bela jetra

Z

za dr.

Gost
moja majka je pre par meseci isla na snimanje "unutrasnjih organa", odnosno radili su joj ultra zvuk zbog vrlo cestih mucnina, sve je bilo okej, sem sto joj je lekar rekao da ima belu jetru, ali zbog cega nisu joj rekli, inace ne jede puno masno jer nam je otac dijabeticar, cak sta vise ne jede ni puno. trazila je od lekara opste prekse uput za vadjenje krvi i ima povisen: holesteroml 7,3; trigliceriti 4,1; i stransaminaze 45 i sedimentacija 28......nije stigla da ide kod lekara opste prakse, pa do ponodeljka vas molim da mi kazete od cega to moze biti, mami ni malo nije prijatno inace je 46 godiste......
pozdrav!
 
Mogu vam samo reci da ce to zahtevati malo temeljnija ispitivanja pre svega zbog povisenih transaminaza i sedimentacije,ovaj holesterol i trigliceridi su poviseni kod velikog broja ljudi i uglavnom to nije neki veliki problem za saniranje ali povisena sedimentacija ukazuje na neki upalni proces u organizmu,transaminaze koje nisu previse ali ipak jesu povisene su pokazatelj da se nesto desava sa jetrom a to opet zahteva njihovo ponavljanje za neko vreme da bi se videlo da li je to nesto prolazno ili nesto sto napreduje.
Ne bih da spekulisem o cemu moze biti rec jer su to samo rezultati,potrebno je videti pacijenta,detaljno sa njim popricati o tegobama pa tek onda sklopiti neku sliku o mogucoj dijagnozi.
Vasoj mami ce verovatno trebati konsultativni pregled gastroenterologa.
 

Back
Top