stampaci

  • Začetnik teme Iwannabuyprinter
  • Datum pokretanja
Iwannabuyprinter:
Kakve vrste stampaca postoje i koje su razlike. Hteo bih da kupim ali se ne razumem. Hvala.
moje iskustvo, ali ja ssam skroman momak, za obisnu kucnu upotrebu(malo slika na obisnom papitu ili foto, nesto omota za cd, tekst i klincima da stampaju Barbikine haljinice, odlican je i Leksmark, modeli odo oko 50/60 evrica.Ako je za profi ture, poslusaj kolegu ispred.
 
Iwannabuyprinter:
Kakve vrste stampaca postoje i koje su razlike. Hteo bih da kupim ali se ne razumem. Hvala.

Pa imas 4 vrste ali su aktuelne 3:
1.Matricni
2.Pljuclavzi ili INK-JET
3.Laserski

1.Matricni ti nisu za kucnu upotrebu jer imaju los kvalitet stampe i koriste se uglavnom za stampanje racuna,u knjigovotstvu,tamo gde se mnogo stampa jer su veoma ekonomicni.
2.Pljuckavci e to ti je najbolje za kucnu upotrebu ako si prosecan korisnik koji ponekad nesto ostampa bilo crno-belo bilo u boji to je prava stvar lako i jeftino se pune kertridzi i tako,ako nameravas da uzmes njih uzmi ili Lexmark ili HP,Epson je skup za refil(punjenje) a i glava za stampanje se ne menja(sto nije slucaj kod Lexmark-a i HP)
3.Laserski veoma brzi i u zadnje vreme veoma jeftini a uz to i odlicno stampaju,ali crno-belo(ima i u boji al su skupi)njega uzmes ako ti nije bitna boja i ako hoces da stampas tekst itd. a da pritom od jednog tonera izvuces 5000 kopija.
To ti je to ukratko,moj ti je predlog pod 2 i to Lexmark Z-25 ili sl. i HP 3650,lepo rade a nisu skupi.
POZDRAV
 
mshone lepo si me ispravio, INK-JET ti je dobar ako stampas 10-20 strana mesecno, a ako mislis10-20 komada dnevno (kao ja) INK-JET ni slucajno.
Ja trenutno koristim Epson LQ-570+ ESC\P2 (matricni) i mogu ti reci da je mnogo dobar (ja se bar ubijam od kucanja), planiram u skorije vreme da kupim laserski (on je dosta brzi od matricnog i mnogo bolje stampa, a i cena mu je pala u zadnje vreme).
Imam i INK-JET (Lexmark Z-51), neces verovati da sam za dan potrosio svu boju i od tad mi visi naregalu i skuplj prasinu (bar radi nesto korisno).

Sad razmotri ostale predloge, vidi za sta ti treba stampac pa se odluci sta ti najbolje odgovara. 8)
 
Pa dobro ja imam EPSON C42 UX koji radi sasvim dobro stampa i u crnoj i u kolor varijanti s tim sto naravno podesio sam na economic rezim...Jedini problem kod svih ink jet stampaca je taj sto brzo trose mastilo (refill je negde oko 400.00 dinara sto nije preterano skupo)...Cena mu je oko 3200.00 dinara a za te pare dobijas solidan kvalitet
 
Cao, moze li mi neko pomoci oko problema kojeg imam s stampacem.Imam stampac Hp deskkjet D2360 i ketridzi su stari oko 3 godine, koje punim. Poslije posljednjeg punjenja imao sam problem da nakon naredbe za print lampica pocne blinkati te se otvara prozor sa sljedecim tekstom: Print cartriges problem. The following print cartrige has a problem, cartrige on right. Refer to printer documentation.
Moze li mi neko pomoci oko ovog problema?
 
Imam i ja VELIKI problem. Imam Canon stampac i nekada hoce da stampa a nekada nece. Kada nece racunar mi pokaze da stampac nije konektovan. Kada ga iskljucim pa ukljucim ponekad i proradi. U zadnje vreme bas cesto strajkuje. O cemu se radi?
 
http://www.tehnomanija.rs/katalog/canon-multifunkcijski-uredjaji-pixma-mx-360--kertridz-pg-510.html
zelim pomoc jer ja ne znam nista oko toga,vredi ga kupiti za kucnu upotrebu?dali je isplativa investicija na malo duze staze mislim oko cene zamene tonera itd.,hvala vam na vremenu
Ne bih ti preporučio da kupiš multifunkcionalni uređaj ako ti nije neophodan skener. Tako su moji rođaci uzeli jedan HP za koji su kertridži preskupi (oko 2000 din je crni), jer proizvođači uređaje prodaju po nižim cenama a profit ostvaruju prodajući kertridže po visokim cenama. Jedini izlaz iz takve situacije je dopuna kertridža (oko 500 din za crnu boju), ali što se tiče Canon modela možeš imati problema da pronađeš firmu koja se bavi dopunjavanjem njihovih kertridža, kao što sam ja ranije imao problema za Canon PIXMA IP4000. Kod HP-ovih modela situacija je mnogo bolja jer su oni prisutniji i popularniji na našem tržištu. Ako ti nije neophodna štampa u boji onda ti predlažem da uzmeš Samsung laserski štampač.
 

Back
Top