kretanje?
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: kretanje?

Guest

Podrazumevano kretanje?

kako je kretanje moguce - kako sam ukapirao elektron je ustvari vrsta stojeceg talasa koji se talasa u krug ??

Guest

Podrazumevano

a kad se oslobodi iz te klopke???
    onda putuje sam zar ne??

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    onda putuje sam zar ne??
    u potpisu ZIMCO

Guest

Podrazumevano

onda putuje sam zar ne??
    u potpisu ZIMCO

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

kad se oslobodi te klopke, onda njegova trajektorija ima geodezijsku krivinu ne 0...........

Obećava
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio opi
    kad se oslobodi te klopke, onda njegova trajektorija ima geodezijsku krivinu ne 0...........
    MOzes li mi objasniti sta je to stojeci talas?

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

normalan je na trajektoriju sa kg=0

Obećava
    Učlanjen
    15.09.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Stojeci talas ti je talas zarobljen u ogranicenom delu prostora tako da je elongacija u krajnjim tackama nula. To se postize kada je duzina prostora nakom je ogranicen talas jednaka celom broju polovina talasnih duzina tog talasa. U skoli smo radili eksperimente za staklenom cevi koja na kraju ima klip. Izgovars nesto u tu cev i osluskujes jacinu zvuka kada nadjes maksimum mozes lako izracunati talasnu duzinu svog glasa kada izgovaras odredjeno slovo.

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

ispravka....
    mislio sam na talasni front ( vezano za moju prethodnu poruku)........

Obećava
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio opi
    normalan je na trajektoriju sa kg=0
    zbunih me....

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Guru
    Stojeci talas ti je talas zarobljen u ogranicenom delu prostora tako da je elongacija u krajnjim tackama nula. To se postize kada je duzina prostora nakom je ogranicen talas jednaka celom broju polovina talasnih duzina tog talasa. U skoli smo radili eksperimente za staklenom cevi koja na kraju ima klip. Izgovars nesto u tu cev i osluskujes jacinu zvuka kada nadjes maksimum mozes lako izracunati talasnu duzinu svog glasa kada izgovaras odredjeno slovo.
    pa dobro onda mi objasni kako je moguce da se stojeci talas(elektron) pokrene???

Guest

Podrazumevano

pa dobro onda mi objasni kako je moguce da se stojeci talas(elektron) pokrene???[/quote]

Koliko ja znam kretanje elekrtricne sturje je usmereno kretanje elektrona kroz provodnik!!!
    Drugi nacin da se pokrene elekron je nuklearna reakcija gde dolazi do raspada atoma.

Guest

Podrazumevano

pa dobro onda mi objasni kako je moguce da se stojeci talas(elektron) pokrene???
    Koliko ja znam kretanje elekrtricne sturje je usmereno kretanje elektrona kroz provodnik!!!
    Drugi nacin da se pokrene elekron je nuklearna reakcija gde dolazi do raspada atoma.[/quote]

A foto-efekat, pa zasta je Albert dobio Nobela

A piezo-elektricni efekat.....

Ma da ne davim svaki elektro-tehnicar ce ti navesti gomilu primera pokretanja elektrona :?

I BTW nuklerana reakcija bas i nema veze sa elektronima a ako cemo da sitnicarimo bas nema preterane veze ni sa atomima, kod nuklearne reakcije se raspada jezgro a atom se raspada i obicnim naelektrisavanjem.

Obećava
    Učlanjen
    15.09.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Elektron je cestica ali kao i svim cesticama i telima uopste koja se krecu to jest imaju impuls moze mu se dodeliti talasna duzina tzv DeBroljevska talasna duzina. Kod elektrona koji se krecu velikom brzinom ona je dosta mala tako da se mogu razmatrati talasna svojstva elektrina interferncija i difrakcija potvrdjene eksperimentima. Takodje svaka cestica ima svoju talasnu funkciju stanja koja predstavlja verovatnocu nalazenja cestice u odredjenom prostoru one se dobijaju kao resenja Sredingerove jednacine. U potecijalnoj jami moguce su samo one vrednosti energija za koje je talasna funkcija zarobljene cestice stojeci talas otuda i uslovi kvantovanja energije. Dakle elektron u slobodnom stanju nije stojeci talas.

Slične teme

1. Kretanje cena stanova u Beogradu
    Autor MilgredBulf u forumu Politika
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 18.02.2009., 13:25
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.11.2008., 16:36
  3. Vreme i kretanje
    Autor GRAND COMMANDER u forumu Filozofija
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 22.08.2008., 12:43
  4. zenon,aporije,kretanje