romi iz srbije traže azil u rumuniji

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
pre par meseci bilo je problema sa romima u sloveniju gde su sve novine pisale o tome, ali se ne secam kako se sve to zavrsilo. znam samo da nisu isli da traze azil nigde. ili se mozda varam

romi iz srbije traže azil u rumuniji
Politika - Pre 2 sata i 32 minuta

OTELEK - Više od 100 Roma iz Srbije prešlo je ilegalno u Rumuniju predhodnih dana i zatražilo je azil tvrdeći da su navodno bili predmet maltretiranja kod kuće, saopštila je rumunska policija.

"Ovo je novi fenomen, imigranti iz Srbije koji traže azil", izjavio je portparol pogranične policije Viorel Alekse, prenela je agencija "AP".

Romi iz dva pogranična sela počeli su da ilegalno prelaze rumunsku granicu preko vikenda u grupama od po 20-30 ljudi, u blizini rumunskog sela Otelek. Neki od njih su izjavili da ih je, navodno, srpska policija tukla.

Prebegli Romi su prebačeni u centre za izbeglice u Rumuniji.
 
To su Romi koji su godinama ziveli na zapadu pa su sada deportovani u Srbiju.Navikli su na lep zivot od socijalnih primanja pa sada ne mogu da se naviknu na zivot u Srbiji.Zato su pobegli u Rumuniju i traze azil znajuci naravno iz iskustva sta treba da kazu kada predju granicu(ugrozavanje ljudskih i manjinskih prava i ostale gluposti).
 
blockhead:
To su Romi koji su godinama ziveli na zapadu pa su sada deportovani u Srbiju.Navikli su na lep zivot od socijalnih primanja pa sada ne mogu da se naviknu na zivot u Srbiji.Zato su pobegli u Rumuniju i traze azil znajuci naravno iz iskustva sta treba da kazu kada predju granicu(ugrozavanje ljudskih i manjinskih prava i ostale gluposti).

Што моја баба каже:"Пусћ, дете, цихањски роботи..." :D
 
A što se ti Ademe sekiraš...bitno je da Kosovo ostaje u Srbiji, a i ti s njim, ukoliko ne zatražiš azil negde, al' to nije tema... :wink: :lol:

"tema,
Jel' moguće da su ovde svi toliko neinformisani..? :shock:
Pa moguće...i ja pitam gluposti...kad su forum zaposeli oni od Anamo... :lol: :lol: :lol:

Juče se oglasio odmah po objavljivanju ove vesti, predstavnik romske zajednice Šain i demantovao sva njihova bulažnjenja o nekakvim napadima na njih i slično... :roll: :smile:

A drugo : Ko god na takav način hoće da izadje iz svoje zemlje i cilj mu je da ostane u toj drugoj traži politički azil...to bi trebalo da znate i vi 'rvati i vi muslimani koji se šunjate ovuda... :lol: :lol:

Evo na primer, da vam olakšam :

Sutra SRS dobije najviše glasova i dodje na vlast. E sad nastupa ovaj narkomanski ološ oko Čede...uglavnom nesposobnjakovići, "neki bivši" ljudi, poput propalih zaboravljenih glumaca, već ranije i imenovah jednu jadnicu...beše Olivera Ježina...pa proterani pandur poput Petrovića ( Glorijinog švalera )...pa...ovi što im tate možda kupile fakultetsku diplomu, a više njih i bez, a u nadi da će do nje doći k'o i Čeda, al' malo morgen...provaljeni ste... :lol: :lol: :lol:

Dakle taj ološ narkomanski koga pomenuh, nekako iskamči neke turističke vize, zabegne u neku zemlju EU i počne da plače i kuka, a na to su navikle već plačipi.čke, vidi se po vama svima i tamo prospe priču da su ovde politički progonjeni...kao zbog nekih ideja...a ondaK ovi iz dotične zemlje provere sve i kažu im : " More marš ološu, vucite se tamo ok'len ste i došli, dosta nama i našeg šljama, još nam samo vi tak'i trebate.."! :evil: :evil: :evil:

I proteraju vas, na našu veliku žalost natrag...a onda...nastavak ćete osetiti na svojoj koži. :twisted:

I ...Čiča Miča...još nije gotova priča..! :lol: :lol: :lol:

p.s. Mogla sam ja ovo i na ijekavskom da me svi vi dooobro razumete, al' vidim da vam i ekavski dobro ide...uostalom to vam je i baza za sve vaše novokomponovane u fazi izmišljanja jezike... :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top