Pomoc oko knjiga

Mozes naci na internetu "c++ in 12 days". Solidna knjiga... polazi od toga da nemas pojma sta je c++, samo je na engleskom, i prilicpo je opsirna (oko 800 strana). Pa ako si zainteresovan mogu ti poslati na mail...
 
Nisam siguran da uopste postoje takve knjige u elektronskom obliku koje su na srpskom (mahom su svi download-i knjiga na engleskom), tako da ces onda morati da kupis ili iskopiras neku pravu knjigu. Ja bih ti mozda preporucio neku od Bruce Eckel-a, s' tim sto u tom slucaju (knjige na srpskom) postoji eventualni problem sa prevodom koji, u zavisnosti od knjige i izdavaca, moze da bude prilicno zbunjujuci za one koji pokusavaju da naprave prve korake, a prilicno smesan za one koji vec ponesto znaju.
 
probaj mozhda Lasla Krausa C++ (ima i C, ne znam da li je dovoljna C++) (ima da se nadje na npr ETF-u skriptarnica), meni lici na debeli izvornik C++, samo je sazetija. Mozda neces nauciti da programiras, tipa programerkse cake, ali daje ti uvid u jezik, pogledaj.
 
Duski:
Ne ynam bas toliko dobro da bih mogao da ucim programiranje. Zato bi mi bila korisnija neka na srpskom :lol:

Pa sta cekas uci engleski pod hitno j383s programera koji ne zna engleski :evil:

A kad naucis engleski onda http://books.dimka.ee i uzivaj :wink:

Ako bas ne mozes drzi se Bruceta Eckela i njegovih knjiga (nekih 1000+ kintaca u nasim knjizarama) samo kakvi su nasi prevodi takvih knjiga sa engleskog bolje i lakse bi ti bilo da naucis engleski.
 
Ko uci C++ iz knjige na srpskom jeziku, ili knjige prevedene na isti, bolje da ne pokusava da nalazi posle posao u toj bransi, pogotovo ako ce se raditi o team work-u... Nece znati 90% osnovnih izraza i naziva, jer kako to prevode ovde ni sveti Petar ne bi razumeo...

Sto se programerskih knjiga tice, O'Reilly i nista vise... Svaka knjiga u njihovom izdanju je zlata vredna! Konkretno, sto se C++-a tice: C++ - 'The Core Language' i 'C++ in a Nutshell'... Knjige su odlicne!
 

Back
Top