Klima uredjaj
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Klima uredjaj

Obećava
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Klima uredjaj

Imam split sistem LG 12.Tokom prikljucivanja nije vakumirana.Sad nece da se iskljuci kompresor(neprestano radi) iako postigne nizu temperaturu od zadate.
    Da li je u pitanju elektronsko upravljanje ili nesto drugo?
    Napomena:bakarne cevi koje spajaju spoljnu i unutrasnju jedinicu su u istoj izolacionoj cevi.
    Da li je neophodno izolovati ih jednu od druge?

Početnik
    Učlanjen
    23.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Klima uredjaj

- To sto klima nije vakumirana ne mora da predstavlja nikakvu manu ako je pravilno ozracena.
    - Sto se tice izolacije sigurno da je bolje da obe budu zasebno izolovane posto razlika u temperaturema jedne od druge nije zanemarljiva.
    - To sto kompresor nece da iskljucuje nema veze ni sa jednim od gore navedenih razloga, predpostavljam da je kvar u termo-davacu
    da rezimiram, nevezano za rad kompresora:
    Slucajevi da se obe cevi guraju kroz istu izolaciju, da se nestavlja "nito" traka celom duzinom da se klima ne vakumira su produkt nase sopstvene skrtosti. Svi bi hteli da se klima ugradi za 50-60e a ako zelimo da sve bude po propisu takvu ugradnju moramo platiti najmanje 70-75e posto kod pravilne ugradnje 1m instalacije kosta izmedju 8.5 i 10e
    Veliki pozdrav

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Evo i ja nesto da pitam na daljinskom sam podesio temperaturu 30 stepeni u sobi je 26 a klima i dalje hladi? Da li to tako treba? Imam klimu od pre neki dan. U pitanju je panasonik. Kada pustim da greje sve je u redu na 26 stepeni se ugasi i prestaje da greje, a stavim na 30 da hladi a u sobi 26 i posle 15 minuta u sobi i dalje 26 kada stavim ruku ispod unutrasnje jedinice duva kao prohladno zatim podesim na 16 e onda stvarno hladi, dosta hladnije duva? Zasto se ne gasi kada ga podesim na 30 stepeni da hladi a u sobi 26?
    Poslednji put ažurirao/la clan : 18.08.2007. u 21:22

Početnik
    Učlanjen
    23.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Klima bez obzira na koju mi temperaturnu vrednost postavili hladi odnosno greje istim intenzitetom. Temperatura koju mi setujemo je krajnja temperatura odnosno temperatura koju mi zelimo da postignemo u prostoriji. Ako u prostoriji primera radi imas 26C ona ce da hladi istim intenzitetom bilo da je postavis na 16C ili 24C i kada postigne zeljenu temperaturu ona se iskljucuje. Da rezimiram: Kod tebe je najverovatnije u pitanju sistem koji kada radi na hladjenju ne iskljucuje klimu u potpunosti vec samo prekida protok gasa odnosno gasi kompresor dok ventilator na unutrasnjoj jedinici ostaje da radi. Proveri dali kada stavis na rezim za hladjenje a podesis visu temperaturu nego sto je ambijentalna radi pored unutrasnjeg ventilatora ( kao sto kazes da duva ) i spoljna jedinica odnosno kompresor. P.S. Napisi sta si zakljucio.
    Veliki pozdrav

Slične teme

1. klima uredjaj
    Autor Giordanna u forumu Zdravlje
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 28.07.2010., 20:22
  2. LG ili BEKO klima uredjaj: dvoumica???
    Autor iggytod u forumu Tehničke nauke
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.05.2008., 12:53
  3. klima uredjaj
    Autor trejsi u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 26.06.2007., 23:42
  4. Klima uredjaj
    Autor alexy u forumu Zdravlje
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 29.07.2004., 04:55

Pravila za slanje poruka