oprema za prvoškolce
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: oprema za prvoškolce

Primećen član brizna mama (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano oprema za prvoškolce

U fazi sam kupovine skolske torbe, stolice, pernice i lampe za svog prvoškolca. Svi saveti su dobrodošli. Od vrste torbe, proizvođača, mesta za kupovinu, cene. Jedan sitni, ali veoma bitni detalj koji mi nije padao na pamet je da dete treba da proba tašnu. Čula sam da imaju i neke ergonomske stolice, pa ako je neko cuo nesto o tome?! Koje su najpraktičnije lampe(stolne, sa štipaljkom itd)?Posto sam kratka sa slobodnim vremenom kao uostalom i većina vas, pogledala bih u Cosmu, Piramidi, IMO centru, Merkatoru, ali možda imaju i neke manje radnjice ili knjižare za koje sigurno znate da imaju OK stvari. Joooooooooj jedva čekam shoping sa detetom.

pajamaca
    Guest

Podrazumevano Re: oprema za prvoškolce

b. idi u calipso u požeškoj.
    ja sam juče zabalavila tamo
    moja ćera još nije za školu, ali za devojčiceeee
    da padneš u nesvest.
    imaju prekrasan program školskih torbi, pernica, pa sve princeze..
    ali savršenog dizajna i kvaliteta.
    cene nisam gledala.
    a tek sveske....
    ja sam kupil asinu torbu u legu, bionicle, ima i za devojčice.
    ma ima svega...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

prvoškolci su znčajan deo stanovništva............to su đaci prvaci koji su prvi put krenuli u najbližu školu......ta deca menjaju školu jer roditelji obavezno decu ispišu odatle...jer se presele.....dobiju značajan posao.......zato se ne zovu prvaci nego pvošklci..........prvoškolci....prvoborci....... ...
    ....
    u opremi prvoškolaca najvažnija je pernica.........posebno treba obratiti pažnju na patent rasfrešloos zatvrač...i od kog je materijala.......najbolje nepromočivog.......u pernici mora da bude šestar, mini lenjir i loopa......nije dobro da u njoj budu drvene bojice............jer deca vole da grizu drvene olovke........... tempere i vodene bojice treba spakovati u posebnu kesu.....ali ne u torbu za fizičko...........jedan deda...pre neki dan je nakoopovao sveske sa itelijanskim igračima za đaka prvaka prvošklolca..........i došao na kasu....poneo je jedno 20 sveski...........ili svezaka.......i na kasi kaže njemu kasirka.........ne može deda za tu cenu........te su italijanske....one ne koštaju kao one drooge 12 dinara.......i dedu bi sramota........i zbog ponosa.......a i da komšije vide da ne žali pare.........kupio je sve te precenjenje sveske sa italijanskim igračima.............za svog prvoškolca....dedino koore....

Primećen član brizna mama (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Hvala Pajamaco, na tebe sam i racunala oko ideja. Znam za kalipso, ali gde je lego?Pre neki dan sam bila u robnoj kuci za decu u Kneza Višeslava, da vidis tek tamo sveske za devojcice. Moonjo ne kapiras ti pricu oko kupovine, ipak momci drugačije funkcionisu od nas žena.

Početnik ovčica05 (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

brizna mama - ne mogu ti odgovoriti gde ima tih radnji i gde je lego (iz drugog grada sam),ali mogu te posavetovati da torbu dete mora probati (možda je to nekima smešno,ali uopšte nije),ima onih sa anatomskim i ojačanim leđnim delom,to su po meni najbolje.Stona lampa se pokazala dobra ona koja ima neonsko svetlo,pričvršćeno iznad pisaćeg stola (mada su neki protiv neonki),a sveske ti preporučujem da budu sa tvrdim koricama.Ja ima dete koje kreće u drugi razred i prošla sam prošle godine te "muke",a dete u šestom razredu isto najviše voli da ima te sveske zato što za ranac nije ništa drugo praktično.Pernica mora biti naoružana i drvenim bojicama i flomasterima,a u rezervi kući uvek moraš imati rezervne grafitne olovke,gumice i zarezače.Koliko sam ih se nakupovala,ni sam Bog ne zna.Čestitam i srećan polazak u školu!

Zainteresovan član trejsi (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Ovo i mene interesuje posto i mi krecemo u prvi razred.
    Knjige smo uplatili preko skole i dobicemo ih kada krenemo.
    Sta je prvacima potrebno od pribora? Sta mozemo da kupimo unapred, pre nego sto nam ucitelj-ica kaze sta je potrebno? Koje sveske i koliko? Kakvu pernicu, da li onu koja se rasklapa, sta sve treba da sadrzi? One obicno imaju po nekoliko drvenih bojica i flomastera, da li su pored toga potrebne dodatne bojice i flomasteri?
    Ceka nas jos i sredjivanje sobe, unosenje radnog stola i nabavka odgovarajuce stolice i lampe. Planirali smo stolicu koja se okrece i podesava joj se visina. Treba li jos na nesto obratiti paznju.
    Ajde roditelji skolaraca dajte savete.

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mi smo kupili sveske sa tvrdim koricama jer su lepse i duze ostanu uredne, ipak, nemojte kupovati sveske sa tvrdim koricama jer su preteske za dete. Kada se uporedi tezina deteta i onoga sto dete svakodnevno treba da nosi u skolu, vidi se da ta razlika nije zanemarljiva. Deformiteti kicme nisu naivni.

Obećava
    Učlanjen
    18.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Mame, imam problem koji je najvise u mojoj glavi, ali zbog njega ne mogu da spavam. Elem, imam dete koje sad polazi u 1 razred, pametno, zrelo za skolu, drustveno. Moj problem je sto u nasem kraju postoje 2 skole od koih je dalja (mora da se ide 2 stanice autobusom) opremljenija, novija i u nju idu vecina dece iz starog vrtica. Postoji i bliza skola u koju idu deca samo do 4 razreda, pa je ususkanija, bez bilo kakvih ekscesa, ali stara, ruzna. Odlucila sam da mi dete ide u blizu skolu, ima i drustva iz ulice, ali sam sada saznala da ta odeljenja posle 4 razreda dele po vec postojecim odeljenjima jer se od 5 razreda svi sele u tu noviju skolu. Plasim se sto ce taj famozni 5 razred da promeni sredinu i drustvo ili samo dramim bezveze. Da li da je ostavim u blizoj skoli i da ne fantaziram, s obzirom da cu u toj skoli imati manje glavobolje oko bezbednosti i saobracaja?

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne bih se usudila da ti bilo sta savetujem, ali mi se cini da previse dramis.

Kada dete podje u peti razred bice joj sasvim normalno da predje u drugu skolu jer ce preci i sva druga deca i nastavice da se druze.

Svakog dana autobus i do skole i nazad je gnjavaza za dete, za onoga ko je vodi i vraca, dete ce duze zavisiti od vas.

To sto je skola bez bilo kakvih ekscesa je veoma vazno.

To sto je skola stara i ruzna nije mnogo simpaticno, ali nije toliko vazno.

Vazno je da se dete postepeno osamostaljuje, to sto ima drustvo koje vec poznaje, sto nece gubiti vreme i energiju po autobusima...

Pozdrav!

Obećava
    Učlanjen
    18.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Sta reci, hvala.
    Citat Original postavio Harmony
    Ne bih se usudila da ti bilo sta savetujem, ali mi se cini da previse dramis.

Kada dete podje u peti razred bice joj sasvim normalno da predje u drugu skolu jer ce preci i sva druga deca i nastavice da se druze.

Svakog dana autobus i do skole i nazad je gnjavaza za dete, za onoga ko je vodi i vraca, dete ce duze zavisiti od vas.

To sto je skola bez bilo kakvih ekscesa je veoma vazno.

To sto je skola stara i ruzna nije mnogo simpaticno, ali nije toliko vazno.

Vazno je da se dete postepeno osamostaljuje, to sto ima drustvo koje vec poznaje, sto nece gubiti vreme i energiju po autobusima...

Pozdrav!

Slične teme

1. Oprema ?
    Autor Dexonja u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.05.2008., 09:27
  2. Oprema
    Autor nkvd u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.06.2006., 08:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu