Zasto se zene "ugase" u braku?

Dzek London

Početnik
Poruka
30
Moja mala je bila toatalno napaljena. Doslovno me je proganjala. Stalno mi se nudila i uvek prihvatala moje nudjenje. Mogli smo bilo kada i bilo gde. Medjutim, od kada smo se uzeli, stvari su se sasvim promenile. Pocela je da mi govori kako sam se "preterano navadio" (na seks). Snosaj prekida kometarima: "Ostavi malo i za sutra" (citaj: dosta mi te je za danas). U pocetku je posebno zahtevala da joj mazim grudi, a sada joj vise prija masiranje ramena. Nekad nije bilo bitno ako se haljina tokom strasti pocepa, a sada je strasno ako se spavacica samo malo pokvasi.

Ona se pre mene ni sa kim nije istinski zabavljala, samo je imala ljubavnike sa kojima se sporadicno vidjala. Obicne kres varijante medju kojima su bili veliki vremenski razmaci. Toliko je bila gladna ljubavi i neznosti da se cak i ponizavala da bi dosla do seksa. To mi se u pocetku pomalo i svidjalo, jer mi se cinila tako strastvenom da je zarad strasti bila spremna i na ponizenja. Medjutim ogorcilo me je kada sam shvatio da ni jedan njen ljubavnik od nje NIKADA nije cuo to: "Ostavi malo i za sutra." Ubedjen sam da ni jedan nije slusao lekcije o potrebi da se smanji dozivljaj u krevetu. Sigurno ni od jednog nije trazila drugarsku masazu ramena umesto seksualnih dodira. Ni jedan nije morao nagadjati dali je zeljna ili ne. Sam cin njenog dolaska na ljubavni sastanak je bio ne dvosmisleni signal da jeste zeljna toga za sta je dosla.

Rezultat svega ovoga je da sam se ja potpuno ohladio. Kajem se sto sam uleteo u brak. Kao budala sam prihvatio ulogu druga i partnera. Odlican sam za svijanje porodičnog gnezda, druzenje uz setnje, gledanje filmova, rucavanje, zajednicku kupovinu namirnica, zavesa, escajga, namestaja i ko zna cega sve jos. A mogao sam da joj ostanem ljubavnik za kojim bi vecito fizicki bila zeljna. Ceznula bi za mojim dodirima i zudno ih prihvatala. Njena strast bi i dalje izazivala moju. U svakom ljubavnom dodiru bi se uzivalo kao da je poslednji.

Zene, objasnite mi sta je to u vama? Zasto ste samo pre braka vatrene i sta je to u braku sto vas gasi? Zasto trcite za onim ko vas nece, a ohladite se od onoga kojega uspete da upecate?
 
Да ли она избегава сваки секс, или су само њене потребе мање од твојих?

А и шта си ти навалио ко дете на трешњу?
Постоје фазе у свакој вези, не може увек да буде ко на меденом месецу...
 
LillyCole:
Jadna zena, najzad je pomislil da je neko ZAISTA VOLI.
opet se prevarila.posle ovog, ne mogu ni da zamislim sta ce biti.
znaci, ipak je seks najbitniji.
:(

Pa ja je ZAISTA VOLIM. Ubedjen sam da i ona mene voli. Tim vise i boli to sto izgleda da vama zenama (naravno ne bas svakoj :roll: ) izgleda ne odgovaraju isti muskarci i za seks i za brak. Nedostizni (koji sam i ja u pocetku bio) su vam izgleda mnogo zanimljiviji.
 
Dzek London:
Pa ja je ZAISTA VOLIM. Ubedjen sam da i ona mene voli. Tim vise i boli to sto izgleda da vama zenama (naravno ne bas svakoj :roll: ) izgleda ne odgovaraju isti muskarci i za seks i za brak. Nedostizni (koji sam i ja u pocetku bio) su vam izgleda mnogo zanimljiviji.

Ma ne radi se o muskarcu, radi se o vezi. Brak je covece smor - sva ta kupovina zavesa, namestanje gajbe, punjenje masine vesom, peglanje, kuvanje... sve je to bljak i nije nimalo seksi.
Naravno da se zena oseca kao kraljica seksa kad je sama, ceo dan cita, gleda se u ogledalu, dotera se i onda se kresne sa nekim i onda je opet sama i na miru... a ne gde god krenes - iskoci muz! I stalno nesto hoce... da jede ili je.., nevazno - stalno je tu... Skloni se malo pa da vidis kako ce da zivne...
 
ma opusteno..nije se ona ugasila, nego tebe odrzava zeljnim:lol:

stara zenska taktika, pali otkad je sveta i veka..
ja sam jedina zena na svetu koja nikad nije umela da je primenjuje. pih.

a mozda si joj se samo smucio.sto skaces na zenu pet puta dnevno?!

a mozda , a to je najmanje verovatno, mozda samo pozeli da je malo posmatras kao ljudsko bice.da joj das malo neznosti bez sexa.kao to blesavo masiranje.koje zene toliko vole.a muskarci toliko mrze.

a mozda je presla u lezi bezi:rolleyes:

mozda ima ljubavnika:mrgreen:

ih, koliko mogucnosti.kad bi makar mogao da je pitas..bilo bi ti lakse.al valjda ne stizes da razgovaras, od silnog prcanja
 
Hellen:
Да ли она избегава сваки секс, или су само њене потребе мање од твојих?

А и шта си ти навалио ко дете на трешњу?
Постоје фазе у свакој вези, не може увек да буде ко на меденом месецу...

Ne izbegava ona uopste seks, ali se vidi da joj vise ne godi kao sto je godilo. Meni je to tesko razumeti zato sto meni kao da vremenom sve vise godi (U braku smo od jesenas), pa idemo u suprotnim pravcima.

Tresnje su ti odlican primer. Navaljivao sam na njih kao dete, a i sada. Nikad mi nece dosaditi. Zasto seks "mora" da dosadi?

Paradoks je u tome da su joj sve dosadasnje veze bile totalno bezveze (po njenim recima). Bile su tako povrsne da nije ni moglo doci do zasicenja. Evo sada smo se nas dvoje napokon nasli i skoro u svemu savrseno pasemo. Ja sam joj se u potpunosti predao. Nepravda je da izgleda bas zbog te predanosti ja ispadnem taj na kome joj je seks dosadio.
 
SINDI:
ma opusteno..nije se ona ugasila, nego tebe odrzava zeljnim:lol:

stara zenska taktika, pali otkad je sveta i veka..
ja sam jedina zena na svetu koja nikad nije umela da je primenjuje. pih.

a mozda si joj se samo smucio.sto skaces na zenu pet puta dnevno?!

a mozda , a to je najmanje verovatno, mozda samo pozeli da je malo posmatras kao ljudsko bice.da joj das malo neznosti bez sexa.kao to blesavo masiranje.koje zene toliko vole.a muskarci toliko mrze.

a mozda je presla u lezi bezi:rolleyes:

mozda ima ljubavnika:mrgreen:

ih, koliko mogucnosti.kad bi makar mogao da je pitas..bilo bi ti lakse.al valjda ne stizes da razgovaras, od silnog prcanja

E bas ona meni kaze da mi treba malo ceznje, a ustvari medju redovima govori da NJOJ treba ceznja u nadi da ce joj to malo povratiti interesovanje. Samo kod mene cezja ne pali. Ne trpim je. Ceznja me gasi. Tu je problem :-( A i ono srpsko mi je u krvi: "Ne mozes ti meni nikada toliko oduzeti koliko se ja sam mogu odreci".
 
ama covece ja sam se zajebavala.

tvoja je zena, razgovaraj sa njom.nije ljubav samo sex.sex je deo ljubavi.ako joj verujes, da te voli, da te postuje, da brine o tebi, onda nemoj manjak zelje za sexom kod lnje tumaciti kao odbacivanje tebe, vec kao nesto sto se desava u njoj.budi strpljiv.nezan.budi covek.

ako joj ne verujes, ako mislis da glumata, da se poigrava, onda sex i nije bitan.***** takvu zenu.***** takav brak.
 
muvalo:
Ma ne radi se o muskarcu, radi se o vezi. Brak je covece smor - sva ta kupovina zavesa, namestanje gajbe, punjenje masine vesom, peglanje, kuvanje... sve je to bljak i nije nimalo seksi.
Naravno da se zena oseca kao kraljica seksa kad je sama, ceo dan cita, gleda se u ogledalu, dotera se i onda se kresne sa nekim i onda je opet sama i na miru... a ne gde god krenes - iskoci muz! I stalno nesto hoce... da jede ili je.., nevazno - stalno je tu... Skloni se malo pa da vidis kako ce da zivne...

Ja je prekljinem da smanji dozivljaj sa gajbom, kuvanjem i vesom, ali ona je jedva docekala da bude domacica. Sklanjam se ja sklanjam. Okrenuo sam dugme strasti u sebi da bi smanjio zelju. Bojim se da sam preterao pa skazaljku zaglavio na nuli.
 
SINDI:
ama covece ja sam se zajebavala.

tvoja je zena, razgovaraj sa njom.nije ljubav samo sex.sex je deo ljubavi.ako joj verujes, da te voli, da te postuje, da brine o tebi, onda nemoj manjak zelje za sexom kod lnje tumaciti kao odbacivanje tebe, vec kao nesto sto se desava u njoj.budi strpljiv.nezan.budi covek.

ako joj ne verujes, ako mislis da glumata, da se poigrava, onda sex i nije bitan.***** takvu zenu.***** takav brak.

Voli me, postuje i brine o meni maksimalno! Ne odbacuje me, verujem joj. Siguran sam da ne glumata i ne poigrava se. Bas zbog svega toga sam i ocajan sto izgleda da ljubav i strastven seks ne idu zajedno :( :( :(
 
U vezi nema - kuvanja,spremanja stana,pranja , peglanja vesa i ostalih radnji koje ti oduzimaju vreme,podsticu monotoniju i dodatni umor.Nisi obavezan da radis za dvoje,samo da se spremis,uredis,lepo nasminkas i uzivas u voljenom bicu.
Brak donosi vec pomenute monotone radnje + placanje racuna + rodbinu koja zvoca i prati svaki pokret mlade domacice radi dusevne hrane + znatizeljne balkanske komsinice...
Monotonija i umor su najgore za ljubav i seks.
Iskren razgovor i putovanje su najbolji lek
 
Hehe... ja sam malo obrnuta... moja zelja je rasla u braku... sex kad zelis mi je jedan od boljih delova u braku...

Ona se ohladila, to je problem. Zasto? Nema to veze s brakom, isto bi bilo i da se niste uzeli... to je faza... a i ako nije... mora se resavati... razgovorom... pa onda i sexom...

Najverovatnije ona zeli sex, ali ne zeli sex s tobom... zasto? To je na tebi da saznas.
 
Ona mi opise svog prethodnog ljubavnika kao sasvim povrsnu vezu koja je bila zasnovana cisto na "fizici", bez "hemije". A u suprotnosti sa tim iskustvom nas dvoje delimo predivnu hemiju. Jadna, do te mere je ne upucena u musku psihu da je mislila da mi je tim komentarom laskala.

Voleo bi da cujem komentar tog muskarca kojem bi uloga "hemicara" bila draza od sirovog "fizicara" u krevetu sa dragom.
 

Back
Top