Srbi više neće stajati u redovima..

_Anica_

Početnik
Banovan
Poruka
38
..kada budu dolazili u CRO po svoje putovnice sa šahovnicom..

SMS-obavijest o gotovoj putovnici

Obavijesti o gotovim putovnicama ili osobnim iskaznicama MUP će ubuduće građanima slati i SMS-om. Prvih nekoliko poruka poslao je u četvrtak ministar Ivica Kirin te najavio informatizaciju cijelog sustava unutarnjih poslova.

"Pitali smo se čemu sva ta tehnologija ako i dalje moramo čekati u redovima", kazao je Kirin, ocijenivši da će novi sustav znatno smanjiti gužve u upravnim policijskim uredima gdje se predaju zahtjevi i podižu gotovi dokumenti.

Dodao je da će uslijediti informatizacija cijelog sustava kako bi se ubrzao rad, prvenstveno na izdavanju dokumenata, i smanjila birokratska procedura.

"Informatizacijom MUP-a na kraju će se omogućiti čak i podnošenje kaznenih prijava putem interneta", kazao je ministar.

Cijeli bi posao, kako je najavio trebalo dovršiti najkasnije do ulaska Hrvatske u Europsku uniju.

"Na internetu će se uskoro povećati broj on-line obrazaca za izdavanje raznih dokumenata, a sukladno s tim izmijenit će se i postojeći podzakonski akti", rekao je Kirin.

O vremenu podizanja svojih novih dokumenata građani mogu biti obaviješteni SMS-om ako kod podnošenja zahtjeva ostave broj mobitela, koji će se nakon slanja poruke brisati iz sustava.

Prikupljanje brojeva počelo je 20. srpnja i do sada je zaprimljeno više od 9000 zahtjeva. Iduće godine očekuje se istek valjanosti za oko 830.000 osobnih iskaznica i putovnica, pa u MUP-u očekuju da će se ovakvim načinom komunikacije uvelike pojednostaviti preuzimanje dokumenata te izbjeći nepotrebna čekanja na šalterima.
 
pa jes kad se samo setim kako su hrabri krajisnici ponosno i kurcevito 91. govorili "kako nikad nece prihvatiti znakove i dokumenta sa ustaskom sahovnicom " a sada gotovo svi do jednog vade putovnice i osobne sa ogromnom sahovnicom preko cele naslovne strane i jednom manjom kakve li ironije preko slike nekadasnjeg hrabrog patriote ,gde se dede onolki nacionalni ponos ? :?
 
svetolik trpkovic:
pa jes kad se samo setim kako su hrabri krajisnici ponosno i kurcevito 91. govorili "kako nikad nece prihvatiti znakove i dokumenta sa ustaskom sahovnicom " a sada gotovo svi do jednog vade putovnice i osobne sa ogromnom sahovnicom preko cele naslovne strane i jednom manjom kakve li ironije preko slike nekadasnjeg hrabrog patriote ,gde se dede onolki nacionalni ponos ? :?

ipravo tako! I jato tovem patrijatskom dvoličnošću, a samo čekaj kad hrvatska 2009.g uđe u EU kako će ponosito da pokazuju nove EU-CRO putovnice i da putuju EU i da rade u istoj :lol:
 
tokyo:
:lol:
u pravu si

al ako si primetio ja čas pišem ekavicom čas ijekavicom
kako mi se prohtje

pa od tuda:
osobna iskaznica = osobna karta = lična karta

Pa i ja pisem malo ovako malo onako, kao sto je drug Mita primetio da je "bolilo" ustaska rec kako on kaze, a ne zna za "boljelo".
Ja sam u skoli ucio "srpsko-hrvatski", imao sve petice, pa pricam i jedan i drugi jezik isto.
 
Jomini voli da se igra Boga i deli moshe da bi on ispao"demokratichan".
"Ravnoteza"u praksi.
Ta Polly se ovde iznova pojavljuje i ti je namerno pushtash da divlja da bi imao"argument"da drzish vakelu i sprovodish"vaspitne mere".
Mozesh i ovaj nalog da banujesh,zabole me.Ja nemam nameru vishe da dolazim na ovaj zmijski podforum.
Putuj Igumane,vozdra.
 

Back
Top