Problem sa monitorom

ana123

Početnik
Poruka
5
Imam Samsung 17', syncmaster 753s i odjednom su mu boje poludele, kao da je nesto crklo u njemu. Sve je nenormalno roze-plavo. Da li to moze da se popravi ili da kupujem novi monitor?
Neka preporuka za TFT da nije skup?
Samo mi je ovo falilo sada :-(
 
Hm, hm, tu lako moze biti i da je graficka crkla, a monitor samo da prikazuje njene nenormalnosti.
U svakom slucaju cena polovnog 753s je oko 30-35€, pa ti sad racunaj koliko je realno izdvojiti za popravku ukoliko je monitor.

Neka preporuka za jeftiniji TFT bi recimo bio Samsung 710N koji se polovan moze naci za oko 100tinak€, a ako bi htela nov, onda neka Belinea ili nesto slicno tome.
 
Danas odjednom radi, svasta. Mozda je neki kontakt? Cale ga je zveknuo par puta:).
U svakom slucaju, moram da kupim drugi. Neki tft, ovaj je uzasan.
Hvala na informacijama.
Ne znam koje parametre da gledam god tft-a, zato pitam za preporuku.
 
Kod tvog monitora se gotovo sigurno ostetio VGA kabal i to na delu gde ulazi u monitor.
Koliko se secam 753s nema VGA konektor na sebi vec kabal ulazi u monitor sto je otezavajuca
okolnost jer ne mozes samo da zamenis kabal (kosta oko 200 din) vec neko mora da otvori
monitor, da skrati kabal za oko 10 cm i da ponovo poveze zice gde su bile vezane.

Mozda bi i bolje bilo da kupis TFT samo vodi racuna o mrtvim pikselima.

Prema standardu ISO 13406-2 monitori ekonomske klase (klasa 2) i biće primljeni na servis u garantnom roku zbog defektnih piksela na LCD panelu samo u sledećim slučajevima:


- LCD panel ima više od 3 tamna ( konstantno neosvetljena – crna) piksela, ili
- LCD panel ima više od 3 bela (konstantno osvetljena – bela) piksela, ili
- LCD panel u polju od 5x5 piksela ima više od 1 tamnog ili svetlog piksela, ili
- LCD panel ima više od 7 defektnih sub-piksela (piksel konstantno svetli u boji), ili
- LCD panel u polju od 5x5 piksela ima više od 3 defektnih sub-piksela (piksel konstantno svetli u boji)

Prema standardu ISO 13406-2 displej klase 2 koji fabrički ima defektne piksele ali njihov broj ne zadovoljava ni jedan od gore navedenih kriterijuma smatra se ISPRAVNIM i ne moze biti zamenjen novim.
 
CyberPatuljak:
Kod tvog monitora se gotovo sigurno ostetio VGA kabal i to na delu gde ulazi u monitor.
Koliko se secam 753s nema VGA konektor na sebi vec kabal ulazi u monitor sto je otezavajuca
okolnost jer ne mozes samo da zamenis kabal (kosta oko 200 din) vec neko mora da otvori
monitor, da skrati kabal za oko 10 cm i da ponovo poveze zice gde su bile vezane.
Slazem se sa ovim, a moguce je da i kontakt tog istog kabla u monitoru zeza. Sto znaci da ga treba izvaditi iz jecka i vratiti par puta. Ako je sam kabl post iznad je resenje.
 
Meni se desilo to isto zbog kabla. Moze biti i do graficke, ali tesko da mozes da upalis komp da je do graficke.

U svakom slucaju proveri kabl. I razmagnetisi monitor sa onom opcijom u njegovom meniu ;)
 
Turelio:
Moze biti i do graficke, ali tesko da mozes da upalis komp da je do graficke.

Dodji kod mene da ti pokazem.
Ubacim graficku sve radi super dok radi, ugasim racunar, posle nekog vremena upalim, a ekran samo baca crveno-plavo-zeleno-belo,,,
Stavim drugu graficku, sve normalno (ova izludela kad radi, kad ne radi, pa je jos necu baciti).
 
Hehehe... Onda je samo delimicno crkla :D

Meni je crkla 6800 XT koju sam platio 12000din. nije radila ni 1mes. hteo sam se ubiti. Ali nije mogao da se upali komp, tj. mogao je, ali nije mogao da digne sistem...

@ana123
Ne bi ti bilo lose da ubacis drugu graficku, ili prikacis neki drugi monitor. Jer definitivno moze biti ili graficka (40%) ili monitor (60%).
 

Back
Top