Kako staviti da ceo hard disk bude "Write-Protected"

Pazi, moras da razdvojis neke stvari da bi shvatio o cemu pricas...
Postoji gomila korisnika pod OS-om koji imaju pravo da negde nesto upisu ili procitaju... i kod XP-a to takodje postoji (raspitaj se). Imas .NET korisnika, System... i servise koji se podizu sa nekim userskim nalogom (recimo oni koji su prijavljeni pod tvojim nalogom dok si ulogovan na sistem).
Pitanje je kome i zbog cega zelis da zabranis pristupanje sistemskoj paritciji, na sta se odnosi zabrana, koju vrsta akcije... i tako dalje.... Ako podobro ne razmislis o tome, moze se desiti da ti neki servisi otkazu, ili da i sam sistem ne moze da se startuje.
Pre bih rekao da ti quote zavrsavaju posao, nego igranje sa NTFS permisijama.
 
Ne vredi ne treba mi vise hal.dll ubacio sam xp cd i obnovio ga(Repair) i naravno zeznuo mi je vistu pa moram opet da je instaliram ali nema veze! evo sad cu da sacuvam sva tri fajla od konfiiguracije hal.dll , ntkrnlpa.exe , i ntoskrnl.exe za Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC i narezacu na cd da imam posto ne podrzava od viste! pozz.
 
[[Darko_91_]]:
Ne vredi ne treba mi vise hal.dll ubacio sam xp cd i obnovio ga(Repair) i naravno zeznuo mi je vistu pa moram opet da je instaliram ali nema veze! evo sad cu da sacuvam sva tri fajla od konfiiguracije hal.dll , ntkrnlpa.exe , i ntoskrnl.exe za Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC i narezacu na cd da imam posto ne podrzava od viste! pozz.
A što nisi uradio sledeće :
1. Upališ vistu
2. Ubaciš cd od xp-a
3. sa cd-a nađeš hall.dll i iskopiraš ga na njegovo mesto unutar xp-a
4. restart kompa
 
Dr_bora pa imam 8 gigabajta free za vistu ubacio sam juce ko i ranije! snejks nema na XP cd-u hal.dll ne moze da se nadje(valjda je sakriveno) pozz

evo kako je to dr_bora:
f00cd8a80a.jpg
 

Back
Top