JAVA (da ili ne u web-u)

qwertynis

Zainteresovan član
Poruka
376
:) Posto sam u ovim Vasim krugovima poznat kao apsolutni zderac zivaca, imam jedno pitanje ali nemojte odmah da pocnete sa pljuvanjem (bar dok ne stavim kofu na glavu):)

Pitanje:
U nekim web makerima ima nekih gotovih java rutina koje se mogu "umetnuti" u sajt, pa mene interesuje koliko je ovo ispravno sa semanticke strane sajta,(jer sam primetio da se razliciti kompovi razlicito ponasaju pri ucitavanju istog u off lineu.)
Posto sam ja ceo sprat ispod Vas mene jos odusevljavaju one "gluposti"kao kuglice koje prate misa, vreme na monitoru na stranici sajta i slicne "starudije".
Uzgred da zamolim odmah da se ne javljaju oni koji ce mlatiti nekom knjigom ispred nosa i zvakama sto ne sednes da naucis i sl, jer cu ih ja sigurno (ne) poslusati.
Bogami ja se raspisah...

Na odgovor ne morate zuriti jer idem na pecanje za vikend, pa ...
 
Kako da ti drugacije kazem niko se pametan nije rodio tako da ostaje 14 rec iz tvog 3-eg pasusa.
14 rec i napred. Evo nacina kako da izbegnes da spomenes :) :) :) ) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) a za pecanje stavi opet 14 rec iz tvog 3-eg pasusa umesto kofe rec u zagradi. Mrzi me da brojim koja je rec ali je ipak 5 rec u zagradi psus prvi. Potrebna je JAVA u HTML-u sto bi bilo jednostavno ako moze i komplikovano (u zaivsnosti sta zelis da imas na stranici)
 
Uz dužno poštovanje, jer biste mogli i otac da mi budete...

...problem je u tome što tražite pomoć, a ne prihvatate AMA BAŠ NIKAKVU kritiku!

Gill Bates, codemaker, Le Piaf, bojanp i slični su fantastični profesionalci, i ne shvatam zašto je svaki njihov savet uvreda. Čemu inferiornost? Svako od nas je bio početnik!
 
Pa ne bi bio problem da odgovore lepo ali hm....cita li ti ove gore sto sam pitao kako su mi odgovorili.
Proble nije u meni vec u onima koje odgovore sa sprdnjom salju. Ako bi nekoga pitao na ulici gde se nalazi zeleznicka stanica (a da nisi iz tog grada) veruj mi da kada bi oni ovako i njemu odgovorili mozda bi se i gore proveli. Znaci ako lepo nesto pitam trazim da se tako i odgovori. Procitaj moje odgovore na neka postavljena pitanja i ne mesaj se kao neka odbrana nekima za koje si cuo samo preko neta...
 
i jos nesto. To sto pojedini znaju ne cini ih Bogovima jer mi jos nismo mnogobozacka zemlja pa da verujemo u Bogova css-a,Boga jave,Boga html-a i sl.
Znaci jer mogu lepo da odgovore pocetniku ili ne. Ako ti nije jasno pozovi Modove pa nek oni prosude o mojoj licnosti i mojim odgovorima.
Znaci ta ako mogu otac da ti budem ne verujem da mozes tako sa njim da pricas a i da mozes valjda imas neko postovanje prema njemu i prema meni (matorom)...:shock:
 
qwerty, ne kenjaj.
Da me neko zaustavi u gradu i upita gde je neka ulica, a iza ledja mu stoji izlozhen O V O L I K I plan grada sa sve "vi ste-ovde" tufnom i interaktivnim dzidza-midzama, samo bih mu pokazao prstom i pomislio: "Kakav debil. Kud se uopshte zaputio takav?"
 
HeHe rat ovde ne prestaje.

Malo je i tvoje pitanje ne logicno.Radom u HTML dobijas odredjene efekte ali za grafiku moras da koristiti javu ili flash.Znaci nekog narocitog objasnjenja i nema.Danas se java prilagodila svim browser-ima,tako da i nema problema oko koriscenja.Sto si tice flash-a,stvar je ukusa.Ja licno ne volim previse 'FLASH' efekata na stranici.Valjda je to pitanje stare skole,ali ni o ukusima necu da raspravljam.

Sto se tice reakcije ljudi na forumu?!Ovde svi znaju sve pa sto i ti moras da znas-je popularna varijanta odgovora.Nekad bude humora i neko se lako uvredi,ali to su uglavnom deca.Pa opet ni svako od nas ne moze svaki dan doci ovde sa osmehom na licu.itd.....
 
qwertynis:
:) Posto sam u ovim Vasim krugovima poznat kao apsolutni zderac zivaca, imam jedno pitanje ali nemojte odmah da pocnete sa pljuvanjem (bar dok ne stavim kofu na glavu):)

Pitanje:
U nekim web makerima ima nekih gotovih java rutina koje se mogu "umetnuti" u sajt, pa mene interesuje koliko je ovo ispravno sa semanticke strane sajta,(jer sam primetio da se razliciti kompovi razlicito ponasaju pri ucitavanju istog u off lineu.)
Posto sam ja ceo sprat ispod Vas mene jos odusevljavaju one "gluposti"kao kuglice koje prate misa, vreme na monitoru na stranici sajta i slicne "starudije".
Uzgred da zamolim odmah da se ne javljaju oni koji ce mlatiti nekom knjigom ispred nosa i zvakama sto ne sednes da naucis i sl, jer cu ih ja sigurno (ne) poslusati.
Bogami ja se raspisah...

Na odgovor ne morate zuriti jer idem na pecanje za vikend, pa ...
:roll: :roll:
 
stadrsdadsosmdfjdglkjhsrlkgjhlkaeh glkejhglkjehglksher glkjeahr glkjerhg lkjfeh;alkrwj'qp ;lkerhg ;kljht';oarjt ['pqaorjgkpowituh ;lkihjrt; loqi hgoihjt lsoifhlak rjhgl akueghkljrgb s'fdljb;aoriujgoruihtuilre hlkihjt; OEWIJFOIGJHLSKFJHG;KJH;kh fl;kj hsg;lkh;dfgjkh ;lrkehg;l akfjghja ;ojt;oajgi.sfkdlhg 'alrgj;slhji ;slfhj.;s klhgj/ klsthjy ;sklhj;slkdhj ;stoijyl.tisjg.s ujy;lsjtA:LRjgk 'aporjy;oityuhj85ihyikhraj8iuy76t8479187 5pi9thyoi58iyt895yoijh6l;oihjgloieu y8qp9yu68iohryloih


evo vam pa se nacitajte
 
QWERTYUS
KAKO LI SE VEC PISE

ti stvarno izgleda da si veliki pocetnik mozda znas nesto vise o tome kako se uploaduje i tako nesto ali ja mislim da inace ovako ja znam vise od tebe pomalo napredujem sa DW i sa html sve vise i vise znam skoro pa cu moci da napravim stvarno prfi sajt a za pitanja koja ti postavljas....

nesto sa rollover image i ovo sa kuglicamo sto sve imas u web page maker stvarno ne znam sta da kazem cisto receno to su gluposti ali ok i ja sam znao posatvljati neka pitanja ali su makar bila malo bolja kao npr za total commander to makar nije tesko i to svi znaju ali ja nisam znao zato sto nisam nikad ni znao zasto sluzi a ti znas,valjda zasto sluzi java i to...
 
<<<Shadow>>>:
QWERTYUS
KAKO LI SE VEC PISE

ti stvarno izgleda da si veliki pocetnik mozda znas nesto vise o tome kako se uploaduje i tako nesto ali ja mislim da inace ovako ja znam vise od tebe pomalo napredujem sa DW i sa html sve vise i vise znam skoro pa cu moci da napravim stvarno prfi sajt a za pitanja koja ti postavljas....

nesto sa rollover image i ovo sa kuglicamo sto sve imas u web page maker stvarno ne znam sta da kazem cisto receno to su gluposti ali ok i ja sam znao posatvljati neka pitanja ali su makar bila malo bolja kao npr za total commander to makar nije tesko i to svi znaju ali ja nisam znao zato sto nisam nikad ni znao zasto sluzi a ti znas,valjda zasto sluzi java i to...
Omako ti se jedan zarez :wink:
 

Back
Top