Ponuda za izradu veceg flash banera

Nikolla983

Obećava
Poruka
87
Cao narode,

stvar je sledeca: imam 4 slike istih dimenzija i sve sto mi treba je da se njih 4 smenjuju u FADE efektu na svakih 8, 9 sekundi... Velicine slika su 28kb, 22kb, 21kb, 21kb... Posto ne mogu da dobijem kristalno jasnu sliku i fade efekat kada ovo uradim u image ready kao animirani gif, a takodje dobijem i velicinu od nekih 300kb, otvaram ponudu da se to uradi u flash-u. Poenta je da bude sto manje velicine u kb.

Znaci, ko je zainteresovan neka kaze koliko bi to kostalo pa da se dogovorimo. Prednost Novi Sad zbog preuzimanja i placanja licno, mada, ako smo ljudi od chasti i poverenja, nije problem ni cela Srbija, pa da sve odradimo elektronski.

Pozdrav!
 
Imas PP od mene, ali ako je kasno uradi ovako.
Ako imas flesh:
Ubaci sliku u prvih recimo 20 frejma, pa istu sliku u drugih 90 frejma, pa jos jednom istu opet u 20 frejma, odmah posle nastavi da ubacujes na isti nacin i drugu pa trecu i cetvrtu sve 20-90-20 frejma.Sve moze da bude u istom layer-u. Onda selektujes prvi frejm i desni klik pa create motion twain, nakom toga na sliku levi klik pa dole odaberes alphu na 0%.Odaberi sada zadnji frejm od onih drugih 20 , levi klik na sliku pa opet alpha 0%, a na zadnji frejm onih 90 desni klik pa motio twain.
To primeni i na ostalih tri slika i gle cuda banner je gotov.
 
Ajde kada smo vec kod podrske browsera za CSS opacity da mi neko pomogne oko sledeceg:

Kako u ovom mom slucaju da nateram IE FF i Operu da mi isto prikazu tekst preko slike tj da tekst bude crn radi lakse citljivosti.

Kopirajte kod, dodajte neku vasu sliku i pokrenite stranicu u ovim browserima, shvaticete problem.

Kod:
<html>
<head>
<title>CSS opacity</title>
<style type="text/css">
<!--
/* background slika preko koje treba da ide tekst*/
#bg {
	width: 600px;
	height: 600px;
	background: url(slika.jpg) no-repeat;
	}	
/* transparentni deo */
#transbox {
	width: 520px;
	margin: 0 50px;
	background-color: #fff;
	filter:alpha(opacity=50);
	opacity: 0.5;
	-moz-opacity:0.5;
	}	
/* container za tekst */	
#transbox div {
	padding: 5px;
	margin: 0 5px;
	color: #000;
	filter:alpha(opacity=100);
	opacity: 1;
	-moz-opacity:1;
	position: relative;
	}
-->
</style>
</head>

<body>
<div id="bg">
  <div id="transbox">
    <div align="center">Ovde ide neki tekst koji bi trebao biti crne boje.<br />
	                    IE prikazuje dobro dok je kod FF i Opere sivkast</div>
  </div> 
</div>
</body>
</html>
 
Pogledao sam link koji si predlozio ali tu nema resenja za FF i Operu. Jedino IE sa dodavanjem position: relative prikazuje kako zelim, a to sam vec odradio u mom primeru. Ostali browseri nasledjuju opacity od prethodnog div-a.

P.S. Izvinjavam se sto se nisam javio ranije, bio sam na odmoru.
 

Back
Top