GRCKA, kolima, pomoc...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
kakvi su panduri dole, jel smaraju ili ih nigde nema? cuo sam da je dozvoljena kolicina alkohola 0.8 (veca nego kod nas!!!). samo me interesuju da li su im panduri kao i nasi ili su normalni.
jos nesto, cuo sam da u EU pod obavezno moras imati i aparat za gasenje pozara (u gepecnoj opremi, uz sve ostalo, trougao, prvu pomoc....). Da li neko ima informacije kaznjavaju li ako nemas taj protivpozarni aparat?

POZZZ
 
Moras imati i medj. ovlascenje bez obzira sto je vlasnik kola tvoj otac. Njega vadis u AMS. Ima na vise mesta u gradu i procedura traje 3 minuta. Kao sto rece andjela moras imati i PP aparat. Tako kazu propisi a mene su 3 puta zaustavljali za vreme 10-dnevnog boravka u Gr i nisu mi trazili. Panduri su im ok korektni. Nisam primetio da drndaju bezveze. Samo rutinska kontrola [ako nista nisi uradio]. Nezaboravi da mob nesmes da koristis a za trokut, prvu pomoc i ostalo.......pa to moras i u Srbiji da imas. Ako pak nemas najjeftinije ti je na buvljaku. Ima sve u kompletu za male pare. Pozz
 
Aparat pod obavezno.Kazne su i oko 100 eura.Sto za njih nije mnogo ali za nas...

Sto se tice konzumiranja alkohola ne bih ti preporucio, jer imaju stroza pravila, a i kad te nateraju da setas po liniji ima da umres od blama.. Obavezno ako budes (ne daj Boze) stao na putu, trougao obavezno da stoji jedno 10-15 metara, a i svetla moraju sva cetri da budu upaljena sem ako nemas elektro kvar. Sto se tice ovlascenja neznam jer nisam imao priliku da to vadim, sem zelenog kartona.Pozdrav
 
Moras da imas ovlascenje, PP aparat, fluorescentni prsluk koji mora da bude u kabini, a ne u gepeku, naravno prvu pomoc trokut. U toku poslednje 2 godine proputovao sa Grcku kolima, retko gde osim u blizini velikih gradova sam video policiju. Zaustavili su me samo jedanput prosle godine zbog preticanja na duploj punoj liniji i nisu mi naplatili kaznu. Bio sam ljubazan, oni takodje i sve se zavrsilo na opomeni. Izmedju ostalog Grcku volim zbog toga sto te nece nepotrebno cimati i kontrolisati. Inaca cim predjem u Srbiju kao po pravilu svake godine iskacu policajci iz zbunja sa radarom i naravno naplacuju kaznu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top