Evo kako izgleda "Windows Vista"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

[[Darko_91_]]

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
246
Evo kako izgleda Windows Vista otprilike slika nije bas najcistija! imam i cisce slike ali su one preko 100 kb pa ne mogu ih stavim. Ova je slikana na rezoluciji 800x600 i nije slikan ceo desktop jedina mana za vistu je sto oduzme 7 gigabajta na hard disku :( a ovako je extra :D
 

Prilozi

  • otprilike.JPG
    otprilike.JPG
    86,7 KB · Pregleda: 52
E sto volim ove, sto kad im 'turis' lepu sliku na Desktop, a oni se popale k'o krme na mas'an dzak.

@code
Ono sto sam ja koristio mi bas i ne deluje preterano, ali nisam puno ni ocekivao.
Tu i tamo ima nekih poboljsanja, ali najvise paznje se obratilo na izgled, a mnogo manje na funkcionalnost (tako da dok ga nateram na 95/98 style treba mi nekih pola sata). Jede mnogo memorije, a i procesora, ima kao neke zastite (u vidu antivirusa, firewalla...) koji tu stoje, nista ne rade, ali lepo izgledaju, pa ti svaki od tih programa treba....
Sve u svemu Windows k'o Windows, samo malo noviji, lepsi i trazi jaci racunar.
Za sada se problemi javljaju sa kompatibilnosti za dobar deo softvera, ali verujem da ce i to uskoro biti sredjeno i da ce polako XP pasti u zaborav.
 
I ja to kazem xp ima sve stare drajvere iz 2001 ili 2002 godine pa zato i ispadne brzi od viste dok su na visti svi iz 2006 godine svi se uglavnom zbog brzine boje da ubace vistu! jeste ja imam 512 mb 2200+ mhz i opet seckaju filmovi ali "Windows Vista Home Basic" je za slabije kompijutere skoro je brza ko XP :D !
 
Darko, nemoj da se lozis... Ja sam Vistu instalisao negde novembra prosle godine i kompletno sam je testirao za poslove kojima se bavim.... Salio sam se sa tobom jer si tako postavio post da ispada da si tek sada otkrio da Vista postoji...

@Kuliraza.
Nadam se da nisi naseo na salu da se iscudjavam otkad je to Vista vec izasla :)

Ma ja sam to instalisao zbog USA tupana koji su ko sumanuti krenuli da instalisu Vistu. Morao sam da proverim kako se moji desktop i internet programi ponasaju pod Vistom. Ne radi se samo o tome da li program radi kako valja, vec koristim kompleksnije obrade i procese i biblioteke (slanje mejlova direktno iz programa, kreiranje i popunjavanje PDF fajlova iz programa [ne PDF stampac driver], FTP prenos podataka sa i na servere, update desktop programa preko interneta [nove verzije], manipulacija Dongle zastite) itd...
Sve je to trebalo videti kako radi da ne bi bilo iznenadjenja. I sve je proslo sa ocenom - cista desetka! :)

Ono sto je problem je Live Technical support za koji sam do sada koristio NetMeeting. Ima neki patch 3.02 verzija NetMeetinga ali nije to to, jer neke kombinacije Vista-XP ili obratno ne rade sharing. Sada koristim CrossLoop, sjajan program za desktop sharing control, file sending itd... i radi pod Vistom perfektno.

Inace sama Vista me nije impresionirala. Ima sto kazes, dzidza budza koje sljaste, svetle i trepcu ali nista spektakularno. Kad malo ocistis i razgrnes, ne vidim nista senzacionalno novo.
Jos uvek svi moji racunari u kuci nose XP. Ovo je za sada jedini pod Vistom.

Da ne pominjem da sam platio 1000 dolara za racunar kojim testiram Vistu (bez monitora) da bih imao optimalnu konfiguraciju. Yebes OS koji zahteva da prodas porodicnu grobnicu da bi racunar pod Vistom radio.
I sad imam neku zver od grafike (PC Express, zauzima dva slota, nema AGP vise), 2GB memorije, disk od 300GB, ploca neka mislim da su je iz Shuttle direktno iscupali - a meni sve to ne treba kao korisniku, jer sam programer i veb dizajner i ne igram igrice i ne korsitim zahtevne graficke programe. Doduse, probao sam naravno neke igre i sve sam naterao u full rezimu sa visokim rezolucijama, ni da stucne. Al' sta cu kad nemam vremena da se igram

Ostalo radi kao i svaka druga masina ili OS, stvarno nisam nimalo impresioniran
 
Nesto veoma interesatno sta sam primetio. Na laptopu imam Vistu. Do skoro sam imao verziju Enterprise koja radila izvrsno i super stabilno. Odkad sam instalirao Ultimate neradimi nista, svako toliko mi se restartuje, neradim mi sleep, citac kartica i tako dalje...

Sta reci moram cu se vratiti na Enterprise.
 
[[Darko_91]]`:
vistu uglavnom mrze ljudi koji imaju slabije kompijutere pa im je krivo sto ne mogu da je ubace !
Dete, prestani da se zezas ovde po forumu. Ja nemam sta da mrzim neki OS, mogu samo da kazem svoje misljenje o upotrebljivosti nekog od njih. Upotrebljivost za neke ozbiljne poslove a ne igranja i radosnog skakanja kad vidis sareni desktop.

Inace, racunare koje ja koristim za posao ti mozes verovatno samo da sanjas ako ti ujak pokloni podosta love. Medjutim to ne znaci da cu da skacem na svaki novi OS koji se ikada pojavi.

Uostalom, o Visti je vec pisano, skoro sve receno a sad se ti pojavljujes i otkrivas nam cari jednog "novog" OS?
Iskuliraj malo...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top