Nemački bokser

B@mbi

Aktivan član
Poruka
1.148
POZZZ SVIMA KOJI VOLE NEMACKE BOXERE JA ZNAM DA SE VECINI LJUDI NESVIDJAJU ALI BIH VOLELA DA UPOZNAM NEKE LJUDA KOJIMA SE SVIDJAJU, U OVOJ TEMI SLOBODNO PISITE SVE STO HOCETE O NJIMA!!!!!!!!!!!!!!!! :)
 
Boooooooooooooooooooooooooooooooooooooxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Ako kazem da su najbolji bice bzvz, ali ja ih sigurno najvise volim! Imao sam jednog zutog sa belinama pa sam morao da ga uspavam kad je imao 5 meseci, pa sam sad uzeo tigrastog, koji je lud kao struja!!!
Temperament imaju kao nijedan drugi pas, ili ih ja bar tako vidim jer ih volim! U toku svog upoznavanja sa ovom rasom sam naucio mnogo o njima i upoznao puno ljudi koji se bave njima i koji ih vole! Tako da ako ima pitanja o ovoj rasi, tu sam!! :)
 
e da, kad je vec pokrenuta ova tema, zelim da pitam sve one koji vole ovu rasu, da li vole vise kupirane ili ne kupirane boxere, posto sam ja u dosta velikoj dilemi oko secenja mog oxera. ali samo repa, jer je secenje usiju mnogoooo veliko cimanje i jako stresno za kera, a pritom je moj vec prerastao doba za secenje. uglavnom, ima 4 meseca i u roku od par dana treba da odlucim dal da mu secem rep il ne... ja licno vise volim secena ali ne volim tu cenu koju oni prezivljavaju da bi izgledali tako. E sad ovaj moj mali ima prilicno ruzan rep i zato bi mu kupirao!
Koji savet imate :)??
 
JA NEMAM NIKAKVA ISKUSTVA SA NJIMA ALI IH OBOZAVAM NE ZNAM KOLIKO IMAM NJIHOVIH SLIKA KOLIKO GODINA UBEDJUJEM RODITELJE DA MI KUPE ALI MAMA NECE NI DA CUJE! TAMAN KADA SAM SAKUPILA DOVOLJNO PARA I KRENULA DA GA KUPIM SRELA SAM MAMU KAKO SE VRACA IZ PRODAVNICE I ZNALA SAM AKO JOJ NE KAZEM GDE SAM KRENULA DA ME NECE PUSTITI! IMAM VELIKO DVORISTE I USLOVE, ZATO SAM POSLALA OGLAS U HALO OGLASIMA DA BIH VOLELA DA MI NEKO POKLONI PSA ALI NEVERUJEM! JA SE ZOVEM EMA A TI?
 
designpara@gmail.com:
e da, kad je vec pokrenuta ova tema, zelim da pitam sve one koji vole ovu rasu, da li vole vise kupirane ili ne kupirane boxere, posto sam ja u dosta velikoj dilemi oko secenja mog oxera. ali samo repa, jer je secenje usiju mnogoooo veliko cimanje i jako stresno za kera, a pritom je moj vec prerastao doba za secenje. uglavnom, ima 4 meseca i u roku od par dana treba da odlucim dal da mu secem rep il ne... ja licno vise volim secena ali ne volim tu cenu koju oni prezivljavaju da bi izgledali tako. E sad ovaj moj mali ima prilicno ruzan rep i zato bi mu kupirao!
Koji savet imate :)??
MENI SE VIVE SVIDJAJU SA SECENIM REPOM ALI NE I USIMA . UOSTALOM ZAVISI DA LI HOCE LJUBIMCA ILI PSA ZA IZGLED. AKO ZELIS LJUBIMCA I SASVIM TIJE SVE JEDNO ONDA NEMOJ DA MU NISTA SECES JER JE TO MALO NEHUMANO !? ZAR NE? DA LI HOCES DA MI ISPRICAR NESTO O SVOM LJUBIMCU?
 
ema ako stvarno volis boxere mozda mozemo nesto da sredimo za neke simbolicnu svotu, mozda cak dobijes na poklon, ali treba da se cujem sa covekom i da vidim koliko je spreman da ucini... stene koje sam ja trebao da kupim, zove se verdi, tigrasti je muzijak, prelep, jedno od dva najbolja muska steneta boxera trenutno u srbiji, jedini je problem sto nije spustio jedan testis. E sad, ja nisam hteo da ga uzmem jer sam sa prethodnim imao haos, i hteo sam da nadjem sada kompletno zdravo stene bez ikakvih mana! Ovo sto nije spustio testis, si verovatno upucena, nece pas imati nikakvih problema, samo sto nece moci na izlozbe! ALi kao ljubimac je savrsen, lud je kao struja i prelep. Skroz je tigrasti, sa malo belog na grudima, kao i moj. Drugi koji je u ponudi je mali zuti sa belinama, isto iz extra legla ali on nije spustio ni jedan testis. Za njega traze vlasnici 150 e. E sad ako ti stvarno zelis i mozes da izguras to pored roditelja mozemo da se upoznamo i da sredimo to.
A o mom ljubimcu ne znam sta da ti kazem, to moras da upoznas da bi shvatila. malo je reci lud i blesav za njega, on je hiperaktivno stvorenje koje je svakim danom sve ludje, obozavam ga. e uvaticu sutra da ga islikam, stvarno i ja gnjavim sa tim.
Ako te interesuju ovi kerici, reci mi, pa da okrenem coveka i da vidim sta moze da se uradi.
P.S. secicu mu rep, mnogo mu je ruzan ovaj njegov :) jeste nehumano, ali sta cu kad je smesan sa njim, on onako veliki i krupan a rep debljine creva za bastu. Nisu im dzabe sekli repove od nastanka rase. Usi nemam srca da mu diram a i kao sto rekoh prosao mu je voz
 
Meni su mnogo sladji sa "celim" usima, nego kupirani. Sa kupiranim deluju mnogo opasno, a ovako kao prave blente:)
designpara, bas mi je drago sto si konacno uzeo bebca, nadam se da cete oboje uzivati u zajednockom zivotu;-) I daj te slike da ga vidimo:) Sto se repa tice, mislim da se seku kad su jos mladji, ali nisam sigurna. Meni svakako dugacak rep ne ide uz njih.
aaaaaaa, nemoj uzimati psa ako se tvoji ne slazu sa tim, jer ce pas patiti, osim ako ih ne osvoji:) Ali ako su ti roditelji "mrzitelji" zivotinja, onda svakako nije pametno da im nameces psa. Srecno;-)
 
"aaaaaaaaaa", добродошла међу љубитеље кућних љубимаца.
Пошто видим да си нова, само да ти скренем пажњу да не куцаш великим словима, јер се то на форуму сматра викањем.
 
Evo da i ja dam glas za secenje repa a ne secenje usiju. Mnogo su mi slatki kad imaju ne kupirane usi, a one price da onda izgledaju manje "opasno i mocno" su mi skroz bez smisla, i to ne treba da bude jedini razlog (a najcesce jeste) za kupiranje usiju. Ali sto se repica tice, mislim da lepse izgledaju bez nego sa.
 
pa mozes da malo pojasnis za testis jer nisam bas upucena. meni to nije vazno zbog izlozbe nego zbog njegovog zdravlja! ps- kolika je simbolicna suma jer sada ce moj rodjendan pa mogu da sakupim oko 50 e? javi mi sto pre molim te!
 
Mili:
"aaaaaaaaaa", добродошла међу љубитеље кућних љубимаца.
Пошто видим да си нова, само да ти скренем пажњу да не куцаш великим словима, јер се то на форуму сматра викањем.
ma nesto mi zeza tastatura. hvala na dobrodoslici ja se zovem ema!
 
Ja mislim da kad se tako psu ne spusti jedan testis, onda mora na sterilizaciju jer moze da dobije rak ili tako nesto. Ne znam koliko je ovo tacno, ali sam tako nesto shvatila jednu zenu koja je imala pekinezera i tek kad joj je pas zasao u starost shvatila da nema jedan testis zbog cega se i razboleo.
 
sto se tice testisa, nemoj nista da brines, ne moze da ima nikakvih problema. Testis ostane u stomaku i on je do sada zakrzljao dosta, vremenom sagori u stomaku i nestane! Pas nece imati nikakvih problema zbog toga, pitaj bilo kog veterinara. To je jedna od karakteristicnih anomalija za boxere, 10-15 % muskih stenaca ima problem sa time. Jedino sto ce pas imati problema sa tim je sto se tice izlozbi i parenja, (mada moze da pari sa jednim, ali nece ga hteti bas svaka :)) AKo mozes da predjes preko toga pas je savrsen. E sad morali bi da se vidimo ili cujemo i na kraju da odes kod coveka ako sve prodje kako treba. Ono sto je najbitnije je da pruzis keru sve uslove i puno ljubavi.Moj telefon je 064/ 254 50 52, pa me okreni da se dogovorimo.
p.s. Ja sa Ivan, da me ne zovete svi designpara! hahahahahah
 
designpara@gmail.com:
ajde ti mene lepo nazovi da se dogovorimo, ja sam zvao coveka...
pa ja jos nisam sigurna sad sam citala nesto i neki ljudi su mi rekli da kod boxera testisi moraju da budu normalne velicine i mom tati je to malo sumljivo pa ne nam i moram da sredim ogradu jer je to komsijina ograda a on je stolar i ne moze da je zakrpi neznam koliko dugo! koliko je star da li ima papire da li je vakcinisan, revakcinisan i ako ga uzmem necu da mu secem rep nemoj da se ljutis ali neznam da li cu ga uzeti jer ima taj problem!
 
knjizica malog je kod mene, ostala je slucajno. Mali je dobijen u kombinaciji Megan v.d. Burg singidunum, sigurno najlepsi i najkompletniji muzijak u evropi trenutno, sa svim testovima zdravlja uradjenim kod nas i u inostranstvu. Udji na sajt odgajivacnice Burg Singidunum nadji Megana i pogledaj. Tu imas i parenja njegova, mislim da je 36 parenje sa ovom kujom Alfa di Marinero, jedna vanserijska kuja. Mislim da je trenutno i na sajtu mali Vittorio i VIktorija , brat i sestra od Verdija. pas je vakcinisan i sve je ok sa njim. ja sam njega vodio u Veterinarsku ambulantu Novak i sve je ok sa psom, ne pokusavam da ti uvalim, samo si rekla da oces boxera. Boxeri, kao i svi psi moraju da imaju normalno spustene testise u skrotum, ako nemaju to nije bolest, samo anomalija, NE MOZE NA IZLOZBE. i to je sve. Nemoj da slusas neke ljude nego okreni veterinara i pitaj. Papire naravno ima. to leglo ti je trenutno najbolje u srbiji, udji na boxer forum pa ces videti, njegov brat iz legla, zuti muzijak i njegova sestra su prodati u spaniji za 1600 i 1200 e. ali to je inostranstvo. Znaci ponavljam ti, psu ne moze nista da bude, proveri kod ljudi koji znaju, evo juce sam setao mog psa i sreo coveka koji ima boxera od 6 godina koji nema testise. Ziv pas i lud kao struja. Kazem ti, puno znam oko boxera, mali je proveren, ako ne zelis da ga uzmes, nikom nista... Kad sam ja bio poneo njega da ga proverim kod veterinara, odgajivac i porodica njegova su mislili da cu ga zadrzati i poceli su da placu svi! E sad ti proceni kakvu negu ima pas. On je sad star 2 i po meseca. proveri mu na netu occa i majku, pa ces da vidis o cemu ti pricam. nema lazi nema prevare, ja se ne bavim prodajom pasa. Zelim da tebi ucinim i jos vise da lepo udomim malog, jer sam se jako sprijateljio sa odgajivacem koji nema uslove da ga zadrzi. i da, rep ima, nije revakcinisan, jer nije ni napunio 3 meseca.
Ja ti garantujem svojim psom da je sve u redu sa malim. Pitaj i ljude neke odavde sa foruma koji me znaju i znaju sta sam prosao sa mojim prethodnim boxerom, pa proceni da li zelim da ti uvalim stene koje nije zdravo pa da prolazis kroz ono sto sam ja.
 
evo da se i ja ukljucim u raspravu i ja imam kujicu staru 4 mj ima kupiran rep ali usi ne nikako niti zelim ovako je prelijepa.tigrasta je i jako inteligentna!
Daleko od toga da je Megan prelijep pas ali to vrhunsko leglo ima 2 muzjaka sa nespustenim testisima????
 
Boxer je jedna od najpopularnijih rasa kod nas. Ima ih na svakom koraku. Kupi ZOV pa ces videti koliko ponuda ima. Telefon u ruke, cimnes ljude koji imaju za prodaju stence, pa sa tatom od kuce do kuce. Kazem sa tatom jer ne znam koliko godina imas. Pa sama odaberi. Imas dosta boxera koji odstupaju od standarda, npr. beli boxeri, a prelepi su, cesto dosta jeftini, mada ne mora da znaci. Veruj mi u nasoj zemlji nije uopste lako prodati psa. Cesto ces naici na prelepe stence za badava. Samo boxeri su dosta nezni psi, jedni od najneznijih, dobro razmisli da li oces bas njih.
Pozdrav.
 
Meni ne treba potvrda, oni su moji prijatelji, tako da... ako ga uzme nek ga nosi bilo gde da se uveri. Ja se samo i razmisljam za secenje repa, o usima ni ne razmisljam. Drugo ovo sto je marko antonije napisao nije bas najtacnije. Boxeri vrhunskog kvaliteta nisu jeftini. Znaci imas varijantu da kupis boxera iz jake odgajivacnice ili da ga kupis iz necije kuce od nekoga ko se ne bavi time. E sad iz par dobrih odgaivacnica izlaze odlicni psi i ti ljudi koliko se trude da naprave exterijernog dobrog psa, toliko se trude da naprave i zdravog psa i psihicki stabilnog. Ja kad god sam uzimao rasnog psa sam birao od dobrih odgajivaca a ne iz neke kucne komb iako oni mogu isto da budu lepi. A drugo nikad nece ici od kuce do kuce jer kad dodje do prvog legla ima da uzme psa koji je presladak.a opet moze i da uzme ne proverenog psa pa da bude sve ok sa njim da zivi dugo bez ikakvih problema.
A ovo sto je kristijan napisao mi nikako nije jasno, ako vec dajes takve komentare moras i da ih potkrepis, ne razumem sta znaci megan je daleko od prelepog psa??? Udji na sajt i pogledaj nagrade koje je ovaj pas dobio, nemci ga iznajmljuju na par meseci jer ima zakazanih petnaestak parenja u Nemackoj. E sad ako su se nemci (cija je ovo rasa) zeznuli, trebao bi da ih obavestis!! :)Drugo je ako se tebi licno ne svidja... jasam ga uzivo video i taj pas pleni lepotom, pa ne bi imao preko 50 parenja a ima 2 god. Nisu valjda vlasnici kuja odlepili ovde... Ali ono sto je najbitnije kod njega je njegovo provereno zdravlje
Pritom gresis za male iz tog legla, ima dva muzijaka mali zuti, Vittorio je spustio oba testisa i zdrav je pas, a verdi nije spustio jedan testis, sve ostalo je ok.
I da, ja se razmisljam dal da mu secem rep samo zato sto mu je jako ruzan, inace ne bi ni razmisljao, prethodnog nisam sekao... Jako mu je tanak rep i lomi se na par mest, ima cudne uglove i smesno mu stoji jer je on ogroman za svoje doba...
E i jos jedna stvar, pogledaj malo sajtove odgajivacnica boxera i napravi razliku izmedju lepih i ruznih boxera. Po meni boxer koji ima ruznu njusku kad poraste je uzas, a pogotovu je to kod nas rasprostranjeno jer se boxeri na ovom podneblju ne uzgajaju toliko dugo i ozbiljno kao npr rotovi i dobermani s kojima smo jedni od najjacih u svetskoj kinologiji. Ti psi su ovde u globalu stekli izgled kakav je po standardu i jako je puno kvalitetnih pasa te rase. Kod boxera to jos nije slucaj, zato treba pazljivo birati, jer ako kupis stene osredjeg kvaliteta kad poraste ima glavu kao mastif ili staford, toliko je siroka paleta.
e ljudi dok pisem ovo usa mi je mala maca u kucu!!!! aaaaaaaaaa kako je slatka, belo tigrasta, muzijacic
 

Back
Top