Proširenje EU bez vremenskih rokova!!!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Poljska prestaje da aktivno podržava proširenje EU na Balkan, a proces proširenja počinje da gubi dah, piše Gazeta viborča. „Sa 99 odsto verovatnoće nećemo ove godine objaviti da počinjemo pregovore o učlanjenju Makedonije. Samo ćemo pozvati Skoplje da ubrza reforme”, kazao je poljskom listu neimenovani diplomata iz Evropske komisije. Gazeta viborča kritikuje vladu premijera Jaroslava Kačinjskog što proširenje EU pominje samo u kontekstu evropske perspektive za Ukrajinu. „Upravo balkanskim zemljama je sada potrebna podrška, jer proces pregovora sa EU u kome su ostvarile relativan napredak gubi dah. U Komisiji se već otvoreno govori da Hrvatska ne treba da uđe u EU 2009. kako je planirano”, upozorava Viborča.

Sagovornik poljskog lista rekao je da poljska ministarka spoljnih poslova Ana Fotiga nije ni uzela učešće u poslednjoj raspravi EU o budućnosti Balkana a Varšava se poslednji put oglasila o EU i Balkanu kada se raspravljalo o proizvodnji šećera u Crnoj Gori.

Gazeta viborča smatra da „stare” članice EU za otezanje proširenja još mogu da nađu izgovor u raspoloženju svog stanovništva koje se plaši proširenja, ali da u Poljskoj čak 76 odsto ljudi podržava dalje proširenje Unije. (Beta)
 
Mnogo citas novine i gledas RTS. Mucni malo svojom glavom. Jel nevidis da je hladni rat u Evropi. Svi se kurce na prolece i leto ali kad dodje jesen......pa kad Putin zapreti da ce zavrnuti slavine za gas......svi stave prst na celo. Mislis li da ce to vecito da traje. Zadnjih par meseci je pogotovo aktuelno Rusko ucesce u sredjivanju Evrope a i uopste. Zar nevidis da hoce da proteraju SAD a samim tim i NATO ? Nista vise nije kao sto je bilo !
 
od prosirenja EU u narednih 20 godina nema nista.

to je samo glupava prica za naivne ovce i debile. vece sanse imamo da postanemo nova clanica Africke unije nego EU . Ne zato sto smo losi, sigurno smo bolji i drzava nam je sredjenija i od Rumunije i od Bugarske, vec jednostavno zato sto nas oni nece . Zato sto zapad mrzi Srbe.
 
Уопштено говорећи, Пољаци не желе да се ЕУ прошири, и нимало се неће стезати да вам то саспу у лице, ако их питате. Да су нешто посебно загрејани за Украјину - нису. Мислим, има нешто Пољака који су уз Украјинце, али то је више овако, међу народом. А и то је узело маха релативно скоро, после Наранџасте револуције у Украјини углавном.
 
Bivshe Yugoslovenske Republike, a danas SAMOSTALNE DRZAVE ce opet, ZAJEDNO da idu u EU.
KAo sto sam i prije vishe od godinu dana obkashnjavao idu :
Bivshe ex YU minus ( - ) Slovenija , ali zato plus ( + ) Albanija.
PA ne mogu Evropejci svake godine da mijenjaju Ustav !


Tako da to sto zbore poljachandjani (ili kako s vec zovu gradjani Poljske) ;) izgleda sasvim okay.
 
Jerry Ropero:
od prosirenja EU u narednih 20 godina nema nista.

to je samo glupava prica za naivne ovce i debile. vece sanse imamo da postanemo nova clanica Africke unije nego EU . Ne zato sto smo losi, sigurno smo bolji i drzava nam je sredjenija i od Rumunije i od Bugarske, vec jednostavno zato sto nas oni nece . Zato sto zapad mrzi Srbe.
...zato sto smo mi bolji i sredjeniji od zapada, ali oni to nece da priznaju i zato nas mrze. Inace smo i pametniji i lepsi i sve :|
 
eremita:
А је л' ти то Мило Ђукановић рек'о .....хехе....као што ти је рек'о да ће ЦГ одма' да уђе у ЕУ - чим се одвоји од Србије...... :roll: :roll: :roll:

п.с. наведи линк такве вести
Brate Mito.. pa bilo prije 3 dana ...nisam siguran da li Politika, Kurir ili Blic...
Nisam zelio da otvaram novu temu o tome, jer, predpostavljam da bi pojedini shvatili kao ZLONAMJERNU i PRVOKATIVNU !


p.s.
Nadam se da mi vjerujesh, jer zaista nema razloga da lupetam.
Mozda ti pokushash da pronadjesh tu informaciju.
Radi se o ljudima koji egzistiraju blizu granice s Bugarskom... Da li Dimitrovgrad i ta regija...
 
pumps:
Brate Mito.. pa bilo prije 3 dana ...nisam siguran da li Politika, Kurir ili Blic...
Nisam zelio da otvaram novu temu o tome, jer, predpostavljam da bi pojedini shvatili kao ZLONAMJERNU i PRVOKATIVNU !


p.s.
Nadam se da mi vjerujesh, jer zaista nema razloga da lupetam.
Mozda ti pokushash da pronadjesh tu informaciju.
Radi se o ljudima koji egzistiraju blizu granice s Bugarskom... Da li Dimitrovgrad i ta regija...

Za broj ne znam, ali je tačno da uzimaju bugarsko državljanstvo, sasvim razumljivo. Ljudi računaju na pasoš s kojim će moći nesmetano putovati, ne vidim šta je tu čudno, pogotovo što u tom delu ima mnogo građana bugarske nacionalnosti...
 
pumps:
Bivshe Yugoslovenske Republike, a danas SAMOSTALNE DRZAVE ce opet, ZAJEDNO da idu u EU.
KAo sto sam i prije vishe od godinu dana obkashnjavao idu :
Bivshe ex YU minus ( - ) Slovenija , ali zato plus ( + ) Albanija.
PA ne mogu Evropejci svake godine da mijenjaju Ustav !


Tako da to sto zbore poljachandjani (ili kako s vec zovu gradjani Poljske) ;) izgleda sasvim okay.


:shock: :shock:
Можда Пољаци?



и што неко рече горе за Исуса... Да, Пољаци су ултрарелигиозни...
 
Архангел:
Za broj ne znam, ali je tačno da uzimaju bugarsko državljanstvo, sasvim razumljivo. Ljudi računaju na pasoš s kojim će moći nesmetano putovati, ne vidim šta je tu čudno, pogotovo što u tom delu ima mnogo građana bugarske nacionalnosti...

bugari jos nemaju slobodu kretanja po EU; potrebne su im vize, radne dozvole i sl.
isto vrijedfi za rumunje i poljake
 

Back
Top