Lars von Trier

pozdrav Ginger!
bas sam razmisljala da li je moguce da niko ne razmislja o fon trirovim filmovima....
na mene su vrlo uticali...

Shef nad shefovima
Dogville
Ples u tami
Idioti
Breaking the Waves

sve je odlicno. narocito poslednja dva...
gledala sam na onom festivalu danskog filma kako su snimani idioti. i to je vrlo zanimljivo - rad sa glumcima, njegova licnost, nastajanje filma...
meni se dopada to sto fon trirovi filmovi izazivaju, i ne razmisljam mnogo dok ih gledam. prepustim se prici i pustim da utice na mene... pa posle... kao svetovid:

Ostajem satima nem ....
 
Dogville i Manderlay sam gledala. Dogville mi se svidja, a Manderlay je pomalo preteran za moj ukus. Trebalo mi je vremena da se naviknem da se njegovi filmovi odigravaju prakticno na sceni.
 
Ona serija Siget(kraljevstvo) nije bila losa.....Ali mnogo mi to hladno i cudno na neki severnjacki is3povan nacin......Nije to moj mentalitet:wink:.......Filmovi isto...Jos jedan dokaz da ono sto je ''nezavisno'' nije automatski i ''dobro'', mada oba termina zavise pre od pojedinacnog ukusa nego od neke definicije.......
 
Ples u tami.
Film je neverovatan. Bila sam u bioskopu i ne da su mi isle suze,nego mi se cinilo da cu u jednom momentu da kriknem, ali sam se nekim slucajem suzdrzala ali nikada nisam zaboravila tu emociju..
 
trir je snimio i evropu?
kroz talase odličan.........dogville genijalan, manderlay me smorio def......... šef nad šefovima je sve bolji kako su mi se utisci slegli.......ples u tami stvarno super....
 
Nije Siget,nego Riget!Serija jeste preterano chudna i mrachna,morbidna i tuzna,prelepa i velichanstvena,neuobichajna.Retko ko to moze da napravi,ali fon Trir je uspeo.Riget mu je i najbolje delo,po meni.Posle svake epizode mi treba bar sat vremena shetnje,da na miru razmislim o onome shto sam video...

Evropa je njegov najgorii film i ako je postao njome poznat.Nije losh,ali za takvom majstora,to jeste veliki gubitak.Nemam komentare za nju...

Shef nad shefovima nisam gledao,ali me uzasno zanima...takodje nisam gledao Epidemiju...
 
Nije Siget,nego Riget!
Dobro, batko nemoj da biješ:)
Šta misliš o ''Kraljevoj'' verziji?
KH-MLT-LMRart.jpg
 
Jel to onaj nesretnik sto je rezirao ono sranje Europa? Vece sranje od filma nisam video..Posle 35 minuta sam zajebo da gledam
Ja ne kapiram Braću Koen...Ali,ništa...Opet,poštujem što neko misli da su oni najveći,najbolji,itd....Evropa je ko i Ples U Tami...Kad gledaš početak,sredinu i kraj dođeš do zaljučak da ti uopte nije jasno šta je pisac hteo da kaže...To je zato što neki filmovi stvarno nemaju nikakvu dublju poruku...Za one koji očekuju prosvetljenje.
 
secam se kada sam gledala film Dogville u bioskopu
posle 10-15 minuta, ljudi su poceli da izlaze napolje
to me je dosta dekoncentrisalo
mm se takodje dosadjivao
i zamolio me da ga vise ne zovem da gledamo te perfomanse od filmova
inace
"Dogvil" je neobican film od samog pocetka. Umesto klasicnog filmskog ambijenta, u pozadini je pozorisna scenografija.
Lars fon Trir u velikoj meri radi sa svetlom, zvukom, mnostvom ljudi i muzikom kako bi postigao sto dramaticniju atmosferu.
To je prica o moralu i filozofiji, gde je vesto upotrebljen narator.
...verovatno najbolji Fon Trirov film.
 
Zbog ovolikog pljuvanja po 'Evropi' (pod navodnicima, da ne bi došlo do zabune :)), večeras obavezno gledam Evropu. Gledah je podavno i sve čega se sećam je briljantan stil... Sad, poruka... Ako je najveća vrednost koju iz filma pokušavaš da izvučeš nekakva 'poruka'... onda nije ni potrebno da gledaš film... pogledaš taglajn na posteru, ili u krajnjem slučaju na IMDb-u i gotova stvar... Šta treba film da ti poruči? Kako da živiš? Šta uraditi za ličnu sreću? Nemojte zajebavati... Ako neće niko, ja tvrdim da je Evropa briljantan film. A za najgori biram Dancer in the Dark... ne zato što je previše patetičan, onako Pianist-like, već zbog Bjork, zbog onih 'Kosova, Kosova' agitovanja na koncertima. :D
 

Back
Top