ЗАШТО СРБИ НЕЋЕ БИТИ ВРАЋЕНИ У НДХ !

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Zapanjujući broj katoličkih humanitaraca koji rade na "povratku" prognanih Srba
Jezuiti "brinu" o pravima Srba u Hrvatskoj

Ako ste se pitali zašto Srbi u Srbiji, zemlji sa najvećim brojem izbeglica u Evropi, manje-više ćute o egzodusu koji je zadesio srpski narod u Hrvatskoj, zašto ih glasno ne peče nepravda, i zašto zvanični Beograd mnogo odlučnije ne diže glas protiv tog pogroma i ne traži da se tim stradalnicima bar neko izvini, ne plašite se - niste ludi.

Šef misije Oebsa u Hrvatskoj, Horhe Fuentes, morao je pre neki dan da prizna: da je ispunjavanje obaveza Hrvatske prema izbeglicama "jedva krenulo sa mrtve tačke". Imajući u vidu da Zagrebu ne pada na pamet da prognanim Srbima vrati 30.000 stanova, on je izjavio: "Hrvatska bi pitanje kompenzacije bivšim nosiocima stanarskog prava, koji neće da se vrate, mogla da reši bilateralno sa zemljama regiona, pre svega sa Srbijom. Nadam se da će to biti do kraja godine, kada ističe naš mandat u Hrvatskoj".

Fuentes, kao što se vidi, nije preveliki optimista. I on predobro zna da ni Vašington ni Brisel ne traže od Zagreba da uradi ono na šta je već bilo naterano Sarajevo (da proteranim vrati stanove). A zašto je sve i dalje na slepom koloseku? Problem je i u tome što glavnu ulogu u "vraćanju" prognanih i raseljenih Srba ulogu igraju - rimokatolici!


Na zvaničnom nivou, proces povratka i povraćaja imovine prognanih Srba iz Hrvatske vodi Visoki komesarijat za izbeglice Ujedinjenih nacija (UNHCR). Ovo telo, međutim, tvrdi da ima toliko problema sa finansijama (delimično zbog odbijanja SAD da uplaćuju lavovske doprinose UN) da je praktično svedeno na upravnika tenderske komisije koja samo daje legitimitet programima i uplatama sa raznih strana. Nedostatak novca, međutim, nije sprečio UNHCR da organizuje raseljavanje oko 800.000 kosovskih Albanaca tokom bombardovanja 1999. godine.

Kako je i Srbija dužnička država, i pošto sebe je ubedila da nema gotovo nikakvog uticaja, rad sa izbeglicama je prepušten dobrovoljačkim udruženjima. Tako UNHCR, kojim u Srbiji rukovodi Italijan Dario Karminati (došao sa sličnih funkcija u Jordanu i Mozambiku), uglavnom koordinira dobrovoljne priloge onih koji ponude novac, a prečesto se i ne pita ko plaća i zašto plaća.

Takođe, veoma je zanimljivo da najveći broj tih dobrotvornih udruženja sebe otvoreno profiliše kao katoličke organizacije odane Rimokatoličkoj crkvi i vatikanskoj Kuriji, koja je zapečatila sudbinu Jugoslavije pohitavši da prizna nezavisnost Hrvatske i Slovenije.

1. Tako su u Srbiji, pored sveprisutnog "Karitasa", sa izbeglicama aktivna i takva fantastična imena rimokatoličke "internacionale" kao što su

2. "Jezuitska izbeglička služba" (JRS) iz Rima,

3. "Međunarodna komisija za katoličke migracije" (ICMC) sa glavnim sedištem u Ženevi i filijalama u Briselu i Vašingtonu,

4. zatim američka "Katolička služba za urgentnu pomoć" (CRS),

5. pa tzv. engleska i velška (da se izbegne protestantska odrednica "britanska") "Katolička agencija za prekomorski razvoj" (CAFOD).

6. Tu su i zvanična organizacija irske katoličke crkve "Trokaire" (Trocaire),

7. pa holandska katolička "Kordeid" (Cordaid), i

8. francuska "Katolička pomoć" (Secour Catholiljue),

9. kao i jedva primetno katolički, ali ipak katolički, "Korpus milosrđa" (Mercy Corps), zvanični partner Ju-Es-Eida u Srbiji koju vodi kćerka pop-pevača Peta Buna.

Broj rimokatoličkih organizacija daleko nadmašuje broj bilo kojih drugih organizacija, uključujući i one međunarodne.

Otkud toliko interesovanje rimokatoličkih dušebrižnika? Otkud tolika mizerikordija?:

Država Hrvatska (dužna koliko i Kalifornija - oko 40 milijardi dolara) potpisala je sa Svetom stolicom 1998. godine kojim se obavezala da će Rimokatoličkoj crkvi vratiti svu pokretnu i nepokretnu imovinu nacionalizovanu posle 1945. godine (uključujući i ono što su vlasti NDH tokom rata otele od Srpske pravoslavne crkve). Ovaj se ugovor nalazi na veb sajtu Hrvatske biskupske konferencije i govori o velikom uticaju crkve među Hrvatima. Za nas značajni član ovog ugovora je onaj koji kaže da ukoliko vraćanje određene imovine nije moguć, država Hrvatska i Rimokatolička crkva će imenovati mešovitu komisiju koja će izvršiti procenu i ponuditi nešto za kompenzaciju. A šta to prezadužena država Hrvatska može ponuditi u zamenu za crkvenu imovinu? Odgovor je veoma jednostavan: imovinu svojih prognanih građana srpske nacionalnosti i pravoslavne veroispovesti.

D. Jović
извор: "Глас јавности"
 
Karlito Brigante:
Pa,ovo se manje-više zna.Ko uopšte očekuje od Hrvata da urade nešto normalno.Zato za tenkove ima para.

Суштина теме је чињеница да У КОРИСТ ШТЕТЕ СРБА раде разноразне римокатоличке организације које су се овде инсталирале - то нисам ни у сну сањао а камо ли знао.
 
klikk:
znači mito tebi smetaju i oni sto ti hoce kruh ovaj leb dat :roll:
Mene je najvise zapanjilo kad sam se vratio u Vukovar i otisao u "International red cros" neznam jel bas točno to ime ali international je pisalo. Da zatrazim bilo kakvu pomoć izbacili su me van! uz objasnjenje da je samo za Srbe :shock:
lijepo Boga mi :evil:

Ма шта ми наприча, главоња??? А колико је то Срба враћено "заслугом" тих силних језуитских римокатоличких организација које вршљају овуда и који је то проценат у односу на ПРОТЕРАНЕ и која је то ИМОВИНСКА ВРЕДНОСТ ВРАЋЕНА У ОДНОСУ НА ОПЉАЧКАНУ ???

п.с.
А шта си ти тамо уопште тражио као 'рват из 'рвацке ???
 
eremita:
Ма шта ми наприча, главоња??? А колико је то Срба враћено "заслугом" тих силних језуитских римокатоличких организација које вршљају овуда и који је то проценат у односу на ПРОТЕРАНЕ и која је то ИМОВИНСКА ВРЕДНОСТ ВРАЋЕНА У ОДНОСУ НА ОПЉАЧКАНУ ???

п.с.
А шта си ти тамо уопште тражио као 'рват из 'рвацке ???
Mito nije te briga sta sam ja tamo trazio i nije bit u tome!
imam pravo trazit pa sam trazio ali eto nemam dovoljno srpske krvi.
Te organizacije u Srbiji nisu tu da nekoga vracaju negdje nego da pomognu ljudima tamo gdje se nalaze :idea:
 
klikk:
Mito nije te briga sta sam ja tamo trazio i nije bit u tome!
imam pravo trazit pa sam trazio ali eto nemam dovoljno srpske krvi.
Te organizacije u Srbiji nisu tu da nekoga vracaju negdje nego da pomognu ljudima tamo gdje se nalaze :idea:

А ти, главоња, за почетак ПРОЧИТАЈ ТЕМУ и обрати пажњу на то ШТА "РАДЕ" ТЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ ! :evil: :evil: :evil:
 
eremita:
А ти, главоња, за почетак ПРОЧИТАЈ ТЕМУ и обрати пажњу на то ШТА "РАДЕ" ТЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ ! :evil: :evil: :evil:
a gdje to pise sta te organizacije rade osim u naslovu koji je napisao neki novinar sličnih pogleda na svijet kao i ti.
ajde pokazi mi njihov plan rada i za sta se one to zauzimaju osim humanitarnih radova
 
eremita:
...
3. "Međunarodna komisija za katoličke migracije" (ICMC) sa glavnim sedištem u Ženevi i filijalama u Briselu i Vašingtonu,
...
Драги мој комшија,

Сплетом околности, моја супруга је радила у овој орагнизацији, отприлике 3 године. Била је запослена као један 8 службеника који су били директно задужени за омогућавање повратка избеглица у Хрватску и БиХ. Сарадња са УНХЦР и НВО Соње Бисерко је била подразумена.

Није да се није радило. Враћено је доста људи, појединаца, породица. Свеукупно (колико ја знам) неколико хиљада. И није да није било добро организовано. Враћали су се они који су хтели и смели. Обезбеђиван је о трошку ораганизације нужни смештај, (купатило, соба) под условом да им куће нису потпуно сравњене са земљом. Обезбеђивали су се и неопходни документи у Хрватској и БиХ, што није било могуће урадити лично. Обезбеђен им је био и превоз, као и пресељење ствари (ако су их имали, углавном беле технике и нешто намештаја). Обилазили су избегличке кампове по Србији и пропагирали оно што раде ...

Слагаћу датуме, зато ћу говорити непрецизно. После Дејтона основани су овде, али пуно је било прекида и нерада. Завршили су недуго после бомбардовања (мислим на оно заиста активно бављење пресељењем). Да ли још постоје и раде ли нешто (данас) не знам.

Управници те "канцеларије" у Београду увек су били Американци.

И све ово сам испричао, заправо, због следећег :

Некако после потписивања капитулације, дакле после 77 дана Милосрдног Анђелисања, док се наравно није радило, почело је окупљање службеника за наставак активности ... Рекло би се сасвим регуларно и нормално. И наставило се с радом. Једном приликом, не могавши да "затвори случај" једне породице избеглица, супруга је самовољно упала у "шефову" канцеларију, тражећи неки документ који је био послат а неопходан. Американац није био у земљи, а због рокова је морала да то заврши јер иначе пропада "случај". У супротном обнављао би се случај и потрошило ново време од бар месец дана ...
Тражећи документ по плакарима и фиокама, налети на "необичне" географске карте Србије и "необичну карту" Београда. Необичност тих карата је била у томе што су били уцртани сви пунктови који су бомбардовани. Простом "окуларном" анализом, помоћу одштампаних датума прављења карата закључила је да датирају од пре агресије.
Занемела, слеђена, вратила се кући. Разговарали смо шта сад треба да радимо ... Назвали смо ДБ објаснили шта се догодило ... За нас, потпуно неочекивано, човек с друге стране се насмејао и рекао да не бринемо и да се не плашимо, јер они те податке имају одавно, још пре рата. Захвалио се, и рекао да наставимо да живимо нормално, без страха.

Шта све ово значи - закључите сами.
 
klikk:
a gdje to pise sta te organizacije rade osim u naslovu koji je napisao neki novinar sličnih pogleda na svijet kao i ti.
ajde pokazi mi njihov plan rada i za sta se one to zauzimaju osim humanitarnih radova
klikk:
balkanski spijuni
Одговор си добио, али, као и остале твоје колеге Ује само потврђујете да вама није место на српском форуму.
 
Lacibg:
Одговор си добио, али, као и остале твоје колеге Ује само потврђујете да вама није место на српском форуму.
blabla-1.gif

pa bilo bi dosadno bez malo suprotnih misljenja zar ne?
ili si komunist pa ti jednoumlje paše :confused:
 
klikk:
blabla-1.gif

pa bilo bi dosadno bez malo suprotnih misljenja zar ne?
ili si komunist pa ti jednoumlje paše :confused:
Ово је сасвим познато скретање с чињеница и покушај етикетирања ... Било би глупо с моје стране да даље разглабам после таквих коментара.
 
Lacibg:
Драги мој комшија,

Сплетом околности, моја супруга је радила у овој орагнизацији, отприлике 3 године. Била је запослена као један 8 службеника који су били директно задужени за омогућавање повратка избеглица у Хрватску и БиХ. Сарадња са УНХЦР и НВО Соње Бисерко је била подразумена.

Није да се није радило. Враћено је доста људи, појединаца, породица. Свеукупно (колико ја знам) неколико хиљада. И није да није било добро организовано. Враћали су се они који су хтели и смели. Обезбеђиван је о трошку ораганизације нужни смештај, (купатило, соба) под условом да им куће нису потпуно сравњене са земљом. Обезбеђивали су се и неопходни документи у Хрватској и БиХ, што није било могуће урадити лично. Обезбеђен им је био и превоз, као и пресељење ствари (ако су их имали, углавном беле технике и нешто намештаја).


Слагаћу датуме, зато ћу говорити непрецизно. После Дејтона основани су овде, али пуно је било прекида и нерада. Завршили су недуго после бомбардовања (мислим на оно заиста активно бављење пресељењем). Да ли још постоје и раде ли нешто (данас) не знам.

Управници те "канцеларије" у Београду увек су били Американци.

И све ово сам испричао, заправо, због следећег :

Некако после потписивања капитулације, дакле после 77 дана Милосрдног Анђелисања, док се наравно није радило, почело је окупљање службеника за наставак активности ... Рекло би се сасвим регуларно и нормално. И наставило се с радом. Једном приликом, не могавши да "затвори случај" једне породице избеглица, супруга је самовољно упала у "шефову" канцеларију, тражећи неки документ који је био послат а неопходан. Американац није био у земљи, а због рокова је морала да то заврши јер иначе пропада "случај". У супротном обнављао би се случај и потрошило ново време од бар месец дана ...
Тражећи документ по плакарима и фиокама, налети на "необичне" географске карте Србије и "необичну карту" Београда. Необичност тих карата је била у томе што су били уцртани сви пунктови који су бомбардовани. Простом "окуларном" анализом, помоћу одштампаних датума прављења карата закључила је да датирају од пре агресије.
Занемела, слеђена, вратила се кући. Разговарали смо шта сад треба да радимо ... Назвали смо ДБ објаснили шта се догодило ... За нас, потпуно неочекивано, човек с друге стране се насмејао и рекао да не бринемо и да се не плашимо, јер они те податке имају одавно, још пре рата. Захвалио се, и рекао да наставимо да живимо нормално, без страха.

Шта све ово значи - закључите сами.

Дакле, комшија, немам речи осим: страаааааашшшшшноооооооо, другим речима права римокатоличка тј. ватиканска шпијунска гнезда у сред земље, ужас један. ДБ треба да их раскринка, похапси и протера из Србије са образложењем да је њихов УЧИНАК у смислу разлога због којих су основани безначајан и занемарљив те очигледно служи само као маска за обављање сасвим других "послова".


Треба им дати "ЛЕК": Путинцилин на сваких 6 сати.......пре јела
Обилазили су избегличке кампове по Србији и пропагирали оно што раде ...

Али за примену тог рецепта треба имати муда а не ратлук...... :evil:
 

Back
Top