TORI AMOS

Iznenadila sam se sto neko nju slusa! Ja mislim da je ona bas super,reci pesama su joj neobicne,ima lep glas...
Drago mi je sto ima nekoga ovde ko je takodje slusa :D
 
Silent All These Years
Bliss
Hey Jupiter
Sorta Fairytale
Cornflake Girl
Precious Things
Tear In Your Hand
1000 Oceans
Siren
Black Swan
Carbon
Scarlet's Walk
Josephine
Cooling
Etienne
Little Earthquakes
Cloud On My Tongue
Jackie's Strenght......nisam u stanju da ih sve nabrojim.
 
cornflake girl,a sorta fairytale,little earthquakes,space dog........sve u svemu vec pomenute pesme.

pitanje za Last Unicorn:Koje su ti omiljene Torine obrade drugih pesama?


ps.imas zanimljiv nick :)
 
OMILJENE OBRADE SU MI:


Rattlesnakes-Lloyd Cole
Angie-The Rolling Stones
New Age-The Velvet Underground
Strange Little Girl-The Stranglers
Enjoy The Silence-Depeche Mode
'97 Bonnie And Clyde-Eminem
Somewhere Over The Rainbow-Judy Garland
....to su obrade kojih sam mogla da se setim.

(Inace Tori je izdala album koji se sastoji samo od obrada,zove se "Strange Little Girls" i moze se naci u Beogradu.)

PS.THANKS!
:)
 
Hvala na informaciji :!:
Znam da je ovo pomalo glupo pitanje ,ali da li si kupila novu kompilaciju

A Tori Amos Collection:Tales Of A Librarian ??

Ja jesam,bas je super!
 
Ne poznajem njenu kompletnu diskografiju, ali imam tri njena albuma, a slušao sam još jedan.
Utisci:
Album Little Earthquakes (trebalo bi da je prvi) je njen najbolji album, možda mu malo fali pa da se nazove remek-delom. Omiljene pesme su mi Winter i Crucify. Kada sam ga kupio znao sam samo par pesama sa drugog albuma, koji sam kasnije preslušao i koji je dobar ali ne toliko kao prvi.
Dupli album koji se zove To Venus and back je malo razočarenje za mene. Prvi deo albuma je koliko sam ja ukapirao novi studijski album, a drugi je koncertni. Par pesama je u njenom stilu sa ranijih albuma, a ostale su dosta konfuzne, nemelodične, jednostavno nisu po mom ukusu. Koncertni deo je malko bolji ali sa lošim odabirom pesama. Nema mojih omiljenih.
Scarlet's Walk je mislim poslednji album za koji ja znam i meni se veoma svideo, čak mislim da je bolji od njenog drugog albuma "Under the Pink" koji je izdat u koprodukciji sa Željkom Mitrovićem. Naročito su dobre pesme sa početka albuma.
Pošto ja volim da slušam i jednu malo stariju pevačicu iliti kantautorku Kate Bush, to mi se i Tori Amos na prvu loptu dopala, jer je dosta slična pomenutoj Britanki. Ona bi bila neka američka varijanta Kate Bush.
Ako neko poznaje celu njenu diskografiju bilo bi lepo da je postavi ovde. 8)
 
heh, ne mogu da verujem... ovih dana se bas drogiram (kao i ostalih) sa Tori Amos... mislim da je genije... takav talenat, za klavir i tolika kolicina ekspresivnosti u pevanju... odusevljava me sto je potpuno opustena dok peva i svira, i ne plasi se da se izrazi na bilo koji nacin... pure genius! :shock:
Pocela sam sa Cornflake girl.... i sada uzivam u "from the choirgirl hotel" ... odlicna je jednostavno! :D
 

Back
Top