pozicioniranje SWF-a

danez

Ističe se
Poruka
2.054
Bruka,
ali sam zaboravio kako se to radi u HTML-u.Davno sam to radio i sad se ne secam, 'ocu da siznem.
Imam swf koji bi zalepio da uvek dube u centru (u sredini i vertikalno i horizontalno) strane, koliko god korisnik razvlacio stranu.
Vrzmam se vec dosta vremena i samo se nerviram kako sam to mogao da zaboravim, doduse uvek sam swf pozicionirao u sredini i gore, ali se to mnogo ne razlikuje.
I znam da je ta strana 10-tak redova sa sve keywordsima i ostalo potrebnim, zato me i blam.
Jbga negde sam imao cod-ove snimljene za takve potrebe, ali mi diska nema.
Please, dajte neke redove.
 
Ma ne qwertynis to je mlogo komplikovano, evo nasta sam mislio:


<param name="bgcolor" value="#ffffff" />
<embed src="introstanim.swf" quality="high" bgcolor="#ffffff" width="725" height="500" name="introstanim" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />
</object>

To sto mi treba ide uz ine .swf-a, bar koliko se secam, nisam siguran.
 
Ja to radim na sledeci nacin.
Otvoris: insert new symbol-movie clip.Nazoves movie clip:"kocka". Postavis movie clip "kocka" na sredinu strane. U instance nazoves movie clip "kocka".
Onda u actions: Upotrebis LoadMovie, target "kocka". Film swf ce se uplodovati u kocku.
Nadam se da sam bila jasna .Ako ti nije jasno nesto pitaj ponovo.To je ako treba da stavis swf u flash. A u html, u dreamweaveru otvorim table, insert flash u table i to je to.
 
Za horizontalno centriranje koristi CSS

position: relative;
margin-left: auto;
margin-right: auto;
text-align: center;

Za vertikalno centriranje je malo komplikovanije, mrzi me sad da kucam. Uglavnom, napravi JS kod koji ce da "pokupi" visinu prozora u browseru i na osnovu toga da odmakne sadrzhaj od gornje ivice koliko je potrebno. Iskopaj na guglu, ima sigurno negde.
 
a jbt, napravi tabelu na strani (npr. 3x3) i definisi centralno polje u velicinu swf-a. ostale parametre zadaj da ti se cela tabela (ne polje) centrira hor/vert. a unutar tabele definisi da ti se polje centrira hor/ver. nisi ti zaboravio html, nego ga ne znas, ako ovo nisi ospeo da resis :)
 
Naravno da ga ne znam.
I ranije ga nisam znao, ali sam imao pojma o nekim osnovama, kao tipa treba da izgleda ovako ili onako. I ko sto rekoh gore imao sam spremljene redove za te stvari, pa sam ih negde zaturio, ali bata se snasao :-), i iskopao te cd-e :-) :-), samo sam se nadao da ce mi neko brze odgovoriti da ne kopam po fiokama :-(
Hvala svima, ali sredio ja to jos pre par dana.
 
belobrdo:
Ja to radim na sledeci nacin.
Otvoris: insert new symbol-movie clip.Nazoves movie clip:"kocka". Postavis movie clip "kocka" na sredinu strane. U instance nazoves movie clip "kocka".
Onda u actions: Upotrebis LoadMovie, target "kocka". Film swf ce se uplodovati u kocku.
Nadam se da sam bila jasna .Ako ti nije jasno nesto pitaj ponovo.To je ako treba da stavis swf u flash. A u html, u dreamweaveru otvorim table, insert flash u table i to je to.
Ma ja sa Fleshom nemam nekih vecih problema, cak ni sa action scriptom, iako ne volim prvise (i ne umem) da kucam kodove, znam da ih citam i kombinujem, te onda malo menjam pa napravim da radi kako sam zamislio.
Inace vec sam napravio da mi se ucitavaju u glavnom .swf drugi .swf-i.
Evo vidi: www.mmstanim.co.yu


Naravno jos nije zavrsen, treba da na katalozima stavim povratnu dugmad i jos da doradim glavne strane.
 

Back
Top