Preskakanje razreda u gimnaziji...

DarkLady

Početnik
Poruka
39
E,pa, ovako... Odlican sam djak, proglasena za najboljeg ucenika skole, isla sam po silnim takmicenjima, imala zapazene rezultate i neskromno cu reci da sam talentovana za nauku. I, razmisljam koju skolu da upisem, posto cu sad u osmi. I razmisljam o tome da upisem gimnaziju u svom gradu, ali bih volela u jednoj godini da je zavrsim... Koliko je to moguce?
 
Pa imash prava vandredno da pohadjash nastavu, i mislim da postoji mogutjnost da gimnaziju tako brzo zavrshish, samo treba da znash da je to veoma teshko s obzirom da u jednoj godini uchish puno gradivo sve chetri. Shto znachi 4x vishe uchenja. Medjutim, za odredjene predmete je potrebna i mentalna zrelost, zato mislim da mozhe biti poteshkotja u tom kvadripalu. Mozhda postoji mogutjnost 2x 2godine.

Samo razmisli da li zelish da se odreknesh zabave i svog drushtva i ostalih stvari koje gimnazija/srednja shkola donosi. Te godine su najlepshe u zhivotu. Da li zhelish da ih se odreknesh zarad brzine? Da li tjesh se posle kajati kada ti zhivot bude samo nauka a ne budesh imala socijalni zhivot(da budemo realni: pored toliko uchenja, teshko da tjesh imativremena da plachesh koliko je teshko, a kamo li da odesh u bioskop ili slichno)...


p.s. Ne zhelim da zvuchim grubo, ali nemoj misliti da to shto imash 7 godina uspeha iza sebe znachi da si za neshto tako sposobna. N.O.! :-)
 
Povucena sam i nedruzeljubiva, tako da mi drustvo ne bi nedostajalo.

Sto se tice poslednje recenice, volela bih da probam, ako nista drugo. Dosada sam sve radila bez ucenja, a pogahadjam i muzicku i skolu engleskog jezika(8 godina), i uspevala sam sve da uklopim ( sad i tenis treniram). Kad zavrsim osmi, zavrsavam i engleski i muzicku, i eto vremena za ucenje svega toga.

A to sto sam rekla da sam bila uspesna na takmicenjima, bilo je u cilju da pokaze moju predanost necemu sto sebi zacrtam. Dolazim iz najnepopularnije skole, najmanje i skole koja je proglasena za ,,madjarsku". Iz te skole nikada ne prihvataju ucenike u svoje drustvo oni iz ,,elitnih skola". Verujem da mi ne bi nedostajali.
 
To shto si nedruzheljubiva se mozhe promeniti. Duboko u sebi bi trebalo da uvidish da sama ne zhelish da zhivish. Zar mislish da je zhivot samo nauka?

Kada krenesh u tako neshto, nema ''da probam''... Krenula si i kraj!
To shto si do sada radila bez uchenja ne govori nishta. Osnovna shkola je totalno drugachija od srednje. Ako vetj hotjesh neko kvalitetno znanje, uchish onoliko koliko je najmanje potrebno za zadovoljavajutje rezultate.
I ja sam imao toliko obaveza u osnovnoj shkoli, pa sam prolazio toliko lako da je to smeshno.
Nisam nigde posumnjao u tvoju predanost, vetj sam posumnjao u tvoju zrelost(n.o.). Netjesh isto razmishljati za 3 godine. Pozheletjesh nekog pored sebe, pozheletjesh dechka, pozheletjesh bioskop, kafitj, letovanje, rolere, bicikl, klizanje... Pozheletjesh dosadjivanje. Porazgovaraj sa psihologom u shkoli ili u centru za socijalni rad, i vidi shta bi ti on mogao retji.
;-)
 
Pa, imala sam takve razgovore, jer je trebalo da preskacem razrede u osnovnoj, ali sam odustala zbog jedne devojcice koja je pocela da place. Smesno zvuci, ali je tako. A to ne znaci da necu imati drustveni zivot, pobogu. Ne nameravam ja da ceo zivot provedem zabijena u knjigu.
 
DarkLady:
Heh, ne znaci da necu imati vremena... Ne brini ti za to, nadjem ja vremena. =) Samo me je zanimalo vase misljenje. =)
Ma ako se odluchish za 4x 1, NEMA SHANSE!!!
Ja sam ishao prvu godinu studija i 8. razred osnovne shkole, i bilo je veoma lako... Osnovnu shkolu nisam ostjao. A kada sam otishao na 2. godinu studija a 1. godinu gimnazije, video sam da je KATASTROFALNO teshko postitji u odnosu na osnovnu, tako da mi je prosek u srednjoj bio 3.87 a univerzitetski prosek visok. Ali sam platio ceh.
A kako bi bilo da nisam imao vremena za drushtvo uslovljeno time shto nemam vremena zbog josh dve godine?!?!?!?!?!
Izvrshio bih samoubistvo(nisam ozbiljan, naravno).
Moj iskren savet ti je da porazgovarash sa psihologom, ne da bi ti dao informacije, vetj da bi te ODGOVORIO!!! :D
 
DarkLady:
Pa, imala sam takve razgovore, jer je trebalo da preskacem razrede u osnovnoj, ali sam odustala zbog jedne devojcice koja je pocela da place. Smesno zvuci, ali je tako. A to ne znaci da necu imati drustveni zivot, pobogu. Ne nameravam ja da ceo zivot provedem zabijena u knjigu.
Koreni zhivota su u tom periodu... Budi normalna, pa se posle razvijaj u nauchnika.
Zashto bre komplikujesh?! :razz:
 
koreni zivota..wtf? o_O

Ako joj je stalo da zavrsi sve za jednu godinu, neka zavrsi...to ne znaci da ce ostatak zivota provesti kao da je u zatvoru...
Isto tako ne znaci da nece imati vremena ni za sta drugo...ako se vreme dobro isplanira..bla bla bla...ima se vremena za sve....pobogu, ako vec postoji takva opcija, a ona ima zelju da to uradi, zasto da ne???

..moj savet ti je da pokusas ;)
 
Da isplanirash da 4 godine zavrshish za jednu godinu, i da pritom imash sasvim zadovoljavajutji drushtveni zhivot?!
Da to nije moguce, ta opcija ne bi ni postojala....imaj vere malo u srpske psihologe/psihijatre ;) , jer takav zakon se bez njih ne donosi ;)
I da, to su koreni PRAVOG zhivota, drushtvenog zhivota. Ko je razumeo, shvatitje...
koreni....zivot je zivot...im pocetak tok i kraj...korenja tu nema....mozda mislis na prijateljstva koja obican djak sklopi u toku te 4 godine....propustice to..da...ali ako joj nesto znaci da zavrsi 4 godine za 1..zasto osporavati tu odluku?
 
DarkLady:
Povucena sam i nedruzeljubiva, tako da mi drustvo ne bi nedostajalo.

Sto se tice poslednje recenice, volela bih da probam, ako nista drugo. Dosada sam sve radila bez ucenja, a pogahadjam i muzicku i skolu engleskog jezika(8 godina), i uspevala sam sve da uklopim ( sad i tenis treniram). Kad zavrsim osmi, zavrsavam i engleski i muzicku, i eto vremena za ucenje svega toga.

A to sto sam rekla da sam bila uspesna na takmicenjima, bilo je u cilju da pokaze moju predanost necemu sto sebi zacrtam. Dolazim iz najnepopularnije skole, najmanje i skole koja je proglasena za ,,madjarsku". Iz te skole nikada ne prihvataju ucenike u svoje drustvo oni iz ,,elitnih skola". Verujem da mi ne bi nedostajali.

Какве везе има из које си школе.
Немој то да радиш. Кајаћеш се целог живота. Јел као што је и мој велики пријатељ :o рекао то су најлпше године живота.
 
Zasto bi zavrsavala srednju skolu za godinu dana? Ja sam crkavala od obaveza u osmom razredu (koji sam sad zavrsila) jer sam zavrsavala muzicku i spremala republicko iz flaute, kao i prijemni za srednju muzicku, a u isto vreme sam spremala republicko iz srpskog i obican prijemni, a uz to uspela i da budem djak generacije. I bilo je tesko! I izdrzala sam samo zahvaljujuci jakoj volji, roditeljima koji su me podrzavali i profesorima iz osnovne koji su tolerisali moje izostajanje i nisu me terali da odgovaram posle izostajanja od 5 dana, nego su mi davali vremena... A ja sam uredno ucila da ne ispadne da oni mene vole pa mi zato popustaju... I u nekim trenucima sam zelela da bacim sve one knjige i sve ostalo i da legnem da spavam k'o covek, da se naspavam....! Medjutim izdrzala sam i uspela dobro da prodjem i na flauti, i iz srpskog, i da polozim prijemni za muzicku onako kako sam ocekivala..... A sve samo zahvaljujuci volji i zivcima....
Zasto sam sve ovo napisala: Nemoj da pokusavas da zavrsis gimnaziju za godinu dana ako nisi psihicki spremna da podneses sav taj pritisak, jer pretpostavljam da je to 1000000 puta teze nego ono sto sam ja radila kroz celu osnovnu skolu, a ovde gore napisala... U svakom slucaju-srecno!
 
Milos, zuti karton u 89. minutu zbog faula nad protivnickim igracem.
Lion, zuti karton u 89. minutu vrsenja sudijinog posla.
Marge, zuti karton u 89. minutu zbog pretnji..to nije sportski..

...ima li jos neko nestoda doda, ili da nastavimo utakmicu?

PFC 6:4 Arsenal

:)
...piiip piiiiiiiiip piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip.....
...utakmica je zavrsena....
ajden neka sada neko sa tribina isprica vic... :)



...e, a gdeste nasli moderatore?? :)
..ja otkako sam dosao, ni jednu takvu zivuljku nisam primetio :)
 
Radilo se od podforumu Tinejdžeri kategorije Drushtvo, gde ga je Dovla opomenuo, a poslat je i zahtev Administratoru za IP ban sa foruma.

koreni....zivot je zivot...im pocetak tok i kraj...korenja tu nema....mozda mislis na prijateljstva koja obican djak sklopi u toku te 4 godine....propustice to..da...ali ako joj nesto znaci da zavrsi 4 godine za 1..zasto osporavati tu odluku?
Po figurativi, korenje je perfektna rech u tom kontextu, a takodje mislim da si ti prvi koji ne sme da se buni za figurativnost, premda si ti onaj koji je neozbiljan u vetjini sluchajeva, pa si time time blizhe.
Biilo kako bilo, aludiram na to da josh uvek ne zna da li zheli da propusti tako neshto, s obzirom da joj pubertet sleduje... I da dodam, psiholozi su pre svega odredili da gimnazija traje 4 godine zato shto je to period u kojem se treba spoznati, a ne samo uchiti. IMO, zhivot je odvratan, prazan i patetichan bez tog drushtvenog zachetka. Stoga mislim da je najbolje da od toga odustane.

Istichem: Ona je pitala da li je dobro da to uradi, a ne da li da uradi ono shto ona misli. Moilm vas da prochitate pitanje pre nego shto komentarishete. ;)
 

Back
Top