Dženaza za 147 civila u Prijedoru

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bošnjak

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
318
U subotu 28.7.2007.godine u Prijedoru klanjana je dženaza za 147 bošnjačkih civila ubijenih 1992.godine od srpskih snaga u ovome gradu. Žrtve su ekshumirani u masovnim grobnicama širom prijedorske i sanske općine, a do konačne identifikacije posmrtni ostaci su bili u hali "Šejkovača" kod Sanskog Mosta.
Inače, u Prijedoru i njegovoj općini se nekoliko puta godišnje održavaju dženaze za žrtve, a masovne se održavaju jednom godišnje. Prošle godine kada je ukopano 406 bošnjačkih i 3 hrvatske žrtve, među ekshumiranim bio je prijedorski predsjednik općine do '92, prof. Muhamed Ćehajić koji je zvjerski ubijen u konc.logoru "Omarska".
U Prijedoru je u periodu maj-august 1992.godine ubijeno između 4000 i 5000 ljudi nesrpske nacionalnosti, od kojih je tek oko 2000 ekshumirano. Počinioci ovih gnusnih zločina su većinom uhapšeni i osuđeni u Haagu, kao npr.Milomir Stakić(40 godina), Zoran Žigić(25 godina),Duško Tadić(20godina), Mladen Radić(20 godina), Darko Mrđa(17 godina), Duško Sikirica(15 godina), Dragoljub Prcač(8 godina), Miroslav Kvoćka(7 godina), Damir Došen(5 godina), Duško Kolundžija(3 godine), Milojica Kos(3 godine)!
Suđenje Željku Mejakiću, Momčilu Grubanu, Duški Kneževiću i Dušanu Fuštaru je u toku.
Osim njih, za slučaj "Prijedor" na optuženičkoj klupi su trebali biti i Simo Drljača(ubijen prilikom hapšenja), Milan Kovačević(umro u haaškoj jedinici), Slobodan Kuruzović(umro nakon rata), Goran Borovnica(vjerovatno ubijen zokom rata).
Za tačku " Prijedor" su još optuženi Slobodan Milošević, Biljana Plavšić, Momčilo Krajišnik, Radislav Brđanin, Radovan Karadžić, Ratko Mladić i Stojan Župljanin.
 
Salvantis:
Sta je 'dzenaza' ?

I kad je ubijeno 4.000-5000 samo u prijedoru (nisam znao da je i imao toliko stanovnika), sto ste klanjali dzezbazu za samo 147 ???

evo ja ne znam sta da kazem [obicno kada su "ratna" ubistva u pitanju, nemam reci] iako sam procitao temu, ali mislim da je i to bolje nego postavljat duhovita pitanja. nekako mi ne izgleda fer, a i tema ce recimo brze otic na drugu stranu. mislim ipak ima dosta tema gde se mozemo "svadjati" a da ne radimo to preko mrtvih
 
Alekasandar3:
i Ko ti je sve došao?


dzenaza ti je kad jedna grupa balija nosi drugog baliju, obicno mrtvog na za tu priliku sklepanim daskama zvanim tabut

evo ti par slika sa takvih vrsta sahrana

May_1_PalFuneralRafahGazaStrip4PalKilled.jpg


110627.jpg


AP%20gunmen.jpg
 
Zabranjeno ******* - Stanje šoka

Zbog tebe sam ostavio pos'o s farmerkama
Zbog tebe sam trzn'o handžar na jarana
Ti si moja zakletva, ti si moj bog
Tvoje ime s'ja sa ramena mog
A ti, a ti, a ti, a ti
Šokiraš me, majke mi

Zbog tebe se počeh brijati u nedelju
Zbog tebe sam prestao ići gledat Želju
Zbog tebe sam kasnio daidži na dženazu
Tebi sam za dvjesto milja kupio vazu
A ti, a ti, a ti, a ti,
Šokiraš me, majke mi.

Nanosiš mi bol,
Nanosiš mi bol,
Loše ti je to...
Nanosiš mi bol...
Dok sviram rock and roll

Zbog tebe se počeh brijati u nedelju
Zbog tebe sam prestao ići gledat Želju
Zbog tebe sam kasnio daidži na dženazu
Tebi sam za dvjesto milja kupio vazu
A ti, a ti, a ti, a ti
Šokiraš me, majke mi

Nanosiš mi bol,
Nanosiš mi bol,
Loše ti je to...
Nanosiš mi bol...
Dok sviram rock and roll

Ahahahahahaaa
 
SRAMOTA kako se odnosite sa žrtavama!
Mi makar imamo dokaze, mi ukopavamo naše mrtve, zločinci se hapse, mnogi počinioci se kriju jer znaju da su krivi!
Kada je Srbima bila masovna sahrana sa makar 50 žrtava proteklog rata! Nikad, jer vi nemate civilnih žrtava i sada znam da niko od vas u zadnjem ratu nije izgubio ni jednog člana porodice jer da jeste drugačije bi se odnosio prema ovome!
 
Ja mislim @bosnjak da si ti naso pogresnu crkvu gdje ces se moliti. Iz pijateta prema zrtavama ne trebas takve topice da otvaras na ovom forumu gdje je vecina forumasa radikalno orjentisana i samim tim nama koji imamo imalo savjesti se prevrce zeludac kad citas ovakve fasisticke komentare. Preporucujem ti B 92 forum ili Zamisli Srbiju gdje mozes da citas i diskutujes sa normalnim ljudima.

Slava ubijenim Prijedorcanima
 
Sinisatuzlak:
Ja mislim @bosnjak da si ti naso pogresnu crkvu gdje ces se moliti. Iz pijateta prema zrtavama ne trebas takve topice da otvaras na ovom forumu gdje je vecina forumasa radikalno orjentisana i samim tim nama koji imamo imalo savjesti se prevrce zeludac kad citas ovakve fasisticke komentare. Preporucujem ti B 92 forum ili Zamisli Srbiju gdje mozes da citas i diskutujes sa normalnim ljudima.

Slava ubijenim Prijedorcanima

hvala bogu jedan normalan komentar

ps. i dobar savet
 
Beštija Grofovska:
Zabranjeno ******* - Stanje šoka

Zbog tebe sam ostavio pos'o s farmerkama
Zbog tebe sam trzn'o handžar na jarana
Ti si moja zakletva, ti si moj bog
Tvoje ime s'ja sa ramena mog
A ti, a ti, a ti, a ti
Šokiraš me, majke mi

Zbog tebe se počeh brijati u nedelju
Zbog tebe sam prestao ići gledat Želju
Zbog tebe sam kasnio daidži na dženazu
Tebi sam za dvjesto milja kupio vazu
A ti, a ti, a ti, a ti,
Šokiraš me, majke mi.

Nanosiš mi bol,
Nanosiš mi bol,
Loše ti je to...
Nanosiš mi bol...
Dok sviram rock and roll

Zbog tebe se počeh brijati u nedelju
Zbog tebe sam prestao ići gledat Želju
Zbog tebe sam kasnio daidži na dženazu
Tebi sam za dvjesto milja kupio vazu
A ti, a ti, a ti, a ti
Šokiraš me, majke mi

Nanosiš mi bol,
Nanosiš mi bol,
Loše ti je to...
Nanosiš mi bol...
Dok sviram rock and roll

Ahahahahahaaa
Grofe,da nisi ti Edo Maajka?
 
Sinisatuzlak:
Ja mislim @bosnjak da si ti naso pogresnu crkvu gdje ces se moliti. Iz pijateta prema zrtavama ne trebas takve topice da otvaras na ovom forumu gdje je vecina forumasa radikalno orjentisana i samim tim nama koji imamo imalo savjesti se prevrce zeludac kad citas ovakve fasisticke komentare. Preporucujem ti B 92 forum ili Zamisli Srbiju gdje mozes da citas i diskutujes sa normalnim ljudima.

Slava ubijenim Prijedorcanima
Hvala na prijateljskom savjetu!
Ali, o žrtvama se ne smije čutiti i nek ovi fašisti znaju da brane zločince koji su njihovi uzori!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top