Racun za bombe na Dubrovnik stize na naplatu

richie blackmore

Zainteresovan član
Poruka
315
Tužilaštvo za ratne zločine podiglo optužnicu protiv penzionisanog oficira JNA Vladimira Kovačevića, zvanog Rambo, za Dubrovnik.


Optužnica je podignuta za ratni zločin protiv civilnog stanovništva u Dubrovniku, u decembru 1991. Kovačeviću se stavlja na teret da su jedinice pod njegovom komandom i on ispalili, bez izbora cilja, više stotina projektila na dubrovački Stari grad, pri čemu su dva civila izgubila život, a tri povređena.

Reč je o prvom slučaju koji je Tribunal u Hagu ustupio Tužilaštvu za ratne zločine Srbije. Za isti zločin, granatiranje Dubrovnika, Haški tribunal je osudio generale JNA Pavla Strugara i Miodraga Jokića na osam, odnosno sedam godina zatvora.

Tužilaštvo za ratne zločine optužilo ga je da je počinio zločin protiv civilnog stanovništva decembra 1991 godine, kaže za B92 portparol tužilaštva Bruno Vekarić.

"Jedinice pod komandom Vladimira Kovačevića i on lično ispalile su bez izbora cilja više projektila na dubrovački Stari grad. Ubijena su dva civila, a tri su ranjena. Takođe potpuno je izgorelo i razoreno šest istorijiskih spomenika koji su pod zaštitom Uneska i oštećeno je 46 objekata", kaže Vekarić


Dobro je sto mu se sudi ovde, sad patrijote nemaju na sta da se zale.
 
Enfroz2891.:
U,zabole me ...ja mislio opet se qurche Hrvati da im neshto placamo...
Shta god bilo,nek se obrate bratu Milu...za Dubrovnik su odgovorni bili crnogorski Admirali i paravojne formacije.
Milo se je izvinio i obečao je ratnu odštetu.Več su je i počeli isplačivati...dali su nam neke krave.Mi čekamo da se malo razviju pa da naplatimo sve.
 
Prava Vojvodjanka:
Kako Milu kad se priča da je na VMA? Verovatno je na platnom spisku Beograda kao i većina generala-herojčina.
Kroz tu nesretnu VMA je prošlo toliko ratnih zločinaca da bi je trebalo srušiti..

Црногорци а нарочито војна лица ИМАЈУ ПРАВО да се лече на Војно медицинској академији.

А због таквих као што си ти треба да одвоје и једно НЕУРОПСИХИЈАТРИЈСКО "Ф" ОДЕЛЕЊЕ ЗАТВОРЕНОГ ТИПА.....
 

Back
Top