Ima neka tajna veza (među folderima)

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.000
Ovaj problem sam primećivao otkad koristim Windows XP, tako da ne verujem da je u pitanju neki virus ili nešto slično. Pre će biti da je neka greška u samom sistemu, ali rek'o da čujem vaše mišljenje... 8)

Dakle, uđem npr. u My Music i u neki folder koji predstavlja album neke grupe. Kliknem desnim dugmetom, pa na Customize this folder, a onda na Customize. Kao folder type stavim, recimo, opciju "Music Album (best for tracks from one album)", a pod Folder pictures kliknem na Choose Picture i stavim omot tog albuma. I onda, posle par dana, primetim da neki sasvim deseti folder, u sasvim desetom delu hardvera kompa, recimo u nekom folderu sa JPG slikama, stoji ista ta slika na Thumbnail pogledu, folder type je podešen na Music Album i u samom folderu su muzičke opcije. Ja onda prepravim to na Pictures, dakle podesim da bude vezan za slike, ali onda se onaj album s početka priče paralelno "samopodesi" isto kao što sam podesio ovaj :confused: :confused: :-? Naravno, ako ga vratim na muzičke stavke, onda će onaj sa slikama opet da i on postane muzički i tako ukrug. Zbog čega se to dešava? Šta bi mogao da bude uzrok i da li može nekako da se ispravi :?: Ako to nešto znači, imam Service Pack 2.

I još jedna stvar: znate kako sličica foldera My Music ima simbol note koja viri iz foldera, My Pictures sliku, a My Videos filmsku traku. Meni su te sličice nestale i sada sva tri imaju obične sličice, kao svi folderi. Nije da mi je od životne važnosti, ali da li znate kako to da vratim na staro pošto u pomenuta tri foldera nemam opciju Customize this folder.
 
Start - Run: regedit
Pronađi ključ: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
Pogledaj ( u desnom prozoru ) da li postoji stavka Max Cached Icons.
Ako postoji, dvoklik na nju i postavi joj vrednost na 2000.
Ako ne postoji, onda, u desnom prozoru, desni klik, New - String value koju treba da nazoveš Max Cached Icons i onda da joj postaviš vrednost na 2000.
U slikama:



Krajnji rezultat:



U folderu C:\Documents and Settings\''Ime pod kojim si ulogovan''\Local Settings\Application Data postoji file IconCache.db. Obriši ga i restartuj pc.
Imaj na umu da su ovi folderi i file po default-u sakriveni.

Sada bi trebalo da bude ok. Trebalo bi da budu prikazane default ikonice. Nakon toga možeš da menjaš što želiš...
 
Evo šta sam učinio: prvi deo uputstva je sve bilo OK. Startovao sam Regedit, našao adresu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer i, kako nije bilo fajla, Max Cached Icons, sam sam ga kreirao i dodelio mu vrednost 2000. Međutim, kada sam postupio po drugom delu uputstva, i otvorio C:\Documents and Settings\''Ime pod kojim sam ulogovan''\Local Settings\Application Data, nisam našao file IconCache.db. Potražio sam ga i na Search-u, ali nije našao fajl s takvim imenom nigde u kompu. Ipak, nadam se da više neće biti problema ove vrste, s obzirom da je fajl koji je trebalo da izbrišem - već izbrisan! :)
 

Back
Top