Scarface: THE WORLD IS YOURS

was

Primećen član
Poruka
888
Dakle sta mislite o ovom filmu, sta mislite o glumi fantasticnog Al Pacina, koja vam je najbolja scena itd.?
Meni je najbolja scena u filmu kada se Tony nalazi u kuci gde je dosao da povede Elviru kada je ubio sefa i gleda u cepelin na kome pise THE WORLD IS YOURS.
Mislim da ta scena mnogo govori o Tony-ju Montana-i kao licnosti, a inace je postojao Tonu kao prava licnost tako da je film baziran na istinitim dogadjajima.

Ovo sigurno niste znali:

- Skoro da nas je sramota, ali reč na "F" se u filmu koristi 202 puta!

- Umesto kokaina, korišćeno je sojino mleko u prahu.

- Postarajte se da pogledate drugi proizvod saradnje Pacina, De Palme i Stone-a: jednako odlični Carlito's Way (1993).

- Brian De Palma je morao da izbaci nekoliko scena da bi film dobio R rating. Posle toga, u bioskope je pustio originalnu kompletnu verziju, ne rekavši nikom.

- Al Pacino je poprimio kubanski akcenat šest meseci pre nego što je snimanje počelo.

- U poslednjoj sceni pucnjave, Al je zgrabio pušku za cev i, iako su koristili samo ćorke, njegova ruka je pretrpela ozbiljne opekotine, da je produkcija morala da se odloži na nekoliko nedelja.

- Oliver Stone je istraživao temu dva opasna meseca tokom kojih je intervjuisao federalne agente, istražitelje i detektive iz policije u Majamiju. Stone se takođe sastao sa nekim mladim "banditosima" koji su bili unajmljeni za istovar "robe" iz kamiona, sitnim dilerima, a čak se približio i velikim dostavljačima: "Mislio sam da mi život visi o koncu. Većinu posla, iz očiglednih razloga, sam obavljao između ponoći i zore. To nije najbezbednije vreme da budete napolju sami..." (Oliver Stone)

- Tonny i Manny su radili u kubanskoj sendvičari El Paraiso. El Paraiso je kasnije postalo ime noćnog kluba u filmu Carlito's Way (1993).

- U stvaranju Freedom Town sekvence, režiser Brian De Palma i vizuelni konusltant Ferdinando Scarfiotti su istraživali stvarne događaje i pronašli da su 1980. godine, novopridošli Marielitosi bili smešteni u brzo napravljenom kampu pored Miami autoputa. Za film, kamp je oživljen u Los Angelesu, blizu ukrštanja autoputeva Santa Monice i Harboura. Kasniji neredi u Freedom Townu su nalagali posebne mere opreznosti budući da je većina od šest stotina statista govorila španski; zbog toga je svakom pokušaju snimanja scene prethodilo precizno prevođenje.

- U video igrici Grand Theft Auto: Vice City možete kupiti vilu u kojoj postoji kancelarija koja je skoro istovetna replika kancelarije Tony-ja Montane u njegovoj vili u filmu.

- U sceni kad je Tony Montana u đakuziju dok priča sa Manny-jem a Elvira puderiše nos, on gleda TV emisiju sa životinjama i pticama. On kaže, "C'mon pellican, flyyy pelican.", ali zapravo, u pitanju je flamingo koji pokušava da poleti.

- U video igrici Grand Theft Auto 3, postoji radio stanica Flashback, na kojoj je svaka pesma iz filma Scarface. To su "Scarface (Push it to the Limit)", "Shake it up", "Rush Rush", "I'm Hot Tonight" i "She's on Fire".

- U video igrici Grand Theft Auto: Vice City, postoji klub koji se zove The Malibu, koji je istovetna replika kluba gde se odvija pucnjava u filmu Scarface.

- U ekstremno popularnoj Blizzardovoj video igrici Warcraft, jedan od likova koristi poznatu rečenicu iz pucnjave: "Say hello to my little friend".

- Auto koji Tony kupuje i vozi u filmu je Porsche 928 iz 1983. godine. To je bila poslednja godina kada je ovaj auto bio dostupan u svom originalnom obliku.

- Neo-punk grupa Blink-182 je svoje ime zasnovala na broju koliko Pacino u filmu izgovara reč na "F".

- U sceni sa motornom testerom, film koji ide na TV-u je Earthquake (1974).

- Oliver Stone je pisao scenario za film dok se borio sa zavišnošću od kokaina.

- Film je posvećen Ben-u Hecht-u i Howard-u Hawks-u.

- Oliver Stone je Tony-ju Montani dao ime po svom omiljenom igraču američkog fudbala, Joe Montana.

- Brian-u De Palmi se scenario toliko svideo, da je odustao od režiranja filma Flashdance (1983) da bi režirao ovaj film.

- Kad je film bio ponovo prikazivan u bioskopima 2003. godine, studio je želeo da Brian De Palma u soundtrack ubaci rep pesme koje su nastale kao inspiracija ovog filma. De Palma je to odbio.

- Steven Spielberg je posetio set i pomogao pri režiranju jednog kadra. U pitanju je kratak kadar Bolivijaca u poslednjoj sceni pucnjave u Tony-jevoj vili.

- Broj leševa u filmu: 42

- Steven Bauer je jedini od glavnih glumaca koji je zapravo Kubanac.

- Internacionalna korporacija koju je osnovao Saddam Hussein za pranje para od njegovih raznih malverzacija je nazvana Montana Management.

- Miriam Colon, koja glumi Tony-jevu majku, je samo četiri godine starija od Al Pacina.

- Reč "yay-yo" kojom Tony Montana opisuje kokain nije bila u skripti, već je Al Pacino sam dodao za vreme snimanja prve scene sa dilovanjem droge (scena sa motornom testerom). Brianu De Palmi se to svidelo, pa je dozvolio da se upotrebljava tokom filma.

- Al Pacino je navodno izjavio da je Tony Montana njegov omiljeni lik kojeg je glumio.

- Iako je Tony Montana Kubanac, što znači da je njegov primarni jezik španski, on u filmu izgovara samo jednu rečenicu na španskom.
 
Kako mozes da kazes za jedan ovakav film da je dosadan? To jos nisma cuo.
Mozda ti je dosadan ako zelis da tokom celog filma bude pucnjave i ubijanja, ali ovo nije akcioni film vec drama, mada pucnjava na kraju filma je odlicna: "Say hello to my little friend!"
 
aaaaaaaah kakaaav film Pa mislim da sam ga do sada odgledao milion Puta...znam sve dijaloge maltene napamet al to je vec moja zaludjenost...u svakom slucaju odlican film...veliki sam pacinov fan i naravno obozavam od njega Carlito's way koji je takodje jedan od najboljih
 
Ginger:
Film je dosadan,otegnut i tupav.Najgori film Brajana de Palme.Karlitov put je mnogo bolji.Jedino shto vredi u filmu je muzika.
Mozes reci da je dosadan, otegnut ali tupav sigurno ne. Film je fenomenalna drama koja realno prikazuje propast americkog sna, drama koja prikazuje coveka koji ima sve a opet nista. Jednom recju: delo vredno postovanja.
 

Back
Top