Pit Bull Terrier

Pitt i AST ako se pravlino vaspitaju nisu agrasivni ali to su psi koji su previse ponosni da bi odbili provokaciju od nekog muzjaka koji se postavi prepotentno i agresivno , moj AST nije se poklao ni sa jednim psom a ima vec 1,5 god ali je bilo ispada sa psima ( lutalicama ) koji pocnu da laju na njega i krenu na njega , ali kad ga pustim sa psom od 2 god kojeg vidi prvi put u zivotu sasvim se lepo igraju i skacu jedni na druge !
Ali taj pas kad je video mog psa priso mu je sasvim normalno i onjusio ga i otisao na svoju stranu a moj tvrdoglavi stvor otisao da ga smara i tako je pocela igra !


A kad ga setam i on vidi nekog psa koji stoji i gleda u njega i pocne da rezi ja osetim kako se i ovaj moj uozbilji i zategne ko strela i polako osecam kako mi povodac podrhtava od njegovog jezivog rezanja !


Mislim da je takav slucaj i sa svakom drugom rasom ( ako se pravilno vaspitaju ) !
 
spparow:
Pitt i AST ako se pravlino vaspitaju nisu agrasivni ali to su psi koji su previse ponosni da bi odbili provokaciju od nekog muzjaka koji se postavi prepotentno i agresivno , moj AST nije se poklao ni sa jednim psom a ima vec 1,5 god ali je bilo ispada sa psima ( lutalicama ) koji pocnu da laju na njega i krenu na njega , ali kad ga pustim sa psom od 2 god kojeg vidi prvi put u zivotu sasvim se lepo igraju i skacu jedni na druge !
Ali taj pas kad je video mog psa priso mu je sasvim normalno i onjusio ga i otisao na svoju stranu a moj tvrdoglavi stvor otisao da ga smara i tako je pocela igra !


A kad ga setam i on vidi nekog psa koji stoji i gleda u njega i pocne da rezi ja osetim kako se i ovaj moj uozbilji i zategne ko strela i polako osecam kako mi povodac podrhtava od njegovog jezivog rezanja !


Mislim da je takav slucaj i sa svakom drugom rasom ( ako se pravilno vaspitaju ) !
Sasvim je normalna stvar da se jedan AST ili pit tako ponasaju, to im je u krvi, oni su prosto hrabri psi. Isto kao sto ce jedan doberman, boxer, rot ili doga da zarezi ako neko na njega zarezi Problem je sto ljudi kod njih to iskoriscavaju i zato su na toj crnoj listi. Potpuno se slazem da lepo vaspitan pit ili AST nece praviti probleme. Sve je do odgoja...
 
Sve,sto se tice pitova je diskutabilno.Najveci problem kod njih je sto se nikad nezna dali ce ispoljiti agresivnost,a kad se to nedaj boze desi onda su posledice stravicne.Prvo 90% vlasnika pitova nezna kako da reaguje u trenutku napada,drugo psi koji idu na borbe nisu naterani na to i nebiju se zbog gazde nego zbog sebe,sad vi komentarisite sta hocete ali ovo je istina,naterajte dva dobermana u ring pa cemo videti,trece imati pitbula za ljubimca zahteva veliku odgovornost i iskustvo sa psima.Ali nije ni sve tako crno,ja sam ljubitelj ove rase i pozdravljam sve koji ih cuvaju kao ljubimce
 
istina jeste da se oni tuku zato sto im je to u krvi, ali da ih ljudi ne stavljaju u ring uopste ne bi moralo da dolazi do toga, zato sva odgovornost jeste na vlasniku i zato se i kaze da se pas bije zbog njega!!! Svakako da nije isto drzati pudlicu i pita, i da oni imaju tu agresivnost koja moze da klikne jednom, ali kad je vlasnik upoznat sa svim ovim stvarima pre uzimanja ove rase i kada se iskreno trudi ceo njegov zivot da takve stvari spreci onda su vrlo male sanse da dodje do katastrofe. U svakom slucaju, svaki odgajivac radi na poboljsanju rase koju odgaja, tako su neki odgajivaci koji odgajaju npr dobermane, rotove, argentnske pse, uspeli na neki nacin da smanje pojavu urodjene agresivnosti kod svojih stenaca. To se radi dugo i potrebno je puno ulaganja, ali kroz 10-15 god ti ljudi imaju pse koje prodaju sa sigurnoscu da kad odrastu nece ispoljavati agresivnost. E sad problem je veliki sto za pitove takvih odgajivaca maltene i da nema, stavise njihovi odgajivaci se trude da pojacaju tu njihovu agresivnost i time se dice. Ocu da kazem da jeste istina da su oni prirodno agresivna rasa, ali kao sto je covek napravio tu rasu, onda sigurno moze da se potrudi da promeni te karakteristike, ali po njima, to onda ne bi bio pit... Ono sto oni nikada nece osetiti na svojoj kozi je kad ti pas te rase odere tvog kera, zato je vrlo tesko ocekivati da ce ih tek tako puci savest i da ce odluciti da to promene...
 
Iskreno se nadam da ce u buducnosti pitovi postati priznata rasa i da ce moci da idu na izlozbe,drugo,mozda ce vuca tereta postati popularna i kod nas.Tek onda ce se pojaviti novi odgajivaci koji bi drzali pse zbog ovih osobina,a ne zbog borbe.Do tada svi znamo sta ce biti sa ovom rasom.Jos nesto,razlika izmedju ast i pitbula je u tome da svakom pitu,bio on ljubimac koji nikad nije pokazao znake agresivnosti ili psu borcu,u rodovniku su svi borci,ako ne 1 onda sigurno 2 i 3 generacija,e to je ono sto moraju znati oni koji uzimaju ovu rasu za ljubimce.Ast su izlozbeni psi koji samo izgledom podsecaju na pita,cast izuzecima
 
Sta se cimate oko ovog buga ???
On je jedan od njih hiljadu !
Vidite da nema sta da radi ( besposlicar, dokon ) pa dosao ovamo da smara nas !
I koliko god se trudili necete mu promeniti misljenje i ponasanje prema psima !
Ja predlazem da ga iskulirate i on ce se sam smoriti i prestati da pise a svima ce biti lakse !
 
Е, па, Спароу, неће моћи .... не можемо ником да дозволимо да пише онакве ствари које је он писао. Није проблем кулирати, ја га кулирам (а могу да будем и груба, то је најмањи проблем), али имам и ја неке обавезе према овом форуму, а пре свега да одржим и ниво и пријатну атмосферу. Стога ће се све завршавати на брисању постова, а ако треба и да га банујемо.
 
Sta god mi mislili,ovde je tema o pitbulovima,a njihovu tamnu stranu najbolje poznaju odgajivaci koji ih koriste za borbe.Zato ako nas zaista interesuju ovi psi,moramo cuti sta i ovi drugi kazu.Ako ne,onda predlazem da se zatvori tema
 
Није у праву, јер и не зна целу заврзламу која је овде била због тих прича о борбама. Није поента у томе да пропагирамо борбу него да ту расу представимо у најбољем смислу! Ако вам се прича о борбама, слободно размењујте ПП-ове међу собом, овде неће моћи и на то стављамо тачку! Услов да ова тема опстане јесте да се не пише о борбама. Јел` још нешто није јасно?
 
Mili:
Није у праву, јер и не зна целу заврзламу која је овде била због тих прича о борбама. Није поента у томе да пропагирамо борбу него да ту расу представимо у најбољем смислу! Ако вам се прича о борбама, слободно размењујте ПП-ове међу собом, овде неће моћи и на то стављамо тачку! Услов да ова тема опстане јесте да се не пише о борбама. Јел` још нешто није јасно?
Sto se mene tice ja sam svoje borbe odavno izborio,kuci cuvam macku,a do skoro sam razmisljao da uzmem maltezera.E sad,sta ako imate pitbula za ljubimca i setate ga parkom,dan je lep,sunce sija,ptice pevaju a vas pas pozeli bas tog dana da probudi u sebi svoju krv.Znam da su sanse za ovo 0,oooo1%,ali sta ako se to desi,kako odvojiti vaseg psa iz zahvata,a on nepusta.Vec sam rekao da 90% vlasnika pitova nezna da reaguje u ovim situacijama,a ko nam to moze najbolje objasniti,ko da nam kaze sta raditi u toj situaciji?Pa odgajivaci.Ja ovde ne zelim da pricam o borbama vec zelim da maximalno pomognem ljudima koji drze pitove kao ljubimce,ako to podrazumeva da cujemo odgajivace,e to sam mislio kada sam ih spomenuo
 
Ako ti svom psu ne mozes da naredis da nekog psa pusti a da te on poslusa, onda to nije tema za odgajivace nego za dresere. S tim sto je koren tog problema nastao jos dok je pas bio stene, jer se vlasnici nisu postavili na pravi nacin prema tom psu. Koliko ljudi sam samo videli koji su setali mlade pitove i pricali kako su fini, dobri, itd, a uopste nisu razmisljali da im je pas jos uvek stene i da ce njegova prava licnost biti vidljiva tek kad napune godinu dana, nekad i vise.
A ne znam koji to savet bilo ko moze da ti da kad tvoj rodjeni pas nece da pusti (da ga sutnes, polijes ladnom vodom, podignes za ogrlicu.. :? :? ).
Osnovno pitanje nije sta da radim kad moj pas nece da pusti, nego kako najbolje da vaspitam svog psa. A to je opet pitanje za dresera a ne odgajivaca, i zato se lepo uzme pas na povodac i pravac u skolu za pse.
 
Mackic:
Ako ti svom psu ne mozes da naredis da nekog psa pusti a da te on poslusa, onda to nije tema za odgajivace nego za dresere. S tim sto je koren tog problema nastao jos dok je pas bio stene, jer se vlasnici nisu postavili na pravi nacin prema tom psu. Koliko ljudi sam samo videli koji su setali mlade pitove i pricali kako su fini, dobri, itd, a uopste nisu razmisljali da im je pas jos uvek stene i da ce njegova prava licnost biti vidljiva tek kad napune godinu dana, nekad i vise.
A ne znam koji to savet bilo ko moze da ti da kad tvoj rodjeni pas nece da pusti (da ga sutnes, polijes ladnom vodom, podignes za ogrlicu.. :? :? ).
Osnovno pitanje nije sta da radim kad moj pas nece da pusti, nego kako najbolje da vaspitam svog psa. A to je opet pitanje za dresera a ne odgajivaca, i zato se lepo uzme pas na povodac i pravac u skolu za pse.
Jel ti imas pitbula?
 
Pa evo trachara je lepo zapocela temu, jer ona spada u ljude koji pitove drze kao ljubimce, pitaj nju sve sto te zanima.
A ako mislis da ovi sto vode pitove na borbe znaju nesto ne o pitovima nego o psima generalno onda se prilicno varas. Svako moze iz bilo kojeg psa da izvuce ono najgore, mene vise zanima kako iz ovih pasa izvuci ono najbolje. Po tome se poznaju pravi poznavaoci kako ove rase tako i pasa generalno.
I mi (deca iz parkica) smo kao klinci znali da napujdamo pse iz naseg dvorista na druge pse, pa cak i na ljude, ali kad ih treba zaustaviti onda se vidi da tim psima nismo bili nikakav autoritet.
 
prodji:
Voleo bih da se javi neko ko cuva pitbula kao ljubimca i da kaze svoje misljenje.,ako smatra da lupetam,ja vas vise necu smarati.Toliko
evo me

ja na tvoje pitanje ne mogu da odgovorim jer uopste ne razmisljam u tom pravcu

kad bih stalno mislila na to sta bi bilo kad bi mom psu "nesto kvrcnulo u glavi u nekom trenutku" ja nikad ne bih imala nijednog ljubimca, a ne pita

i sam kazes da su sanse za to 0.00001%, sto znaci da je su podjednake kao i kod bilo koje druge rase

to je generalno los trip :-? to mi je kao da razmisljam da ce mi i neko od porodice, pu daleko bilo, odjednom odlepiti ...
 
th7930buster_apbt_kk.jpg

BUSTER 3 godine .....stric malom gary-u
 
Mislim da se nece desiti da pitt nece pustiti drugog psa iz prostog razloga sto vlasnik netreba da svog psa seta bez povodca , koju god rasu imao i koliko god taj pas bio izdresiran !

I pitt nece iz cista mira da napadne psa i da ga odmah zakolje jer generalno on se nije rodio naucen jednostavno ima potencijala da nauci takve stvari !


Na psa jako mnogo utice okolina dok on odrasta , moj AST kad je dosao kod mene u kucu sa njegovih 2 meseca bio je okruzen sa 5-6 macaka i one su njetga grebale ( blago jer su i one bile tog uzrasta ) i on je to ukapirao da ga boli i on i dan danas neki put krene sapom da ogrebe ( drugog psa , coveka ....)


Tako da ako ti psa od malih nogu socijalizujes on nikad nece napasti drugog psa ako nije izazvan ili napadnut , A ako ti neki pas napadne tvog psa neka se brani , bolje je i to nego da pobegne ili u najgorem slucaju da bude zaklan !
 

Back
Top