Propaganda na Čekuov način...

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
PRIŠTINA - Premijer Kosova Agim Čeku pozvao je Albance iz severnog dela Kosovske Mitrovice da ne prodaju svoje kuće i imanja, tvrdeći da imovinu Albanaca kupuje Vlada Srbije, preneli su danas prištinski mediji na albanskom.

Od sunarodnika u severnom delu Kosovske Mitrovice, gde većinu stanovništva čine Srbi, Čeku je zatražio "još malo strpljenja i samosvesti do rešenja statusa".

Čeku je, u apelu Albancima, naveo da ne postoji zakonska osnova po kojoj bi Vlada Kosova mogla da spreči prodaju njihovih poseda, niti da se meša u kupoprodajne odnose.

Apel Albancima da ne prodaju imanja na severu pokrajine, kosovski premijer je uputio nakon zasedanja Skupštine Kosova, na kome je bilo reči o imovini Albanaca na severu Kosova, posebno u severnom delu Mitrovice.

Misija OEBS na Kosovu, u izveštaju o povratku zajednica i restituciji imovine u pokrajini, predložila je Vladi Kosova da pripremi strategiju i akcioni plan za povratak i da, u saradnji sa UNMIK-om i Republikom Srbijom, sprovede protokol o dobrovoljnom i održivom povratku, kao i da osigura pristup programu za nadoknadu štete učinjene u martovskim napadima 2004. godine.
Kosovskom ministarstvu za povratak se preporučuje efikasna priprema i sprovođenje opštinskih strategija za povratak, a kosovskoj policijskoj službi da osigura adekvatnu zaštitu od oštećenja i bespravnog useljenja u obnovljene objekte.
Politika
Da li mislite da je ijedan Srbin kupio od Albanca nekretninu na Kosovu,u zadnje vreme? 8-)
 
Karlito Brigante:
PRIŠTINA - Premijer Kosova Agim Čeku pozvao je Albance iz severnog dela Kosovske Mitrovice da ne prodaju svoje kuće i imanja, tvrdeći da imovinu Albanaca kupuje Vlada Srbije, preneli su danas prištinski mediji na albanskom.
.............

Da li mislite da je ijedan Srbin kupio od Albanca nekretninu na Kosovu,u zadnje vreme? 8-)

vidi ovako, ako bi ovo procitao neko ko zivi na kosovu on bi se zaista nasmejao. na veliko albanci kupuju srpsku imovinu [uz dobru cenu] po juznom delu kosova, dok isto to rade srbi u severnom delu mitrovice. cena se krece oko 500 e. za kucu gde se racuna samo stambeni prostor, a ne i recimo zemlja-dvoriste od 4-5 ara, dok se za stan daje oko 300 e. ili ispod toga, mom prijatelju daju 18.000 e. za stan od 64 km3. sa jednom razlikom srbija kao drzava pomaze ili sama otkupljuje kuce-stanove,dok to albanci rade u samostalnoj reziji. e to ti je istina, i ko kod ti tvrdi suprotno, ako to tvrdi, znaj da te laze, mada i nije mu tesko jer si ti verovao i u vece lazi da ne bi u ovu.
 
adem_ks:

vidi ovako, ako bi ovo procitao neko ko zivi na kosovu on bi se zaista nasmejao. na veliko albanci kupuju srpsku imovinu [uz dobru cenu] po juznom delu kosova, dok isto to rade srbi u severnom delu mitrovice. cena se krece oko 500 e. za kucu gde se racuna samo stambeni prostor, a ne i recimo zemlja-dvoriste od 4-5 ara, dok se za stan daje oko 300 e. ili ispod toga, mom prijatelju daju 18.000 e. za stan od 64 km3. sa jednom razlikom srbija kao drzava pomaze ili sama otkupljuje kuce-stanove,dok to albanci rade u samostalnoj reziji. e to ti je istina, i ko kod ti tvrdi suprotno, ako to tvrdi, znaj da te laze, mada i nije mu tesko jer si ti verovao i u vece lazi da ne bi u ovu.
Cekaj Adame. Ja imam ponudu za kucu u 'juznom delu kosova' 20000 € za 120 kvm. Jel to dobra cena?
p.s. ne farbaj ljude
 
Vidis li ti znak pitanja na kraju ??
Znaci li ovo da ti dolazis u startu spreman da provociras i da budes provociran?
Tema o Kosovu i Metohiji nije isto sto i tema o tome kako su Albanci dosli do ovoga do cega su dosli...mada ja licno nemam nista protiv tvog poimanja teme.
I...kako znas da nemamo pojma, ha?;)
 
sumpor:
Cekaj Adame. Ja imam ponudu za kucu u 'juznom delu kosova' 20000 € za 120 kvm. Jel to dobra cena?
p.s. ne farbaj ljude

cista laz, pre mesec dana prijatelj je kupio kucu [gradnja 1967 ili 1968] plac 36 ara kuca oko 80 km2 za 57.000
reci mi ako nije na selu, ja cu ti naci musteriju za 40-50.000 zavisi od placa i lokacije. i plus ima da te vodim na veceru od "baksisa". pored puta mitrovica-pristina ide cena jednog ara, samo zemljiste ili recimo livada oko 7.000- do 10.000 ara
 

Back
Top