KO SU BEOGRADJANI?

Nisam znao, mislio sam da ponovo pustaju neku emisiju o njemu, bilo ih je nekoliko u zadnjih godinu dana...kao da su slutili...

Covek koji je tako jednostavno i direktno govorio o Beogradu, o generaciji, o predaji, o izdaji, o svemu. Bas steta.
 
Uporedo sa njim bih stavio i Momu Kapora...mislim da je on neko ko je rodjen kao Beogradjanin...bez obzira na mesto rodjenja, nacin na koji je prihvatio Beograd i Beograd njega je primer kako se Beogradjani radjaju i van Beograda...
Naravno, Prele i Moma su, pa ne bas dijametralno suprotni, ali su dosta razliciti. Zajednicko...Beograd.
 
"Ja sam jedan veoma staromodan covek koji jos uvek ne zna kako radi telefon, da li se u radio-aparatima zaista krije mnogo malih ljudi koji pricaju, sviraju i pevaju, a o televiziji nemam pojma i uvek se zapanjim kada se pojavi slika. Poslednje cudo o kojem takodje nista ne znam je kompjuter. Naravno, vi u ovom trenutku, kao da vas vidim, sedite ispred svog kompjutera, i ako citate ovo sto sam pricao mojoj koleginici Radmili Stankovic, onda znaci da ste veoma usamljeni. Sedite u tisini i buljite u ekran, a napolju, ma gde se nalazili, napolju je zivot. Pazite da ne udjete suvise duboko u kompjuter i da se zauvek ne odstranite iz zivota."

Momo Kapor
 
dmauka:
"Ja sam jedan veoma staromodan covek koji jos uvek ne zna kako radi telefon, da li se u radio-aparatima zaista krije mnogo malih ljudi koji pricaju, sviraju i pevaju, a o televiziji nemam pojma i uvek se zapanjim kada se pojavi slika. Poslednje cudo o kojem takodje nista ne znam je kompjuter. Naravno, vi u ovom trenutku, kao da vas vidim, sedite ispred svog kompjutera, i ako citate ovo sto sam pricao mojoj koleginici Radmili Stankovic, onda znaci da ste veoma usamljeni. Sedite u tisini i buljite u ekran, a napolju, ma gde se nalazili, napolju je zivot. Pazite da ne udjete suvise duboko u kompjuter i da se zauvek ne odstranite iz zivota."

Momo Kapor

:lol:

Ma nema Momo pojma, nije nikad bio na Krstarici, da vidi sta je zivot! :lol:
I ko bre sedi u tisini? :razz:
 
naravno dusko...
zoran zivkovic , a on je sa NBG:)
zoran radmilovic..
onaj lik na cosku sto prodaje stripove
ona baba na cosku sto prodaje jaja
Moj profesor iz srpskog, covek starog kova... svi smo morali da ustajemo kad je ulazio u ucionicu
taksista sto je ubijen sa zadnjeg sedista zbog trista dinara
i naravno prele
g. sto je krao mobilne na autokomandi
piksi
dobar drugar sto je otisao iz bg u bech i sad ima zenu i decu ..
ksenija , sto to davno bese..

i jos neko...

i jos mnogi...
 
Duško Radović
(1922-1984)

Rođen je 1922. godine u Nišu. Bio je glavni urednik "Pionirskih novina", urednik Programa za decu Radio-Beograda, urednik Programa za decu Televizije Beograd, urednik lista "Poletarac", novinar "Borbe" i od 1975. godine bio je urednik Studija B. Umro je 1984. godine u Beogradu.

Poznatija dela: Kapetan Džon Piplfoks (1953), radio-igra; Poštovana deco (1954), pesme; Smešne reči (1961), pesme; Pričam ti priču (1963), pesme i priče; Na slovo, na slovo (1963-1965), televizijska serija; Če, tragedija koja traje (1969. sa M. Bećkovićem), poema; Vukova azbuka (1971), pesme; Zoološki vrt (1972), pesme; Beograde, dobro jutro 1 (1977), aforizmi; Beograde, Dobro jutro 2 (1981),aforizmi; Ponedeljak, Utorak, Sreda, Četvrtak (1983), poezija i proza za decu u četiri knjige; Beograde, dobro jutro 3 (1984), aforizmi.

Dela ovog autora prevođena su na sve značajnije svetske jezike. Radović je dobitnik naših najuglednijih nagrada: Neven, Mlado pokolenje, Nagrade zmajevih dečjih igara, Nagrade sterijinog pozorja, Sedmojulske nagrade, kao i diplome Međunarodne organizacije za dečju književnost Hans Kristijan Andersen.
 
OOOJ Dimitrije:
naravno dusko...
zoran zivkovic , a on je sa NBG:)
zoran radmilovic..
onaj lik na cosku sto prodaje stripove
ona baba na cosku sto prodaje jaja
Moj profesor iz srpskog, covek starog kova... svi smo morali da ustajemo kad je ulazio u ucionicu
taksista sto je ubijen sa zadnjeg sedista zbog trista dinara
i naravno prele
g. sto je krao mobilne na autokomandi
piksi
dobar drugar sto je otisao iz bg u bech i sad ima zenu i decu ..
ksenija , sto to davno bese..

i jos neko...

i jos mnogi...
Svaka čast za post!
 
Београђани су сви они, који воле овај град и учине нешто позитивно за њега.

Београђани су сви они, који се с радошћу враћају у Београд, са далеких путовања.

Београђани су и они, који се повремено уморе од београдске буке и вреве

и пожеле да га на неко време напусте...
 
U jednoj od svojih radio emisija neprevazidjeni Dusko Radovic je rekao :

"Ko je imao srece da se jutros
probudi u Beogradu,
moze smatrati da je za danas
dovoljno postigao u zivotu.
Svako dalje insistiranje na jos necemu.
bilo bi neskromno! "

Mislim da ovo dovoljno govori o Beogradu i Beogradjanima!!!!!
 
dmauka:
Gledah juce emisiju , gost bio Prele...kakav je to covek i koliko u njemu ima ljubavi za Beograd...ko su po vama istaknuti stanovnici Beograda koji su doprineli da ovaj grad bude to sto jeste?
Nema tu vise pravih Beogradjana.Svi ste vi doseljenici odnekle.Vasa deca ce tek moci da kazu da su Beogradjani pod uslovom da su im i babe i dede rodjeni u BGu
 

Back
Top