,poena,da je vojskovodja manijak,sa sicijlije doveo alance,ili porfirogenit iz kavkaza su nerealne,tj,to je deretic stil,srbi pa amebe,a svi nasi neprijatelji su dosli iz dzungle i sisli sa drveta...razumem ja da srbi ne vole albance,ali cinjenice su cinjenice

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

mada rumni koriste i dragost,za srecu,koju imamo i mi,mislim rec

Obećava Iron Chin (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Reputaciona moć
    38

Neko je ovde pomenuo da su anticki Makedonci bili Iliri, to je jednostavno nemoguce, pogledajte danasnju Makedoniju i etnicku strukturu stanovnistva, narocito centralnu Makedoniju gde su u nekim mestima i dan danas vecina Vlasi. Na primer danas u Svetom Nikoli su vecina Vlasi, jezik im je veoma slican Rumunskom, cak mogu da se i sporazumevaju medjusobno. Ako uzmemo da su Albanci zapadnu Makedoniju naglo poceli naseljavati posle prvog i narocito posle drugog svetskog rata mozemo doci do zakljucka da je to od vajkada bila Vlaska zemlja to jest Tracanska. Iliri nemaju nikakve veze sa antickim Makedoncima. Ako neko vec smatra da anticki Makedonci nisu grckog porekla onda jedino mogu biti Tracanskog nikako Ilirskog.

A sto se tice Spartanaca i njihove plave kose, Spartanci su u Sparti bili vladajuca manjina nad starosedalackim zivljem.

Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio ljuta_mamba
    mada rumni koriste i dragost,za srecu,koju imamo i mi,mislim rec
    Imaju dosta reci koje mi koristimo, i to ne samo Rumuni u Banatu, vec i u Rumuniji kao standard. Npr. Jeftin, bogat itd. Cak su im i neki obicaji slicni slovenskim.

Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

dragost je na rumunskom ljubav.

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

tacno,sad se setih,pa jeste,mesavina je velika,i dan danas u Rumuniji ima srba,koji govore srpski i imaju neka svoja udruzenja,rumuni nisu nikad bili agresivni prema srbima,niti ovi prema njima,ato je ta saradnja,da tako kazem,medju ta dva naroda tako harmonicna i prozima se,

elem,makedonci nisu iliri,to se neko zeza,nemojmo se braco baktati time,to su grci,ne kultivisani toliko koliko ovi juzniji u pocetku,ali takodje grcko pleme,koje je kasnije postalo vodece u grckoj,i ravnopravno sa ostalim polisima,u svakom smislu...kultura,umetnost,vojska itd

Primećen član Marqueaux (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Тачно. Dragost је, ако се не варам, у румунском словенизам.

Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

na Discaveriju je bila neka emisija bas o Rumuniji i nekim obicajima. Sve u svemu, spomenuli su i neki obicaj iskopavanja mrtvih onda kada se posumnja da se "povampirio". Isti obicaj su imali i stari sloveni, koji se dugo zadrzao i kod nas. Mislim da poslednji slucaj kod nas datira iz XIX v., jer se upravo zbog toga i prosirio izraz Vampir. U RU koriste izraz za taj slucaj "Strigoj", etimoloski, po mom skromnom znanju, rec je slovenizmu. Na wikipediji se navodi da i u danasnjoj Grckoj postoji oblast gde se govori rumunski, posto postoje 4 grupe tog jezika. Zaboravila sam kako ga nazivaju, mozete to naci tamo.

Aktivan član joca111 (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Da li neko zna da li je istina da su u prvim kontaktima sa Ilirima Rimljani bili zastraseni velicinom Ilira, koji su navodno bili jako korpulenti???
    Ako je to istina, onda tesko da Albanci imaju veze sa njima!!

Slične teme

1. Aleksandar Veliki
    Autor Misha :. u forumu Istorija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 31.12.2013., 17:51
  2. Aleksandar Makedonski, Srbljanin?
    Autor Korisnik2 u forumu Istorija
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 25.01.2010., 21:16
  3. Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 17.01.2008., 21:19
  4. Aleksandar Makedonski