mama kao neprijatelj

heretica

Početnik
Poruka
41
ma koliko god da mi zelela dobro nije svesna da mi cini suprotno, a sto je najgore od svega ne moze joj se dokazati, preti da ce se ubiti ako ne bude po njenom, smislja svakakve smicalice da me prikaze kao losu osobu pred buducim suprugom kojeg nije ni upoznala zbog svoje tvrdoglavosti i bolesti, preti da ce otici kod njegovih i ocrniti me kao najveci neprijatelj, STA da radim??????????????????
 
heretica:
ma koliko god da mi zelela dobro nije svesna da mi cini suprotno, a sto je najgore od svega ne moze joj se dokazati, preti da ce se ubiti ako ne bude po njenom, smislja svakakve smicalice da me prikaze kao losu osobu pred buducim suprugom kojeg nije ni upoznala zbog svoje tvrdoglavosti i bolesti, preti da ce otici kod njegovih i ocrniti me kao najveci neprijatelj, STA da radim??????????????????
Preti da ce se ubiti?bolesna je?znaci treba da se leci...mislim da nema drugog resenja..a ti da drzis podalje svog buduceg muza dok se ona ne izleci....
 
sve je to vec pokusano i psihijatar i drzanje podalje, jednostavno vise nemam nacina ni izlaza cini mi se ponekad, pokusavam i ljutnjom i mirnim razgovorom ali uzalud. Luciferko nadam se da si u pravu, ali me ipak strah, jer scene koje mi pravi nisu nimalo naivne a podrsku nemam niotkoga.
 
I ja se slazem da ljudi koji prete da ce se ubiti to najcesce ne urade.
Mada ima i onih koji prete iz odredjenog razloga a koji niko nece ili ne zeli da primeti, pa se posle svi cude sto se ubio. Ali to kod tvoje mame nije slucaj, rekla bih. Ona preti da bi privukla paznju.
Sad ne znam kako ti reagujes kad se ona tako ponasa, ali mozda da probas da je kuliras. Ona ti nesto prica a ti vices "da mama" i predjes na drugu temu, da vidi da pokusaji da te iznervira ne uspevaju.
 
heretica:
ma koliko god da mi zelela dobro nije svesna da mi cini suprotno, a sto je najgore od svega ne moze joj se dokazati, preti da ce se ubiti ako ne bude po njenom, smislja svakakve smicalice da me prikaze kao losu osobu pred buducim suprugom kojeg nije ni upoznala zbog svoje tvrdoglavosti i bolesti, preti da ce otici kod njegovih i ocrniti me kao najveci neprijatelj, STA da radim??????????????????

A sto jednostavno ne bi prekinula sve kontakte sa njom i zivela svojim zivotom...
Evo tu je i buduci suprug i sve a ti se bakces sa osobama koje te sputavaju (makar to bili i roditelji)
Ne dozvoli da te iko koci... Tvoj zivot je samo tvoj i radi sa njim sta god hoces...
Nadam se da ces postupiti ispravno
Pozz...
 
Razgovaraj prvo sa svojim buducim suprugom,sve mu objasni i pitaj za savet.

U cemu je njen problem,zashto joj se Tvoj buduci muz ne svidja,da li se to pojavio neko hrabar ko ce maminu mezimicu odvesti, a mama ce ostati sama,kome onda mama da naredjuje shta da radi i kako da radi.
Zashto se bojish da ce te mama pokazati u loshem svetlu - ako Ti nisi takva
Zashto se uopshte bojish sta ce ona da uradi
Zar ne treba da mislish shta cesh Ti da uradish
 
Upozori svog budućeg muža o tome i njegove,a ti uradi kako ti hoćeš.Ne dozvoli majci da se meša u tvoj život.Ona samo preti ali za svaki slučaj pošalji je kod psihijatra.I ja sam majka,ali to nikad sebi ne bi dozvolila da uradim jer to je bolestan postupak!
 
heretica:
ma koliko god da mi zelela dobro nije svesna da mi cini suprotno, a sto je najgore od svega ne moze joj se dokazati, preti da ce se ubiti ako ne bude po njenom, smislja svakakve smicalice da me prikaze kao losu osobu pred buducim suprugom kojeg nije ni upoznala zbog svoje tvrdoglavosti i bolesti, preti da ce otici kod njegovih i ocrniti me kao najveci neprijatelj, STA da radim??????????????????


napravi burek, snicle, a ostatak za sarmu i kiseli kupus
 
ucena...Nit su prva, nit poslednja koja to prozivljava. Ako se izboris za sebe bice ti dobro, ako ne, bolje se nemoj ni udavati, jer ce muz sa tobom dobiti i tvoju majku za vratom. Suprotstavi se, postavi stvari na svoje mesto i ne ocekuj da tvoje odluke budu uvek postovane od strane roditelja!
I nemoj misliti da ces bezanjem pobeci, iz svoje se koze ne moze otici! A ako mislis da nisam u pravu, procitaj sta sam na slicnu temu odgovorila Tamari!
Moja se majka nije ubila, vec jedva ceka da vidi i mene i zeta i unucice...ima vise volje za zivot sada.
 
Kad pocne da ti preti da ce se ubiti, ti pocni da pretis sanitetom i "Lazom". Ako ti napravi jos vecu frku, onda to zaista i uradi(nazovi hitnu), pa kad vidi da se ne salis, vise joj nece padati takve idejice na pamet.(Valjda)
A ako bude htela da te crni kod muzevljevih, reci da nece tebe ocniti, vec ce samu od sebe napraviti budalu i prostakusu, posto su tebe vec upoznali (nema veze i ako nisu).
Svadjaj se sa njom, ali trudi se da ostanes hladne glave. Ako padnes u vatru, neces mnogo postici osim sto ces se dobro nanervirati i pokidati nerve.
Naravno ovo nista ne vazi ako si maloletna.
 
SuzanKalvin:
Kad pocne da ti preti da ce se ubiti, ti pocni da pretis sanitetom i "Lazom". Ako ti napravi jos vecu frku, onda to zaista i uradi(nazovi hitnu), pa kad vidi da se ne salis, vise joj nece padati takve idejice na pamet.(Valjda)
A ako bude htela da te crni kod muzevljevih, reci da nece tebe ocniti, vec ce samu od sebe napraviti budalu i prostakusu, posto su tebe vec upoznali (nema veze i ako nisu).
Svadjaj se sa njom, ali trudi se da ostanes hladne glave. Ako padnes u vatru, neces mnogo postici osim sto ces se dobro nanervirati i pokidati nerve.
Naravno ovo nista ne vazi ako si maloletna.

:-D :-D :-D Znam da tema nije smijesna ali ne mogu da odolim :D :D :D
 
pre dvadesetak godina radila sam u stranom predstavnistvu u bg.

napredovanje u poslu je podrazumevalo i jednogodisnji rad u bratislavi.
tad sam tek pocela da zivim sa bivsim suprugom, pa mi je brak bio na prvom mestu - i odbila sam unapredjenje.
moja koleginica, vrsnjakinja (imale smo po dvadesetdve) je prihvatila.
majka joj je zapretila samoubistvom ukoliko otputuje.
dvoumila se, ali se nije predomislila.
nedelju dana pre nego sto je otputovala, majka joj se obesila na svom radnom mestu.

posle majcine sahrane moja koleginica je otputovala u bratislavu.

sta je sustina.
NIKO, pa ni roditelji, nemaju pravo da manipulisu tvojim zivotom.

ako je bolesna, postoje lekari.
ako hoce da se ubije, neka krivicu ne trpa tebi na savest.

pokusaj da razgovaras sa njom. ako ne ide - zivi svoj zivot i bori se za ono sto je tebi vazno.
 
Уф, сад си је уплашила овим примером...

(Али, чињеница је да је та мајка била врло далеко од МАЈКЕ чим је урадила нешто тако пакосно и себично свом детету!)
 

Back
Top