Problemi sa upisivanjem teksta (lyrics) u MP3 fajlove
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Problemi sa upisivanjem teksta (lyrics) u MP3 fajlove

Elita Dakyorlando (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Thumbs down Problemi sa upisivanjem teksta (lyrics) u MP3 fajlove

Ja spadam u one slušaoce MP3 muzike koji "moraju" da imaju tekst, poznatiji kao lyrics... Znači, desni klik na fajl, na Properties, na Summary i onda upisujem tekst pesme. Međutim, ako ima puno teksta (kao što je recimo slučaj sa hip-hop pesmama), ili ako napišem nešto ćirilično ili neki drugi font koji nije eng ili bar sa slovima š, č, ć, kad kliknem na OK ispiše mi se poruka "A disk error occurred during a write operation". Kako to da sredim? Kako da ispišem tekst dugačak koliko želim ili da bude ćiriličan? Ovo drugo znam da može, jer pre reinstalacije mog sistema nisam imao problema s tim.

Obećava Staka_hip_hop (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Re: Problemi sa upisivanjem teksta (lyrics) u MP3 fajlove

Skini program iTunes pa preko njega ubacaj text.Moze stati koliko oces.

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Citat Original postavio Staka_hip_hop
    Skini program iTunes pa preko njega ubacaj text.Moze stati koliko oces.
    Probao sam taj program i nije mi se dopao. Koristim Real Player 10 i znam da tu mogu naknadno da ubacujem tekst, nevezano od toga šta sam ubacio u sam fajl pod Properties. Ali mene zanima kako da u sam fajl ubacim šta želim, jer ako dođe do nekog obnavljanja fajlova ili nečeg sličnog sve će to biti izgubljeno.

А занима ме и како да убацујем ћириличне текстове... знам да може јер сам пре могао... сигурно има само нека енкодинг фора...

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Hajde, ljudi, uvek ste mi pomagali, pomozite mi i sad! Kako da unesem ćirilični tekst u Lyrics opciju i da to mogu da snimim? Ovo kažem zato što tekstove za neke naše pesme imam na ćirilici, pa bih tako mogao samo da upotrebim copy/paste sistem, a ovako bih morao da kucam sve ispočetka. Ako to ne znate, onda mi bar preporučite neki programčić ili sistem pomoću koga bih mogao da menjam ćirilične tekstove u latinične i obrnuto.

Primećen član T i h i (avatar)
    Učlanjen
    25.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Dakyorlando
    Hajde, ljudi, uvek ste mi pomagali, pomozite mi i sad! Kako da unesem ćirilični tekst u Lyrics opciju i da to mogu da snimim? Ovo kažem zato što tekstove za neke naše pesme imam na ćirilici, pa bih tako mogao samo da upotrebim copy/paste sistem, a ovako bih morao da kucam sve ispočetka. Ako to ne znate, onda mi bar preporučite neki programčić ili sistem pomoću koga bih mogao da menjam ćirilične tekstove u latinične i obrnuto.
    Bespotrebno sebi praviš posao. Jednostavno u notepadu pastiraj tekst, i taj fajl nazovi ist kao i mp3 datoteku, snimi je u isti folder i biće ti uvek dostupna kada slušaš pesmu.

Učlanjen
    25.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Ako ti je još potreban: Pa javi kakav se pokazao.

TnT Ćirilica.zip

Opis

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Još mi je potrebno. Skinuo sam program, ali kad hoću da startujem "ćirilica.exe" ili LiveUpdate pojavi se poruka "The application failed to initialize properly (0xc0000135). Click on OK to terminate the application". Jer to sigurno ne mora da se instalira ili inicijalizuje i šta ti ja znam? Ništa drugo nisam dirao osim što sam otpakovao ceo folder koji sam dobio na svoj komp.

Domaćin Alex.L (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Ja koristim program MIiniLyrics, i zadovoljan sam kako radi.Podržava sve poznatije playere. Program se plaća, ali trial traje zauvek(jedino ograničenje je to što na početku reči piše i pri startu programa piše, "Please buy this program", ili slično). Nisma siguran da li program može da prikaže ćirilicu

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Citat Original postavio Alex.L
    Ja koristim program MIiniLyrics, i zadovoljan sam kako radi.Podržava sve poznatije playere. Program se plaća, ali trial traje zauvek(jedino ograničenje je to što na početku reči piše i pri startu programa piše, "Please buy this program", ili slično). Nisam siguran da li program može da prikaže ćirilicu
    Da li možeš da proveriš da li podržava ćirilicu? Ili još bolje, ako možeš da mi kažeš gde mogu da skinem taj program da proverim sam, a i da vidim kako funkcioniše 8-)

Domaćin Alex.L (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

http://www.crintsoft.com/

Što se tiče ćirilice, 99% sam siguran da ne može. Ako ti nešto znači podržava naša slova(čćžšđ)

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Evo, skinuo sam program. Nije loš, sve u svemu, mada ovim nisam rešio svoj problem zbog koga sam i postavio temu. Moram još malo da se naviknem na to kako se koristi program i njegovim opcijama. A i te kako mi znači to što podržava naša slova. Ne sviđa mi se što i između tekstova umeće "please do buy it" i "rate the lyrics". Možda negde na netu može da se iskopa kod da ne smara s tim "kupi ovaj program"...

Domaćin Alex.L (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Možda, tj. verovatno ima kod, mada nisam tražio, ja se već navikao ovako :wink:

Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Evo sad sam malo isprobao... ali ne mogu da se snađem s njim. Zbunjuju me neke opcije. Nekako sam, recimo, ugasio da automatski potraži .lrc fajlove (da bude sinhronizovan tekst) i ne znam kako to da opet uključim. Takođe ne znam kako da prepravljam tekst same pesme. Čini mi se da podržava i ćirilicu, jer kad nju stavim prikazuje je normalno, ali ne znam kako to da snimim da ostane stalno. Kad kliknem na Save on mi ponudi da napravim zaseban .txt ili .lrc fajl a ja to neću, samo 'oću da snimim tekst na toj pesmi da mi ga pušta svaki put kad pustim pesmu. Možeš li da mi na brzinu daš uputstva kako da izvedem ove operacije?
    Poslednji put ažurirao/la Dakyorlando : 07.09.2007. u 18:45

Učlanjen
    25.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Dakyorlando
    Još mi je potrebno. Skinuo sam program, ali kad hoću da startujem "ćirilica.exe" ili LiveUpdate pojavi se poruka "The application failed to initialize properly (0xc0000135). Click on OK to terminate the application". Jer to sigurno ne mora da se instalira ili inicijalizuje i šta ti ja znam? Ništa drugo nisam dirao osim što sam otpakovao ceo folder koji sam dobio na svoj komp.
    Pored exe fajla imaš i tekstualni fajl "O Programu" i u njemu ti piše
    -АКО ВАМ ПРОГРАМ "НЕ РАДИ"
    Уколико при покретању програма на вашем рачунару Windows пријављује неку грешку, то је зато што немате инсталиран .NET Framework 2.0. Он долази уз WIndows XP Service Pack 2( и новије Windows-e), али ако желите можете га бесплатно преузети са мајкрософтовог сајта.... Његова величина је око 20 MB....

- Потражите нову верзију програма или закрпу, туториал...
    Покрените програм, појавиће се иконица у system tray( место поред сатића, у десном-доњем ћошку екрана). Кликните десник тастером миша на њу и изаберите опцију "Live Update". Пратите упутства из прозора који ће се отворити.

Početnik special_one (avatar)
    Učlanjen
    15.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja za winamp koristim winlyrics. Tekst u tag ubacujes na ctrl+F12, i to je to. Nisam siguran da li moze cirilica, pogledacu kad budem za kompom posto ovo pisem sa telefona.

Slične teme

1. Misheared lyrics
    Autor Midnight Rambler u forumu Muzika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.06.2005., 22:38

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •