Pomoc oko knjiga
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Pomoc oko knjiga

Obećava
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Pomoc oko knjiga

Koja je najbolja knjiga ya one koji pocinju u C++. Hvala unapred

Početnik
    Učlanjen
    01.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Mozes naci na internetu "c++ in 12 days". Solidna knjiga... polazi od toga da nemas pojma sta je c++, samo je na engleskom, i prilicpo je opsirna (oko 800 strana). Pa ako si zainteresovan mogu ti poslati na mail...

Obećava
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Ne ynam bas toliko dobro da bih mogao da ucim programiranje. Zato bi mi bila korisnija neka na srpskom

Me, Myself & I
    Guest

Podrazumevano

Nisam siguran da uopste postoje takve knjige u elektronskom obliku koje su na srpskom (mahom su svi download-i knjiga na engleskom), tako da ces onda morati da kupis ili iskopiras neku pravu knjigu. Ja bih ti mozda preporucio neku od Bruce Eckel-a, s' tim sto u tom slucaju (knjige na srpskom) postoji eventualni problem sa prevodom koji, u zavisnosti od knjige i izdavaca, moze da bude prilicno zbunjujuci za one koji pokusavaju da naprave prve korake, a prilicno smesan za one koji vec ponesto znaju.

Početnik
    Učlanjen
    01.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

A tek knjige domacih autora.... Majko mila... J*be lud zbunjenog... Imam kuci 4 komada. Dzaba sam ih kupovao... skupljaju prasinu...

Guest

Podrazumevano

probaj mozhda Lasla Krausa C++ (ima i C, ne znam da li je dovoljna C++) (ima da se nadje na npr ETF-u skriptarnica), meni lici na debeli izvornik C++, samo je sazetija. Mozda neces nauciti da programiras, tipa programerkse cake, ali daje ti uvid u jezik, pogledaj.

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Ja sam kupio u Micro Knjizi "C++ Jasnim jezikom" i mogu ti reci da je stvarno dobra. Dosta objasnjenja, dobro napisano, ne znam sta bi reko vise nego samo preporuka.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Duski
    Ne ynam bas toliko dobro da bih mogao da ucim programiranje. Zato bi mi bila korisnija neka na srpskom
    Pa sta cekas uci engleski pod hitno j383s programera koji ne zna engleski

A kad naucis engleski onda http://books.dimka.ee i uzivaj :wink:

Ako bas ne mozes drzi se Bruceta Eckela i njegovih knjiga (nekih 1000+ kintaca u nasim knjizarama) samo kakvi su nasi prevodi takvih knjiga sa engleskog bolje i lakse bi ti bilo da naucis engleski.

AcaTosic
    Guest

Podrazumevano

"Naucite C++ za 21 dan" od Jesse Liberty-a je stvarno dobra knjiga za male pare (900 din.)

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio AcaTosic
    "Naucite C++ za 21 dan" od Jesse Liberty-a je stvarno dobra knjiga za male pare (900 din.)

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Ko uci C++ iz knjige na srpskom jeziku, ili knjige prevedene na isti, bolje da ne pokusava da nalazi posle posao u toj bransi, pogotovo ako ce se raditi o team work-u... Nece znati 90% osnovnih izraza i naziva, jer kako to prevode ovde ni sveti Petar ne bi razumeo...

Sto se programerskih knjiga tice, O'Reilly i nista vise... Svaka knjiga u njihovom izdanju je zlata vredna! Konkretno, sto se C++-a tice: C++ - 'The Core Language' i 'C++ in a Nutshell'... Knjige su odlicne!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio ^SmrAd^
    Mozes naci na internetu "c++ in 12 days". Solidna knjiga... polazi od toga da nemas pojma sta je c++, samo je na engleskom, i prilicpo je opsirna (oko 800 strana). Pa ako si zainteresovan mogu ti poslati na mail...
    Posalji meni!!! Ako moze...

sm.sculls@neobee.net

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

I ako neko zna neke sajtove sa knigama al za skidanje u pdf, doc ili nekom drugom formatu!!!

Necu da moram da skidam stranicu po stranicu u HTML-u!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.12.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

najbolji je lipman za pocetnike koje slabo znaju uopste programiranje, jedino sto je knjiga dosta debela pa moze da odbije......ima je na srpskom u cet-u pa ko voli.......a sajt za knjige, jeste sporiji ali ima svih knjiga za c++ i za builder
    http://anatolix.naumen.ru

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.12.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Nece znati 90% osnovnih izraza i naziva, jer kako to prevode ovde ni sveti Petar ne bi razumeo...
    cet prewvodi kako treba

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Ajde, jel zna neko jos neki sajt koji ima knjiga za skidanje, al da su u PDF formatu

Slične teme

1. Pomoć slepima za čitanje mp3 knjiga
    Autor misoj u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.03.2008., 20:41
  2. Knjiga
    Autor Duski u forumu Web dizajn
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.03.2005., 03:11
  3. POMOC - knjiga gostiju
    Autor SALE83 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 0